Neįgaliesiems

M. Činikas: Apie Pirmą lygą, mėgstamiausią poziciją aikštėje ir „Jonavos“ klubą

Triskart A lygos čempionas Marius Činikas pasiryžęs Jonavos komandą sugrąžinti į aukščiausiąjį divizioną, rašoma Pirmos lygos svetainėje.

M. Činikas šiemet grįžo žaisti ten, kur prieš 18 metų pradėjo profesionalo karjerą – Pirmoje lygoje. Tačiau pasirinko ne gimtuosius Kėdainius, o netoliese esančią Jonavą. Šiame mieste jis trumpai žaidė 2018 metais A lygoje.

Patyręs 34 metų žaidėjas iš karto gavo kapitono raištį ir lyderio vaidmens ėmėsi jau pirmose rungtynėse Kretingoje. Jam pavyko sukurti abu komandos įvarčius ir nulemti pergalę rezultatu 2:1.

Vienas ryškiausių I turo žaidėjų Pirmalyga.lt svetainei pasidalino sezono pradžios įspūdžiais, kapitono vaidmenį, tikslus, argumentavo komandos pasirinkimą, prisiminė seną kuriozą ir įvertino darbą su jaunesniu už save strategu.

– Sezoną pradėjote pergale išvykoje, pats prisidėjote prie abiejų įvarčių. Kokie įspūdžiai iš pirmų rungtynių? Kiek svarbu taip startuoti komandai ir pačiam asmeniškai?

– Treneris labai akcentavo pirmąsias rungtynes – kad svarbu sezoną pradėti pergale, kad ir koks žaidimas būtų. Buvo svarbūs 3 taškai.

Taip, prisidėjau prie abiejų įvarčių. Kaip treneris Čeburinas sakydavo: „Vyrai, kažkas turi komandoje vėliavą nešti, o kažkas būgną mušti“ (кто та долзен флажок нести а кто та барабан бит – rus.). Tai tiesiog paėmiau vėliavą į savo rankas, o būgną mušti pas mus yra kam (šypsosi – aut. past.).

– Esate universalus žaidėjas, rungtyniavęs įvairiose pozicijose. Kur matote savo geriausią versiją?

– Metams bėgant vis leisdavausi į apačią, nuo puolimo iki krašto saugo ar centro gynėjo. Šiaip labiausiai patinka žaisti krašto gynėju, dėl to kad didžiąją karjeros dalį ten žaidžiau, dešiniu gynėju.

– Į Jonavą grįžote po pertraukos, bet iš karto gavote kapitono raištį. Komandos draugai įvertino, ar pasirinko treneris?

– Taip jau susiklostė, kad treneris paskyrė kapitonu. Labai dėkoju jam už pasitikėjimą manimi. Manau, kad komandoje kapitono vaidmuo labai svarbus.

– Kokios ambicijos, tikslai šiam sezonui tarp žaidėjų? Tikitės pakovoti dėl kelialapio į A lygą ar apie tai negalvojate?

– Tikslai – kiekvienose rungtynėse eiti, kovoti dėl pergalės ir sugrįžti į A lygą. Manau, kad pakovosime dėl vietos A lygoje.

– Pats esate kilęs iš Kėdainių, bet Pirmoje lygoje pasirinkote žaisti ne ten, o kaimyninėje Jonavoje. Kodėl?

– Man patinka „Jonavos“ vizija. Jie turi ambicingų planų. Bandė žaisti A lygoje, nepavyko, vėl bando. Kaip sakoma, juda į priekį, mokosi iš klaidų ir bando jų nekartoti. Jonavoje taip pat geros aikštės.

Tiesa, kad esu iš Kėdainių, bet gyvenu Kaune. Mane su Kėdainių futbolu sieja tik mano pirmasis treneris Vidmantas Urbonas, su kuriuo susimatau pakankamai dažnai.

 

Mesiu akmenį į gimtojo miesto daržą. Ten futbolo progresą palyginčiau su stadiono statyba. Manau, kad ten trūksta tokių žmonių kaip V. Urbonas.

– Kokia dabartinė Pirma lyga palyginus su ta, kokia buvo kai pradėjote savo karjerą?

– Atsimenu, kaip pradėjome. Man buvo 16 metų, su „Nevėžio“ antra komanda žaidėme Rūdiškėse prieš „Vėtrą“. Pralaimėjome dideliu rezultatu – 0:13. Grįžtant namo vakare dar sugedo autobusas. Tad naktį grįžome namo tranzuodami. Tada pagalvojau – va, toks tas vyrų futbolas (juokiasi – aut. past.).

Bet metai ėjo ir viskas judėjo į priekį. Tada nebuvo dirbtinių aikščių. Dabar pavasarį turime dirbtines aikštes, todėl sakyčiau neblogai. Paties žaidimo lygio dar nevertinsiu, nes sužaidžiau tik vienerias rungtynes.

– „Jonavos“ treneris Eisvinas Utyra – jaunas specialistas, amžiumi vyresnis už Jus. Ne taip seniai žaidėte vienose aikštėse. Ar tai kažkiek trukdo, ar kaip tik labiau padeda rasti bendrą kalbą?

– Manau, kad Eisvino laukia šviesi ateitis kaip trenerio. Tik reikia visada eiti į priekį. Tiesą sakant, prieš sezoną buvau nustebęs, nes fizinis pasiruošimas buvo kaip A lygai. Bet iš patirties žinau, kad fiziškai pasiruošti labai svarbu. Todėl bėgome ir spjaudėmės tris savaites (šypsosi – aut. past.).

Treneriui amžius nėra labai svarbus. Pvz. aš labai mėgstu Leipcigo klubo trenerį Julianą Nagelsmanną. Jam 32 metai, o jis komandą nuvedė į tokias aukštumas. Grįžtant prie Eisvino, mes pasitariame su juo kai kuriais klausimais. Komanda visiškai juo pasitiki, stengiamės įgyvendinti trenerio užduotis aikštėje ir už jos ribų.

– Penktadienį II ture žaidžiate prieš „Hegelmann Litauen“. Ką galvojate apie šią komandą?

– Pagal komplektaciją ir žaidėjus tai yra labai pajėgi komanda. Bet mes žaisime prie savų žiūrovų. Todėl tikiuosi, kad bus lygios ir įtemptos rungtynės.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS