Neįgaliesiems

Maksimalų 500 komandų skaičių pasiekusi „Pradinukų lyga“ pristato pirmuosius iššūkius

Naujasis „Pradinukų lygos“ žaidynių sezonas startuoja šiandien bei pristato dalyvaujantiems moksleiviams pirmąjį individualų iššūkį ir klasės pamoką.

„Pradinukų lygoje – iššūkių mėnesyje“ galės dalyvauti kiekvienas 1-os, 2-os, 3-ios ir 4-os klasės moksleivis, nepriklausomai nuo jo lyties ar jo, kaip futbolininko, gebėjimų ir įgūdžių. Šių žaidynių atributai – tai ne tik moksleivių pažintis su futbolu, bet ir nuotaikingas fizinis aktyvumas, visos klasės narių bendradarbiavimas, smagios edukacinės užduotys bei sveikos gyvensenos įpročių formavimas.

Projektą vykdo Lietuvos masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos futbolo federacija. Visas vaizdo pamokėles vaikams „Pradinukų lygoje“ dalyvaujančios įstaigos ras šioje www.pradinukulyga.lt svetainės skiltyje.

Pirmosios savaitės iššūkyje pradinukų lauks klasės pamoka – pratimai su futbolo kamuoliu, o taip pat individualus iššūkis, kurį parengė kamuolio valdymo virtuozas Eduardas Butiuto.

Visiems projekto dalyviams organizatoriai suteikė inventorių, kurį sudaro kamuoliai, bokšteliai, žymėjimo kūgiai, skiriamosios liemenės, knygutės vaikams, kiekvienam vaikui diplomas, o mokytojams – užrašinės, tušinukai ir diplomas, taip pat klasei fiksuoti rezultatus pateiktas specialus plakatas. Aktyviausiems, kuriuos apdovanos mokytojai savo nuožiūra, atiteks gertuvės bei sportinės kuprinės.

Viena iš daugiausiai komandų šiemet registravusi įstaiga – Gargždų Minijos progimnazija. Jos pradinių klasių mokytoja Roma Litvinaitė atskleidė, kaip ji entuziastingai ruošiasi pirmajai pamokai.

„Mane paskatino dalyvauti kolegės, papasakojusios apie savo ankstesnę patirtį projekte ir tai mane įkvėpė. Šiandien mums bus pirmoji diena, mano mokinami vaikai – pirmokai, tai jiems čia pirmas kartas. Netrukus susipažinsime su pirmuoju iššūkiu ir jį aptarsime bei pradėsime veiklas. Iš mūsų mokyklos dalyvaus net 11 komandų, gavome siuntinį nuostabių daiktų, tad labai ačiū organizatoriams.

Mūsų mokykla puoselėja draugystę su Gargždų „Bangos“ komanda ir jų treneriais. Turėjome rugsėjį su jais užsiėmimus ir futboliuko žaidimus, tad tai irgi labai paskatino dalyvauti „Pradinukų lygoje“. Gargždams futbolas yra savas“, – reziumavo Roma Litvinaitė.

Net 12 komandų registravo Prienų „Ąžuolo“ progimnazija. Jos mokytoja Rasa Bartkutė pažymėjo, kad „Pradinukų lyga“ yra puiki platforma atitraukti vaikus nuo žalingų įpročių bei paskatinti komandiškumą už futbolo aikštelės ribų.

„Projekte dalyvaujame jau antrus metus, o pernai, tarsi pirmosios kregždės, jame buvo 4 klasės. Sužinoję, kokios įdomios veiklos yra siūlomos ir inventorius dovanojamas bei išgirdę anksčiau dalyvavusių vaikų atsiliepimus, susidomėjome ir dar gausiau prisijungėme prie „Pradinukų lygos“ projekto.

Mano mokinukai yra antrokai, jie labai daug laiko praleidžia prie mobiliųjų įrenginių. Matau, kad futbolo teikiamas fizinis aktyvumas juos labai įtraukia ir jie su didžiuliu noru atlieka užduotis. Mes knygutes apžiūrime kone kasdien, kaip mums sekasi jas pildyti, ką tą dieną vaikas nuveikė. Vaikai vieni su kitais pasidžiaugia, parodo, pasidalina savo patirtimi. Mes labai džiaugiamės, kad tokie projektai yra ir turime galimybę juose sudalyvauti“, – kalbėjo Rasa Bartkutė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS