Neįgaliesiems

M. Liužinaitė: „Stengsiuos pasiekti užsibrėžtų tikslų ir pamatysime kur tai nuves“

Ilgametė „Kauno Žalgirio“, o dabar jau Kauno rajono „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė pripažinta geriausia 2022 metų „Spark Energy“ A lygos gynėja. Lietuvos rinktinei atstovaujanti bei Lietuvos moterų futbolo asociacijos reikalais užsiimanti 27-erių Milda sako, kad tokį pripažinimą galėjo gauti ne viena kita gynėja.

„Iš vienos pusės, galbūt, ir tikėjausi, iš kitos – ne. Žinau, kad komandos galvoja, jog esu viena geresnių gynėjų, galbūt, ne veltui dar žaidžiu ir Lietuvos moterų nacionalinėje rinktinėje, tačiau tikrai nesu vienintelė, kuri galėtų laimėti šį individualų apdovanojimą. Šį sezoną buvo tikrai nemažai žaidėjų žaidžiančių gynyboje, kurios buvo tikras galvos skausmas varžovių puolėjoms“, – sakė M. Liužinaitė.

Jei negalėtum balsuoti už save, kuriai „Spark Energy“ A lygos gynėjai atiduotum geriausios vardą?

– Nei vienais metais, kiek teko balsuoti, nesu balsavusi už save. Žinau, kokia žaidėja esu, žinau ką darau gerai ir ką darau blogai. Bet balsuoti už save niekada nesinori, nes matau kitų gerų žaidėjų ir nuoširdžiai manau, kad jos vertos būti įvertintos. Mano praėjusio sezono favoritės šioje pozicijoje būtų Agnė Žėglevičiūtė, Vestina Neverdauskaitė ir Algimantė Mikutaitė.

– Apskritai, ar esi patenkinta tuo, kaip asmeniškai susiklostė sezonas?

– Visada komandos tikslai ir pasiekimai bus aukščiau asmeninių. Nors ir laimėjau geriausios gynėjos apdovanojimą, bet nesijaučiu padariusi viską, jog šį sezoną iškovotume bent trečią vietą lentelėje.

Apskritai, sezonas buvo nelabai sėkmingas. Visada išbalansuodavo pagrindinių žaidėjų patirtos traumos. Manau, šio sezono rezultatais nesame patenkinta nei viena žaidėja, nei trenerė, nei valdžia. Bet turime bendrą tikslą ir siekį, manau, pasidarysime išvadas, ištaisysime klaidas ir stengsimės būti geresnės.

– Kodėl nepasiektas komandinis tikslas?

– Pasikartosiu, sezonas nebuvo sėkmingas, traumos išretino komandą, žaidėjų nuovargis. Kadangi didesnis krūvis teko toms pačioms žaidėjoms, todėl ne visada jos galėjo išpildyti suplanuotą treniruočių procesą. Lyg ir turime stiprią komandą, bet reikia įdėti darbo ir pačiose treniruotėse. Pasidarysime išvadas, išsianalizuosime viduje ir sieksime geresnio rezultato kitame sezone.

– Vienu metu jau buvote pagavusios bangą ir žaidėte tikrai labai gerą atkarpą, tačiau tuomet sustojote. Kas nutiko tuomet?

– Įvairios priežastys. Taip pat gal ir motyvacijos stoka prisidėjo, kadangi jau nebekovojome dėl prizinių vietų. Kai kurios merginos žaidė su traumomis, nuovargio fone, taip pat kelios pagrindo žaidėjos žaidė ir LMFA Pirmoje lygoje, todėl, manau, viskas susidėjo ir sezono pabaigą baigėme nepakilia nuotaika.

– Ar jau galvojai apie kitus metus? Ko tikiesi ir ko norėtum?

– Pirmas dalykas – poilsis. Po visų metų, pakilimų ir nuopuolių, ką pirmiausiai norisi padaryti – tai pailsėti. Nekalbu vien apie fizinį poilsį, tačiau ir apie psichologinį. Kitaip sakant, visokeriopai pasiruošti kitiems metams, susidėlioti prioritetus ir šviežiai pradėti pasiruošimą su aiškiomis gairėmis.

Tikiuosi įdomių metų. Komandos stiprėja, jaunos žaidėjos įgyja patirties. Kiekvienais metais žaidėjos subręsta vis labiau ir, manau, turime tikrai labai gerų ir potencialių žaidėjų Lietuvoje. Todėl kasmet tikiuosi vis stipresnių rungtynių ir geros patirties žaidžiant kartu ir žaidžiant prieš varžoves. O norai – toks dalykas… Jeigu tik nori, bet nieko nedarai, norai tik ir lieka norais. Todėl stengsiuos kitais metais pasiekti užsibrėžtų tikslų ir pamatysime kur tai nuves.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS