M. Stankevičius po nesėkmės prieš Rusiją: „Vaikinai gavo gerų pamokų“

Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Alytuje po grubių klaidų 0:3 turėjo pripažinti Rusijos ekipos pranašumą.

Pirmajame kėlinyje su varžovais lygiai kovoję lietuviai sugriuvo po pertraukos, kai ir buvo praleisti visi trys įvarčiai.

Po dvikovos kalbėjęs rinktinės treneris Marius Stankevičius teigė, kad tokį rezultatą didele dalimi nulėmė pačių lietuvių padarytos klaidos ir varžovams suteikti šansai.

„Vaikinai gavo gerų pamokų, ko šiandien prašiau, jie bandė eiti į mūsų tikslą. Matėme daug techninio broko, mums dar reikia atlikti ir techninius, ir taktinius dalykus, bet esame procese, kai prašau žaidėjų, kad jie tai darytų, ir jie tai daro.

Žaidžiant prieš tokią galingą rinktinę gal mes net prisidėjome prie jų pergalės – jie žaidė gerai, bet mes jiems padėjome. Mano noras yra toks, kad jie įdėtų kiek įmanoma daugiau darbo

Antrame kėlinyje pamatėme gal ir psichologinio streso po praleisto įvarčio, gal tai yra jų patirtis, kaip reikia reaguoti į tokius momentus, bet matėme ir tikrai neblogų momentų“, – sakė strategas.

Jis taip pat akcentavo, kad žaidėjų dėl klaidų nekaltina, o vertina tai kaip mokymosi proceso dalį.

„Nė vienas pralošęs nėra euforijoje ir visi jaučiasi kalti, bet jie neturi jaustis kalti, nes tai aš jų prašau, kad jie tai darytų, jie bando tai daryti ir tai yra svarbu. Jie turi suprasti, kad futbolas visų pirma yra žaidimas, noriu, kad jie suprastų, kad ir žaisdamas rungtynes gali mėgautis futbolu.

Jie atliko nuostabų darbą, bet matome, kad dar turime, kur tobulėti, nes stipresnės rinktinės priveda prie daugiau klaidų, o jos lemia įvarčius į mūsų vartus“, – mintimis dalinosi specialistas.

Vertindamas visą atrankos langą, kai buvo nugalėta Malta ir nusileista Rusijai, treneris teigė, jog galima pastebėti futbolininkų tobulėjimą.

„Pamatėme, kad žaidžiant su savo lygio rinktinėmis, kaip Malta, mes galime dominuoti, žaisti pozityvų futbolą. Reikia tobulinti asmenines technikas, gal ne visi pratę žaisti ant natūralios aikštės ir tas brokas gali ateiti nuo dangos. Turime atrasti sprendimus, kaip to išvengti, kaip padaryti, kad sumažėtų klaidų skaičius, kad ilgiau valdytume kamuolį“, – sakė treneris.