Neįgaliesiems

M. Jonelys: „Gargždų komandos sėkmės paslaptis – kolektyvo stiprybė“

Lietuvos „Betsafe-Futsal A lygos“ 2017-18 metų sezone įpusėjo pirmasis turnyro ratas. Įsibėgėjęs čempionatas šiais metais pateikė nemažai intriguojančių dvikovų, o bene labiausiai stebinanti komanda yra iš Gargždų – naujokai „Pramogos-SC“.

Gargždiškiai dar praeitą sezoną žaidė Klaipėdos mieto salės futbolo pirmenybių I lygoje, tačiau šiais metais subrendo naujam iššūkiui ir pakilo laipteliu aukščiau.

„Pramogos-SC“ nustebino savo įspūdingu startu – ekipa laimėjo šešias rungtynes iš tiek pat žaistų, trimis taškais lenkia čempionus Kauno „Vytį“ ir taip pat yra rezultatyviausia „Betsafe-Futsal A lygos“ komanda (33 įvarčiai).

Didžiąja dalimi vietinių žaidėjų besiremiantį klubą treniruoja Mindaugas Jonelys, kuris su lff.lt portalu pasidalino įspūdžiais apie sėkmingai besiklostantį sezoną, gerą komandinę dvasią ir tolimesnius tikslus po Naujųjų metų.

– Jūsų treniruojama komanda žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Ar tikėjotės tokio įspūdingo starto?

– Visų pirma giliai širdyje tikėjau, jog galime čempionatą pradėti puikiai. Mums teko palankus tvarkaraštis, komanda yra gerai subalansuota, pavyko surinkti gerus žaidėjus ir, manau, sąžiningai nusipelnėme šiandien būti pirmajame trejetuke. Apibendrinant visų žaistų rungtynių eigą, mano manymu, pirmoji vieta yra dėsningas rezultatas. Pagal žaidimą buvome stipresni, tačiau nei vienos rungtynės nebuvo lengvos.

– Kokia „Pramogos-SC“ komandos šio sezono sėkmės paslaptis?

– Mūsų komandos stiprybė yra išlaikytas branduolys. Dalyvaudavome Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I lygoje, taip pat pasipildėme naujais žaidėjais, kurie davė labai gerą impulsą. Labai smagu, kad turime vietinių futbolininkų. Kiekvienas žaidėjas prisideda prie komandos pergalių, ekipoje vyrauja gera atmosfera ir kolektyvo stiprybė leidžia tikėtis gerų rezultatų.

– Ateinančias penkerias rungtynes žaisite namuose. Ar jums tai prideda motyvacijos?

– Žiūrovų visada susirenka pilna salė. Mūsų mieste žmonės labai myli futbolą, padeda siekti pergalių ir yra mūsų vieningos komandos dalis. Labai daug kas spręsis sekančiuose trijuose turuose, tad žaidimas mūsų namų salėje yra didelis pranašumas.

– Kaip ruošitės lyderių akistatai su „Vyčiu“?

– Tai bus svarbiausios rungtynės, kurios parodys ar galime šiais metais siekti aukščiausio rezultato. Analizuosime varžovų žaidimą, bandysime įžvelgti varžovų spragas, stengsimės patobulinti mūsų žaidimą ir tikiuosi rungtynių pabaigoje galėsime džiaugtis rezultatu. 

– Sezonas beveik įpusėjo. Ar dabartinėje stadijoje jūsų tikslas yra užimti pirmą vietą?

– Kol kas sunku pasakyti, sužaidėme tik trečdalį rungtynių, manau lemiamos atkarpos bus sekantys trys ir paskutiniai trys turai, nes žaidėjams reikės ruoštis lauko sezonui. Jeigu mums pavyks išlaikyti visą branduolį ir subalansuoti komandą lauko ir salės treniruotėms, tuomet manau, jog viskas bus gerai. Kiekvienose rungtynėse sieksime maksimalaus rezultato,  tačiau jeigu išliksime trejetuke, kaip debiutiniam sezonui, tai bus tikrai puikus rezultatas.

– Kaip apibūdintumėte komandos treniruočių procesą?

– Treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Galbūt treniruočių nėra daug, tačiau kai kurie žaidėjai kartu žaidžia jau ilgą laiką ir vienas kitą puikiai supranta, tai yra labai svarbu.

– Aukščiausioje lygoje esate debiutantai. Kaip įvertintumėte patį čempionato lygį? Ar varžovai jus nustebino?

– Iš pirmųjų trijų turų tikėjausi daugiau naujovių iš priešininkų komandų. Esame naujokai šiame čempionate, todėl nežinojau ko tikėtis. Manau Klaipėdos apskrities salės futbolo lygos aukščiausias divizionas yra neblogo lygo, kuris mus puikiai paruošė futsal salės A lygos kovoms. Dabar laukia stipriausi varžovai, mums viskas prieš akis, tuomet pamatysime koks bendras čempionato lygis.

– Karolis Urbaitis įmušė devynis įvarčius ir kartu su „Koralo“ atstovu Aurimu Skurdeliu yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas. Ar tai jums yra netikėtumas?

Manau Karolis yra labai universalus žaidėjas ir puikiai prisitaiko prie naujų sąlygų. Ne veltui jis – Gargždų „Bangos“ kapitonas.  Jis yra komandos lyderis, tačiau nenoriu išskirti vieno žaidėjo, nes mūsų stiprybė yra komandinis žaidimas. Manau, jog iš mūsų komandos 4-5 žaidėjai nusipelnė žaisti Lietuvos futsal rinktinėje ir galėtų prisidėti prie pergalių.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS