Neįgaliesiems

M. Stankevičius prieš akistatą su Šiaurės Airija: „Turime būti pasiruošę bet kokiai kovai“

Lietuvos vaikinų (U21) rinktinė penktadienį stos į dar vieną kovą 2023-ųjų Europos vaikinų futbolo čempionato varžybose – mūšiškiai išvykoje susitiks su Šiaurės Airijos komanda.

Rungtynės startuos 16 valandą Lietuvos laiku. Primename, kad tą pačią dieną, 21.45 val. būtent su Šiaurės Airijos futbolininkais išvykoje taip pat kausis ir Lietuvos vyrų rinktinė.

Pastarosiose rungtynėse lietuviai, nepaisant neprasto pirmo kėlinio, 0:3 nusileido Rusijai, o dalį įvarčių rusai pelnė po grubių Lietuvos rinktinės klaidų gynyboje.

Rinktinės treneris Marius Stankevičius, atsiminęs tą mačą, teigė, kad tos klaidos nepademonstravo to veido, kokį iš tikrųjų gali parodyti vaikinų rinktinė.

„Futbolas susidaro iš to, kas padaro mažiau grubių klaidų. Gal padovanojome per daug prieš Rusiją, bet galvoju, kad mes sugebame padaryti žymiai geriau ir kiekvieną kartą bandysime, kad tų klaidų mažėtų.

Žinoma, neįmanoma padaryti, kad jų apskritai neliktų, bet turime daryti tai, kas priklauso nuo mūsų, nuo vaikinų, kad būtume pasiruošę bet kokiai kovai“, – dvikovos išvakarėse kalbėjo M. Stankevičius.

Sužaidus po 4 mačus, Lietuvos, Šiaurės Airijos ir Maltos rinktinės atrankos C grupėje dalinasi 4-6 pozicijas. M. Stankevičiaus teigimu, Šiaurės Airijos vaikinų rinktinė rungtyniauja klasikiniu šiems kraštams stiliumi.

„Šiaurės Airija yra anglų stiliaus, dažnai išlikęs ilgų kamuolių žaidimas, priekyje išnaudojant aukštus puolėjus, per kraštus, skersais perdavimais. Tas bruožas yra išlikęs, tačiau, kaip matome ir visame futbole, jis eina į modernumą, į patį žaidimą. Jie to nevengia, bet žaidžiant penkiais gynėjais ir dviejų saugų linija jie užima labai daug vietos centro žaidimui.

Mes galėtume daugiau išnaudoti kraštų linijas, kiek tai būtų įmanoma, tai, ko siekiame. Mūsų braižas, žaidimo linija nesikeičia ir nesikeis, norime toliau eiti per žaidimą, nes turime žaisti futbolą“, – teigė strategas.

Paklaustas, kokie gali būti Lietuvos rinktinės ginklai ateinančiose rungtynėse, jis taip pat turėjo atsakymą.

„Mūsų ginklai, stiprybė yra žaisti futbolą, tai yra pagrindinis dalykas. Žaidėme prieš kai kurias teoriškai silpnesnes komandas, kaip Malta ar Estija, ir mes jas įveikėme, o jų stilius yra panašus į Šiaurės Airiją.

Jos žaidžia tokia pat arba labai panašia sistema, tad mes galėtume pabandyti išnaudoti savo persvarą stengiantis juos nuvarginti puolimo grandyje išlaikant kamuolį, jei mums pavyks tai padaryti, ir padarant persvarą žaidėjų kokybėje priekyje. Ir svarbiausia – įmušti įvarčius“, – sakė treneris.

Primename, kad antradienį vaikinų rinktinė žais dar vienerias atrankos rungtynes – Alytaus stadione bus priimama Slovakijos rinktinė, kuriai bus siekiama atsirevanšuoti už pirmame rate patirtą nesėkmę 1:3.

Rungtynės Alytuje prasidės 18.30 val., patekimas į jas – nemokamas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS