Neįgaliesiems

M. Makutunovičius: Apie salės futbolo unikalumą ir esminius skirtumus tarp salės ir lauko futbolo

Spalio 29 dieną Lietuvos salės futbolo rinktinė susirinko į pirmąją treniruočių stovyklą. Rinktinės žaidėjas Mantas Makutanovičius džiaugėsi, jog nuotaikos rinktinėje geros, o tikslas – visiems aiškus.

M. Makutunovičius yra tikras futbolo entuziaztas – žaidėjas atstovauja LFF Pirmoje lygoje žaidžianttį „Vilniaus Vyčio“ klubą, yra ištikimas salės futbolui bei randa laiko pasirodyti paplūdimio futbolo čempionatuose. 

„Paplūdimio futbolas yra panašus į salės futbolą. Aišku, skiriasi danga, bet paplūdimio futbole standartai tokie patys kaip salės futbole, būna net tokių pačių, aikštėje žaidžia keturi žaidėjai, vartininko rolė tokia pati kaip ir salės futbole. Nemaloniausia, kai norėdamas išmušti kamuolį sužaidi pėda į pėdą, nėra jokių apsaugų, jokių sportbačių – tiesiai į čiurną“, – teigė M. Makutunovičius.

Mantas Makutunovičius žaidžia Pirmos lygos „Vilniaus Vyčio“ klube. Pasak žaidėjo, sezonas dvejopas.

„Šis sezonas dvejopas. Pirmą ratą buvome komanda, kuri metus laiko buvo nepralaimėjusi oficialių rungtynių, nuotaika buvo gera. Bet antrame rate pasireiškė vidinės problemos, kas turėjo įtakos rezultatui ir dabar jau nieko gero.

Asmeniškai man sezonas – varginantis. Pradžia buvo gera, buvau pasiilgęs žaidimo, bet po to tapo vienu sunkiausių sezonų asmeniškai“, – teigė žaidėjas.

Mantas žaidžia tiek lauko, tiek salės, tiek paplūdimio futbolą. Paklaustas, kuom visos trys sporto šakos panašios ir skirtingos, žaidėjas išskyrė salės futbolo greitį.

„Visi panašūs tuom, kad visur yra kamuolys ir reikia įmušti įvarčius. Salės ir paplūdimio futbolas nuo lauko skiriasi greičiu, ypač salės futbolas – tai yra greičiausias žaidimas, sekundė ar pusė sekundės čia kažką reiškia. Tuo tarpu lauko futbole – didelė aikštė, jeigu žaidimas vyksta dešinėje, o tu kairėje pusėje gynyboje, tai tu gali būti užsiemęs poziciją ir pailsėti. Salės futbole pailsėti nėra šansų, pastoviai viskas sukasi, čia ir yra esminis skirtumas“, – pasakojo M. Makutunovičius.

Išsamesnis interviu su M. Makutunovičiumi:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS