M. Stankevičius: „Tikiu, kad šie vaikinai gali žaisti ir dar geriau“

Lietuvos vaikinų U21 rinktinė paskutinėse Europos čempionato atrankos rungtynėse antradienį savo žiūrovų akivaizdoje 1:1 sužaidė su Šiaurės Airijos bendraamžiais ir baigė ciklą lygiosiomis.

Lietuviai pirmajame kėlinyje praleido įvartį, tačiau po pertraukos suaktyvino savo žaidimą, pradėjo vis dažniau lankytis prie svečių vartų, kol galų gale buvo apdovanoti – kone paskutinės atakos metu, po standartinės situacijos Artemijus Tutyškinas iš labai arti nukreipė kamuolį į tuščius vartus ir taip išplėšė savo rinktinei tašką.

„Tikėjau, žaidžiame iki švilpuko. Visi subėgome į baudos aikštelę, kamuolys kažkur atšoko, pavyko atsidurti geroje pozicijoje ir įmušti“, – mintimis po dvikovos dalinosi A. Tutyškinas.

Tuo tarpu rinktinės treneris Marius Stankevičius teigė, jog pasirodymas po pertraukos jį tenkino daug labiau nei iki jos.

„Bandėme žaisti gerai, bet ne viskas ėjosi pagal planą. Gavosi ne taip, kaip norėjome, pirmą kėlinį sužaidėme labai silpnai, tikiu, kad šie vaikinai gali žaisti ir dar geriau, jiems galbūt tik reikia susitvarkyti su psichologija.

Kartais dar reikia pradėti nuo abecėlės, vėliau ateina visi kiti taktiniai žingsniai. Bet komplimentai vyrams už pastangas, įėję žaidėjai pakeitė ritmą, atsirado daugiau galimybių.

Priešininkai taip pat moka žaisti, bet mes turėtume daugiau reikalauti ir iš savų žaidėjų, mes tai sugebame, bet turime praktiktuotis daugiau“, – akcentavo strategas.

Su juo sutiko ir įvarčio autorius.

„Pradžioje buvo sunku. Pradėjome gerai, spaudėme, bet prasileidome kontrataką, nesugaudėme žmonių ir praleidome įvartį. Per pertrauką su treneriu pakalbėjome, kad reikia įdėti daugiau darbo, daugiau tikėjimo, nes tikrai galime žaisti geriau“, – kalbėjo A. Tutyškinas.

Kaip vieną iš pagrindinių priežasčių, leidusių iškovoti tašką rungtynėse, M. Stankevičius įvardino kovą iki paskutinių minučių.

„Visų pirma akcentuočiau kovingumą, svarbu, kad iki pat pabaigos jie tikėjo. Gal šiek tiek pasėdo priešininkų jėgos, mūsų įėję žaidėjai keitė ritmą, tos detalės antrame kėlinyje ir pasikeitė.

Turime žaisti dėl pergalės, reikia fokusuotis į modernų futbolą. Mums dar trūksta daug detalių, bet galime turėti nemažai gerų momentų, tačiau dar turime dirbti paskutiniame etape, nes išpildymas dar nėra aukščiausios klasės. Tik darbu galime pasiekti rezultatą, kokio norime“, – dėstė jis.

Lietuviai per visą atrankos ciklą surinko 7 taškus ir grupėje užėmė ketvirtą vietą. Grupėje triumfavo Ispanija, antri liko slovakai, treti – Šiaurės Airijos futbolininkai, penkti – Maltos ekipa, o rusai buvo diskvalifikuoti.

Reziumuodamas turnyrą, M. Stankevičius teigė, jog pamatai žaidėjams padėti, o kitas jų siekis turėtų būti jau nacionalinė rinktinė.

„Labai pasikeitė komanda, atėjo buvę U19 rinktinės žaidėjai, kurie bus kito ciklo žaidėjai, jų adaptavimasis buvo svarbu. Nemažai žaidėjų yra perėjime iš vaikų futbolo į vyrų futbolą, kitas jų žingsnis yra nacionalinė rinktinė. Jie stengiasi, bet turi sekti trenerių darbą, įsiklausyti, dirbti individualiai.

Matau gerą nuveiktą darbą, bet mes turime dirbti visi kartu, pradedant nuo manęs pirmo, bet noriu, kad vaikinai įsiklausytų į mūsų pastabas“, – pasakojo treneris.