Neįgaliesiems

Lukas Sendžikas: Apie įvarčių gausą, „Vyčio“ tikslus, žaidimą rinktinėje ir jos tikslus

Jau šiandien, lapkričio 2 dieną, Lietuvos salės futbolo rinktinė tęs kelionę į UEFA Futsal Euro 2022. Lietuvių varžovas – Juodkalnija. Nacionalinės rinktinės žaidėjas Lukas Sendžikas teigė, jog informacijos apie varžovus – nedaug, tačiau tiki lietuvių sėkme.

Apie įvarčių gausą

Lukas Sendžikas be jokios abejonės yra vienas iš kertinių Lietuvos salės futbolo rinktinės žaidėjų – puikią uoslę įvarčiams turintis puolėjas visus nuopelnus atiduoda komandai: „Galima padėkoti komandos draugams, kurie praeitą sezoną padėjo kurti tas progas. Žinoma, kai kur buvo ir individualus pasirodymas, kai kur buvo atidirbti standartai ir smagu mušti tuos įvarčius, kai komandos draugai padeda“, – šypsojosi L. Sendžikas.

Apie pasirinkimą tarp lauko ir salės futbolo

Rezultatyviausias Futsal A lygos žaidėjas ilgą laiką turėjo ambicijų ir lauko futbole. Vis dėlto, puolėjas nusprendė pasirinkti salės futbolą. „Tas pasirinkimas nebuvo lengvas, bet aišku didelę įtaką padarės FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas, bent jau pastaruoju metu, o šiaip ankščiau visi sezonai būdavo tokie, kad vasarą žaidi lauke, o žiemą – salėje. Tiek žaisdamas lauke vasarą pasiilgsti salės futbolo, lygiai taip pat būdavo, kai prabėga žiemos sezonas, tu pasiilgsti lauko. Bet vėlgi, šiai dienai pagrindinis arkliukas – pasaulio čempionatas Lietuvoje.

Ankščiau tokių sąlygų mums, salės futbolo rinktinės žaidėjams – nebuvo, kad mes galime treniruotis ir vasarą. O dabar tokios sąlygos yra, tai pasirinkimas aiškus“, – kalbėjo L. Sendžikas.

Apie žaidimą rinktinėje

Paklaustas, kaip sekasi rasti bendrą kalbą su žaidėjais ir ar neturi neigiamos įtakos tvirtas „Vyčio“ pagrindas rinktinėje, L. Sendžikas pabrėžė, jog komandoje nėra pirmos ar antros sudėties, santykis su visais žaidėjais yra teigiamas, o tikslas – kuo greičiau padėti jiems adaptuotis prie žaidimo braižo. „Treneris yra minėjęs, kad mūsų komandoje pirmos ar antros sudėties nėra, tik reikia pripažinti tai, kad bendra komanda kaip „Vytis“ ir tas branduolio išlaikymas yra mums į naudą. Mes dirbame jau ne pirmą sezoną kartu, o nauji žaidėjai tikrai stengiasi perprasti mūsų darbą, sistemą, taktikas – kai kuriems geriau pavyksta, kai kuriems blogiau, bet viskam reikia laiko. Norėtųsi, kad būtų daugiau tokių susitikimų, daugiau taktinių treniruočių ir kad jie kuo greičiau galėtų pajusti tą mūsų žaidimo ritmą, žaidimo braižą“, – teigė rinktinės puolėjas.

Išsamus interviu su Luku Sendžiku:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS