Neįgaliesiems

M. Karpavičius: „Futbolas gali padėti pažinti savo krašto paveldą“

Futbolo trenerio Martyno Karpavičiaus idėja organizuoti šeimų futbolo šventes „Vieninga šeima“ Lietuvos kultūros paveldo objektuose virto realybe.

Nuo 2019 m. šeimos susitinka žaisti mini futbolą įvairiose Lietuvos istorinėse  vietose: Paežerių dvaro sodyboje (Paežerių k., Vilkaviškio r.), 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinėje (Ožkabalių II k., Vilkaviškio r.),  Šilinės smuklėje (Šilinės k., Jurbarko r.), Siesikų dvaro sodyboje (Siesikų k., Ukmergės r.),  Aštriosios Kirsnos dvaro sodyboje (Aštriosios Kirsnos k., Lazdijų r.) Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Mykolo Sleževičiaus name, kuriame šiuo metu įkurtas Vaikų literatūros muziejus (K. Donelaičio g. 13, Kauno m.), Veiverių pašto stoties pastatų komplekse (Veiverių mstl., Prienų r.), Salomėjos ir Bernardo Bučų name (S. Nėries g. 7, Kauno m.). Vienas iš šių renginių, buvo skirtas paminėti partizano Juozo Lukšos -Daumanto 100-ąsias gimimo metines.

M. Karpavičius teigia: „Dažniausiai visi futbolą įsivaizduoja, kad jis žaidžiamas tik stadionuose, bet šis žaidimas galimas visur, kur tik yra bent nedidelė erdvė pasistatyti nedidelius vartus ir mėgautis juo, ne tik, kai tave supa žiūrovų tribūnos, bet ir ten, kur stūkso šimtamečiai ąžuolai, mūsų protėvių statytos pilys, dvarai… Futbolas skirtas ne tik profesionaliems žaidėjams, bet ir su futbolu neturintiems nieko bendro, juk tai laisvalaikio forma, kuri gali suvienyti žmones, padėti jiems pažinti savo krašto paveldą.

Mūsų Tėvynės didvyriai dažniausiai pagerbiami oficialiais minėjimo renginiais. Ilgai galvojom, kaip juos paminėti neoficialiai, kad renginys taptų šeimų renginiu, pavyzdžiui, skirtu legendiniam partizanui Juozui Lukšai – Daumantui. Tai yra vienas iš tų daugumos žmonių, kurių pasiaukojimo dėka mes esame laisvi kurti ir puoselėti savo idėjas vienijant žmones. Praeities paveldas mums suteikia galimybę pažinti savo istoriją, ją puoselėti dabar ir perduoti ateinančioms kartoms, o tai padaryti galima įvairiai – aš pasirinkau per futbolo žaidimą“.

Anot šios idėjos sumanytojo, kad tai yra nereali galimybė aktyviai ir turiningai šeimoms praleisti laiką, suderinti du skirtingus „pasaulius“ – sporto bei kultūros paveldo. Renginiuose dalyvavusios šeimos namo grįžta pasisėmusios gerų emocijų bei istorinių žinių, todėl ši idėja bus plėtojama ir toliau, bus ieškoma kitų kultūros paveldo objektų, kurių teritorijose bumpsės mini futbolo kamuoliukai.

kpd.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS