M. Liužinaitė po rungtynių su Sakartvelu: „Taškas yra, bet mūsų tai netenkina“

Lietuvos moterų futbolo rinktinė atsidarė savo sąskaitą UEFA moterų Tautų lygos turnyre, kai penktadienio vakarą Vilniuje 0:0 sužaidė su Sakartvelo komanda.

Nepaisant pirmojo taško, rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė po rungtynių akcentavo, jog toks rezultatas – nėra pozityvus, mat šeimininkės turėjo ne vieną gerą galimybę pasižymėti.

„Neblogos rungtynės, bet neišnaudotos galimybės ir neišnaudoti veiksmai, norint susikurti progas. Nors taškas ir yra, bet mūsų tai netenkina, nes tikrai galėjome rezultatą pakreipti savo naudai.

Sunku pasakyti, ko trūko, analizuosime, bet gal daugiau prasiveržimų per centrą ir tolimų smūgių, bandėme viską daryti iš arti arba daugiau žaisti kraštu. Mums varžovės leido eiti į centrą, bet mes to nedarėme. Bet dar turėsime antrą šansą, šį kartą jau Sakartvele, tai stengsimės ištaisyti savo klaidas ir susikurti sau tas progas“, – sakė M. Liužinaitė.

Lietuvės savo veiksmus puolime ženkliai suaktyvino po pertraukos, antrame kėlinyje. Kaip sakė futbolininkė, treneriai po pirmo kėlinio išskyrė kelis svarbius dalykus, kuriuos reikėjo pakeisti.

„Treneriai akcentavo tai, kad galbūt buvome geresnė komanda, tik reikėjo žaisti agresyviau ir daugiau eiti į priekį. Tą ir darėme, o kai varžoves spaudėme – jos klydo, leido mums lengvai perdavinėti kamuolį. Daugiau kovojome, aišku, gaila, jog nepavyko įmušti įvarčio mūsų komandai, bet futbolas yra ne tik pergalės, tai yra ir mažos kovos aikštėje“, – dėstė kapitonė.

Jau antradienį lietuvės su Sakartvelo komanda žais dar sykį, tik jau dabar – išvykoje. Kaip sakė futbolininkė, tokia situacija gali būti vertinama dvejopai.

Rungtynių komentarai video formatu.

„Tai turi ir pliusų, ir minusų – jos analizuos mus, o mes jas. Labiau žinosime, kas kaip žaidžia, galbūt jos nepasiūlys mums tiek progų, kiek pasiūlė pirmose rungtynėse, nes dabar matys, ką mes išnaudojome, galbūt bandys išnaudoti mūsų minusus.

Bet dabar jau žinosime, prieš ką žaidžiame ir galėsime dar geriau atlikti savo namų darbus, bet minusas tas, jog jos mus analizuos ir žinos, kas per žaidėjos mes esame“, – mintimis dalinosi pašnekovė.

Penktadienio rungtynėse buvo ir negatyvių momentų – dėl traumų dvikovą priverstinai anksčiau turėjo užbaigti Dovilė Gailevičiūtė bei Paulina Sarkanaitė.

„Dėl Dovilės traumos – buvo tikėtąsi, kad galbūt taip atsitiks. Aišku, liūdna, labai svarbi žaidėja, pagrindo žaidėja, linkime jai didžiausios sėkmės ir stiprybės gyjant.

O Paulinai mėšlungis sutraukė koją ir nepaleido spazmas, manau, atsistatys, o jei ne – turime suolą, žaidėjas, kurios gali keisti rungtynes. Žinoma, tos traumos ar mikrotraumos liūdina, bet tokiais atvejais kitos žaidėjos turi parodyti savo jėgą“, – teigė M. Liužinaitė.