Neįgaliesiems

M. Martičius: „Žaisdami prieš stipresnes komandas taip ir turime kovoti“

Lietuvos vyrų futsal rinktinė antradienį užbaigė savo kelionę link 2024-ųjų pasaulio čempionato, kai namuose 1:2 nusileido Čekijos rinktinei.

Pirmame mače išvykoje lietuviai praėjusį penktadienį varžovams nusileido 2:5, o atsakomajame mače panaikinti turėto deficito nepavyko.

Po dvikovos Lietuvos rinktinės treneris Mico Martičius teigė, kad liko patenkintas kova, kurią jo auklėtiniai antradienį parodė aikštėje.

„Manau, kad sužaidėme daug geriau nei pirmose rungtynėse, nes šiandien aikštėje buvo tikra kova, o mūsų lygio komanda žaisdama prieš stipresnes komandas taip turi ir kovoti. Turime griauti varžovų epizodus ir tikėtis epizodų savo naudai. Taip nenutiko, bet galiu būti patenkintas dėl dalies šių rungtynių.

Pradžioje neatrodėme gerai, bet vėliau čekai prarado dalį savo jėgos, priartėjome ir susikūrėme neblogų galimybių pasižymėti. Jie taip pat tokių turėjo, bet šiandien tikrai buvome netoli gero rezultato“, – dėstė specialistas iš Kroatijos.

Dar sykį paprašytas nusikelti į penktadienio dvikovą ir skaudžios nesėkmės priežastis, jis akcentavo, jog jo ekipa į aikštę išėjo per daug atsargiai nusiteikusi.

„Kai žaidi išvykoje, visada galvoji, kad turi būti atsargesnis, tai aš noriu pakeisti. Mums ten tikrai trūko agresijos, kuri salės futbole tikrai yra svarbus faktorius. Daug dalykų gali būti pagerinta, bet medžiaga yra gera ir esu įsitikinęs, kad su federacijos palaikymu ir darbu mūsų rinktinė bus geresnė ir geresnė“, – mintimis dalinosi treneris.

Jis taip pat pozityviai įvertino sąlygas ir palaikymą rungtynėse, o žvelgdamas toliau išskyrė kelis akcentus, kurie bus svarbūs tolimesniam rinktinės augimui.

„Sąlygos buvo puikios, sirgaliai komandą vertina pozityviai, ją palaiko, tad viskas buvo fantastiška nuo pat atlikto himno iki mačo pabaigos ir mėgavausi tuo.

Dabar mums reikia dar daugiau kovotojų, tačiau už tai iš dalies atsakingi yra ir klubai, būtent darbas klubuose ir turėtų būti vienas pirmųjų dalykų, kurį reikia tobulinti, edukuoti mūsų trenerius, kartais žaidėjams leisti žaisti kiek laisviau, chaotiškiau.

Mėgstu tai vadinti „džiunglių futsalu“ ir tikiuosi, kad taip pavyks išugdyti daugiau jaunų ir potencialių nacionalinės rinktinės žaidėjų“, – sakė strategas.

Klubinis sezonas Lietuvoje neseniai baigėsi, rinktinės pasirodymas atrankoje – taip pat, tad treneris sakė, kad dabar bus svarbu suteikti žaidėjams sąlygas neprarasti formos ir siekti išbandyti naujus ir potencialius rinktinės narius.

„Turime turėti pagrindą, kur galėtume išbandyti ir naujus žaidėjus. Klubai, edukacija, nacionalinės rinktinės stovyklos, įvairūs turnyrai ir kiti žingsniai. Kiek jau spėjau pamatyti, Lietuva yra gerai organizuota šalis, žmonės čia yra geri, mėgsta tvarką, tad tai bus padaryta“, – sakė M. Martičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS