Neįgaliesiems

M. Fridrikas: apie nustebinusį J. Couceiro sprendimą, nelanksčias derybas su V. Romanovu ir brolio potencialą

Lietuvos futbolo A lyga pristato dar vieną tinklalaidę, kurioje šį sykį svečiavosi pirmenybėse debiutuosiančios Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipos gynėjas Mantas Fridrikas.

Ilgametis šalies čempionato futbolininkas A lygoje debiutavo dar 2007 metais ir, būdamas išties labai jauno amžiaus, daugkartinio Lietuvos čempiono FBK „Kauno“ gretose sužaidė ne vieną įsimintiną mačą. Vienas iš jų – lygiosiomis 0:0 pasibaigusi akistata su Glazgo „Rangers“ ekipa.

„Prieš rungtynes buvo susirinkimas su Jose Couceiro. Treneris rikiavo sudėtį ir žaidėjai pasakė, kad pas mus trūksta kairiojo krašto gynėjo. Treneris sako: „Kaip gi trūksta? Juk Mantas žais“. Man pačiam buvo nuostaba.

Jis buvo labai puikus treneris – bendravo kaip su draugu, patardavo, paaiškindavo. Sakė, kad klausyčiau vyresnių vidurio gynėjų ir susitvarkysiu labai puikiai. Tose rungtynėse viskas tikrai pavyko“, – prisiminė M. Fridrikas.

Vis dėlto jaunam žaidėjui po įsimintinų dvikovų atstovaujant FBK „Kaunui“ tuo metu nepavyko išvykti į užsienį. Viena to priežasčių – itin didelė daugkartinio šalies čempiono prašoma išpirkos suma bei nelanksčios tuometinio klubo savininko Vladimiro Romanovo derybos.

„Galėjau persikelti ne tik į Austriją, bet ir į Belgijos aukščiausią lygą, bet mūsų savininkas Vladimiras Romanovas užsiprašė gana didelių pinigų. Belgai sakė, kad labai sunku kalbėti su jūsų vadovybe, – teigė 32-ejų futbolininkas. – Tą sumą labai sunku pasakyti, bet tai dienai buvo apie 200–300 tūkst. eurų. Kaip Lietuvos vaikinui išpirkti tai buvo tikrai didelė suma“.

Taip pat „Hegelmann Litauen“ klubo atstovas išsamiau papasakojo apie savo brolį – Luką Fridriką, kuris per pastaruosius dvejus metus puikiai rungtyniavo antroje Austrijos pagal pajėgumą lygoje.

„Brolis neseniai pasirašė naują sutartį, tad bus galimybė ne vieną kartą aplankyti Austriją. Jo komanda – stipri, keliami tikslai grįžti į aukščiausią lygą, nes ji daugybę metų ten žaidė. Ten puikūs finansai, klubas investuoja į žaidėjus.

Pasiūlymų iš Lietuvos jis turėjo. Ne paslaptis, kad domėjosi „Sūduva“, bet susitarta nebuvo, o jį patį traukia labiau Vakarų Europa. Manau, kad tai tik laiko klausimas, kada jį matysime bent jau Austrijos aukščiausioje lygoje“, – sakė M. Fridrikas.

Šioje tinklalaidėje taip pat galėsite pasiklausyti futbolininko pasakojimų apie FBK „Kauno“ užkulisius, legionieriaus atkarpą Danijoje, tikslus su „Hegelmann Litauen“ klubu bei kitus gynėjo karjeros vingius.

E. Žaldario / „Hegelmann Litauen“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS