Lyderių mūšyje – "Žalgirio" pergalė

Mažumoje likęs Vilniaus „Žalgiris“ sustiprino savo pozicijas kovoje dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato aukso. Titulą ginantys vilniečiai po trilerio Vilniuje įveikė laipteliu žemiau turnyro lentelėje esančius „Trakus“ ir padidino atotrūkį iki septynių taškų – 2:1 (1:0).

M. Pocius/alyga.lt ; Foto G. Vaitkevičiaus/zalgiris-vilnius.lt

Abu įvarčius žalgiriečių gretose pelnė Andrija Kaludjerovičius, pakilęs į snaiperių sąrašo viršų. Šeštose rungtynėse paeiliui pasižymėjusio puolėjo sąskaitoje – jau 11 įvarčių.

Legionierius iš Serbijos tapo vieninteliu skirtumu lygiame pirmajame kėlinyje, kuriame progų turėjo abi komandos. Jis 21-ą minutę išvedė „Žalgirį“ į priekį po Bahrudino Atajičiaus perdavimo greitos atakos metu.

Iki įvarčio iniciatyva priklausė „Trakams“. Puikią progą įmušti turėjo Deividas Česnauskis. Artiomo Gurenkos prieš vartus išvestas gynėjas nesugebėjo tinkamai pataikyti į šokinėjantį kamuolį ir mušė netaikliai.

Pirmaudamas „Žalgiris“ sukūrė dar porą gerų momentų. Ignui Plūkui teko už vartų nukreipti tolimą A.Kaludjerovičiaus šūvį. Vėliau po aštraus Vytauto Lukšos perdavimo kamuolio nepasiekė nei legionierius iš Serbijos, nei Linas Pilibaitis.

Paskutine savo ataka pirmoje mačo pusėje „Trakai“ buvo labai arti įvarčio. Nerijaus Valskio ir D.Česnauskio ataka sudraskė visą žalgiriečių gynybą kairiajame krašte, bet jos smaigalyje atsidūręs puolėjas mušė į Saulių Klevinską.

Kėlinio viduryje traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo trakiškis Modestas Vorobjovas.

Po pertraukos Vilniaus komanda ėmė naudotis į priekį nuskubėjusių riterių paliktomis erdvėmis ir viena iš kontratakų baigėsi antruoju įvarčiu 50-ą minutę. Mantas Kuklys perdavimu tarsi peiliu prapjovė riterių gynybą, o prieš vartus iššokęs A.Kaludjerovičius savo darbą atliko.

Tik I.Plūko meistriškumas neleido serbui įmušti savo trečiojo „hetriko“ sezone. Po keitimo aikštėje pasirodęs Saulius Mikoliūnas sugebėjo iškrapštyti kamuolį iš varžovo „Trakų“ baudos aikštelėje ir perdavimu surado komandos puolėją, bet varžovo smūgį vartininkas neįtikėtinai atrėmė viena ranka.

Netrukus momentą prie „Trakų“ vartų sukūręs S.Mikoliūnas „pasižymėjo“ savo baudos aikštelėje. Saugas bereikalingai nugriovė grėsmės vartams nekėlusį Mychailą Šyšką, o arbitras skyrė baudinį. Jį realizavęs N.Valskis sušvelnino rezultatą, pelnydamas savo 10-ąjį įvartį sezone.

„Trakams“ užgulus varžovų vartus, savo reakciją teko demontruoti ir S.Klevinskui. Efektingai per save smūgiavus Oscarui Dorley, kamuolys po rikošeto pakeitė kryptį, bet „Žalgirio“ vartininkas puikiu šuoliu jį sugavo.

Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių, kovodamas dėl kamuolio Elivelto alkūne trenkė Arūnui Klimavičiui. Šis griebė už kaklo A.Kaludjerovičiui galvodamas, kad jį nuskriaudė puolėjas iš Serbijos. Numalšinęs kilusį susistumdymą arbitras pašalino brazilą iš aikštės, tuo tarpu riterių gynėjas liko nenubaustas.

Elivelto prieš save raudoną kortelę išvydo antrose rungtynėse iš eilės. Abu sykius jis aikštėje pasirodė po keitimo.

Per likusį laiką įsikūrusių varžovų aikštės pusėje „Trakų“ šturmas buvo nesėkmingas. Sėkmės neatnešė ir keturi kampiniai. Paskutiniojo metu netiksliai galva mušė savo vartus palikęs vartininkas I.Plūkas.