LSFL starte – VU ir KU pergalės

Rugsėjo 26 dieną dvejomis rungtynėmis Vilniuje ir Klaipėdoje startavo 2023–2024 metų Lietuvos studentų futbolo lygos sezonas. Sostinės derbyje VU triumfavo 3:0, uostamiestyje – KU 7:2 nugalėjo Lietuvos sporto universiteto rinktinę.

VU – Vilnius TECH 3:0

Gerokai pirmakursiais atjaunėjusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda akistatą su čempiono titulą ginančiais VU futbolininkais pradėjo itin nedrąsiai. To rezultatas – ankstyvas praleistas įvartis. Kiek sudvejojęs Vilnius TECH vartininkas Kajus Valavičius pralaimėjo akistatą Povilui Kalimavičiui, kuris tapo pirmojo sezono įvarčio autoriumi.

Vėliau VU valdė situaciją, tačiau iki pertraukos rimtesnio pavojaus nesukūrė. Tą patį galima pasakyti ir apie Giedriaus Barevičiaus treniruojamą komandą, kuri savo pirmąją progą sukūrė antrajame kėlinyje.

Sužaidus 48 minutes, vienas prieš vieną pabėgo Emmanuelis Kenechukwu, kuris smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys prariedėjo visiškai šalia vartų.

Vėliau komandos keitėsi progomis, o antrasis įvartis krito tik 80-tą minutę. Nepaisant drausmingos gynybos, tame epizode Vilnius TECH gynėjai šiurkščiai suklydo, o Arnas Neimantas nestipriu smūgiu į tuščius vartus padvigubino skirtumą.

Kad nepasirodytų maža, paskutiniąją pagrindinio laiko minutę po keitimo pasirodęs Deividas Maciulis krisdamas savo komandai sukūrė triuškinamą skirtumą.

„Varžovas buvo stipresnis, bet tokio pralaimėjimo, manau, nenusipelnėme“, – po rungtynių kalbėjo Giedrius Barevičius.

„Tipinės pirmos sezono rungtynės, kuriose netrūko broko ir neteisingų sprendimų. Antrajame kėlinyje stipriai sėdome, tai gerai, kad varžovas nepasinaudojo savo progomis“, – kalbėjo Rimantas Turskis.

KU – LSU 7:2

Uostamiestyje lyti įvarčiais pradėjo vos prasidėjus rungtynėms, o įpusėjus dvikovai klausimai dėl dvikovos laimėtojų jau buvo išspręsti.

Sužaidus vos tris minutes, Ignas Paulius uždarė komandos draugo perdavimą į artimąjį vartų kampą bei pradėjo varžovų triuškinimą. Klaipėdiečiai visiškai įsitaisė varžovų aikštės pusėje, o sužaidus trečdalį kėlinio Manuchimas Ogundu nestipriu smūgiu antrąkart pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Nepaisant persvaros, uostamiesčio komanda nemažino apsukų ir dar iki pertraukos pelnė tris įvarčius. Pasižymėjo Tomas Jonušas, Mantas Rusys ir Darius Jurgelevičius.

Per pertrauką aikštės šeimininkų komandų buvo atlikti net keturi keitimai, kurie komandų jėgas kiek aplygino. Antrajame kėlinyje Arianas Balasanovas Klaipėdos universiteto gretose pasižymėjo dukart, o LSU ekipai po įvartį pelnė Gediminas Vansevičius ir Artūras Rutkevičius.

LSFL.lt informacija/Sauliaus Čirbos nuotr.