Lygiosios „Gintrai-Universitetui“ užvėrė duris UEFA Čempionių lygoje

UEFA moterų Čempionių lygoje Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos sezonas baigėsi atrankos turnyre.

Alytuje lemiamose 10-osios atrankos grupės rungtynėse Lietuvos čempionės sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Škoderio KF „Vllaznia“ futbolininkėmis iš Albanijos, kurios pirmą kartą klubo istorijoje žengė į pagrindinį UEFA Čempionių lygos etapą.

Kitose šios grupės rungtynėse, kurios iš esmės nieko nelėmė Veksfordo „Youths“ ekipa iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 7:2 prieš Birkirkaros FC „Birkirkara“ žaidėjas ir su 6 taškais grupėje užėmė antrąją vietą. 4 taškus iškovojusios šiaulietės liko trečioje atrankos grupės vietoje.

Rimantas Viktoravičius lemiamoms rungtynėms išrikiavo atakuojančio plano žaidimo schemą, tuo tarpu KF „Vllaznia“ vyriausiasis treneris labai akivaizdžiai išdėstė dviejų gynybos linijų užkardą.

Pirmąjį pavojų „Gintra-Universitetas“ sukūrė 7-ąją mačo minutę, kai po akcentuoto Nothando Vilakazi perdavimo iš kairiojo krašto gerą progą išvesti komandą į priekį turėjo Simona Veličkaitė, tačiau šansas liko neišnaudotas.

14 -ąją minutę prie albanių vartų kilo dar vienas „gaisras“. Sėkmingai atliktą kampinį smūgiu galva „uždarė“ Ana Pilipenko, vis tik jos smūgis praskriejo gretas vartų.

Vos po kelių akimirkų dar vieną neblogą galimybę iš maždaug 22 metrų atstumo turėjo Dovilė Gailevičiūtė. Nors centro saugės smūgis skriejo į vartų plotą varžovių vartininkė jam buvo pasiruošusi.

Įpusėjus kėliniui kone pirmą pavojingesnę situaciją prie Lietuvos čempionių vartų sukūrė viešnios iš Albanijos, kai po Hannos Dauzat smūgio iš toli į jį turėjo sureaguoti Greta Lukjančukė. Įsidrąsinusios KF „Vllaznia“ žaidėjos vis dažniau atsirasdavo šiauliečių aikštės pusėje, o apmaudžios mūsiškių klaidos neleido pagalvoti apie efektyvias kontratakas.

Prieš pertrauką „Gintra-Universitetas“ surengė dar kelis pavojingus momentus, tačiau atakos smaigalyje pritrūko aštrumo ir išsiveržti į priekį vis dar nepavyko.

Per pertrauką R. Viktoravičius iškart ėmėsi permainų sudėtyje. Atrankos turnyre taip ir nepasižymėjusią Mirandą Nild atakos smaigalyje pakeitė Rimantė Jonušaitė.

Šis keitimas akimirksniu pasiteisino. Sėkmingai baudos aikštelėje sukovojusi R. Jonušaitė sudarė puikią galimybę vienai prieš varžovių vartininkę atsidurti Liubou Hudčankai, kuri nukreipė kamuolį į tinklą ir išvedė šiaulietes į priekį.

Po pelnyto įvarčio „Gintra-Universitetas“ ir toliau atakavo, kadangi pergalės minimaliu skirtumu mūsiškėms nepakako siekiant iškovoti bilietą į pagrindinį Čempionių lygos turnyrą.

Labai nesėkmingai Lietuvos čempionėms susiklostė 77-oji mačo minutė, kai varžovę baudos aikštelėje neleistinai pargriovusi Algimantė Mikutaitė suteikė šansą albanėms išlyginti rezultatą. Prie 11 metrų atžymos stojusi KF „Vllaznia“ komandos kapitonė Megi Doči realizavo baudinį bei rezultatas tapo lygus.

Per likusį laiką „Gintros-Universiteto“ futbolininkės dar bandė išsigelbėti šiame susitikime ir išsaugoti sezoną UEFA Čempionių lygoje, tačiau visos pastangos puolime buvo bevaisės, o Lietuvos čempionės nuaidėjus finaliniam teisėjos švilpukui buvo priverstos stebėti albanių triumfą.