Neįgaliesiems

M. Stankevičius po skaudaus smūgio Šiaurės Airijoje: „Mums nepavyko niekas”

Lietuvos rinktinių viešnagė Šiaurės Airijoje penktadienį nesusiklostė – pralaimėjimus patyrė tiek vaikinų U21, tiek ir nacionalinė vyrų rinktinės.

Pirmieji itin skaudų smūgį gavo jaunieji futbolininkai, kurie Europos čempionato atrankoje varžovams nusileido net 0:4, praleidę po du įvarčius kiekviename kėlinyje.

Lietuvos vaikinų rinktinės treneris Marius Stankevičius po nesėkmės pasiteisinimų neieškojo ir pripažino, kad jo rinktinės pasirodymas penktadienį nebuvo geras.

„Labai prastai sužaidėme, gal net gėdingai iš visų aspektų. Komplimentai Šiaurės Airijai, kuri pademonstravo didelį norą, stiprumą, bėgimą, ko mums tikrai pritrūko, to pasigedome. Sakyčiau, kad sužaidėme labai silpnai. Tai nebūtinai priklauso nuo rezultato, labiau nuo darbo, to, kurį turime atlikti aikštėje, ypač žaidžiant už Lietuvą ir vilkint mūsų rinktinės marškinėlius“, – po rungtynių mintimis dalinosi M. Stankevičius.

Nepaisant to, kad pirmą įvartį lietuviai praleido jau 8 rungtynių minutę, stratego teigimu, ankstyvas įvartis nebuvo lemiamas faktorius pralaimėtose rungtynėse.

„Tai buvo ne ankstyvas įvartis, o visa rungtynių eiga. Gal pradžioje turėjome ir jėgų, tačiau vėliau palūžome ir psichologiškai, bet priešininkai buvo visais aspektais stipresni, komplimentai jiems. Mes turime keisti savo mentalitetą tokiose rungtynėse, žaidžiant tokioje šalyje, bet mes pralošėme fiziškai, psichologiškai ir taktiškai, nes šiandien mums niekas nepavyko, neturime ko slėpti, reikia pasakyti, kad atrodėme labai silpnai.

Reikia keisti savo psichologiją prieš rungtynes ir techninius bei taktinius darbus. Yra ir fizinis aspektas, kuris atspindėjo dvikovos eigą“, – dėstė treneris.

Būtent kietų ir kontaktinių dvikovų nevengę Šiaurės Airijos jaunieji futbolininkai neretai išmušė mūsiškius iš vėžių, o tai akcentavo ir rinktinės treneris.

„Tai ir buvo pagrindinė esmė, nes mes nespėdavome prie pirmų kamuolių, pralaimėjome labai daug dvikovų, tiesiog tos dvikovos buvo kontaktinės, matėsi, kad jie buvo pirmesni nei mes, o tai yra noras.

Jei mes neatrasime tos ugnelės viduje, tai galime pasirengti rungtynėms kaip tik norime, bet visų pirma reikia suprasti, kad ugnelė yra viduje mūsų ir turime tai priimti. Jei mes esame nuoširdūs tam, ką darome, turime pripažinti tai, priimti tai ir turime keistis“, – kalbėjo M. Stankevičius.

Jau antradienį U21 rinktinė turės progą atsitiesti – rungtynėse Alytuje jų Slovakijos bendraamžių rinktinė, kuriai pirmame rate buvo nusileista 1:3. Kaip teigė treneris, dabar svarbiausia yra atgauti jėgas ir pamatyti, kurie žaidėjai yra geriausiai pasiruošę žaisti.

„Turime kaip įmanoma greičiau susigrąžinti jėgas, suprasti, kurie žaidėjai yra geriausiai atsistatę, kurie labiausiai nori žaisti ir stengsimės Lietuvoje parodyti savo geriausias fizines galias. Žinome, kad Lietuvoje nėra pats geriausias metas žaisti, ypač ant natūralios aikštės, tačiau turime nusiteikti kitaip ir turime stengtis padaryti viską, kas priklauso nuo mūsų nežiūrint į tai, ką darys priešininkas“, – užbaigė treneris.

Rungtynės antradienį Alytaus stadione prasidės 18.30 val., patekimas į stadioną – nemokamas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS