Neįgaliesiems

Marijampolėje paaiškės Europos čempionės

Pirmadienio vakare Marijampolėje paaiškės 2018 metų Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionės. Akistatoje dėl Europos aukso medalių trečią sezoną iš eilės susitiks Vokietija ir Ispanija.

Per vienuolikos metų čempionato istoriją tik kartą auksas neatiteko šioms dviem komandoms. Vokietės iškovojo šešis titulus, ispanės – tris.

Paskutiniai du finalai tarp šių dviejų ekipų baigėsi tokiu pat dramatišku scenarijumi: komandoms nepasižymėjus per pagrindinį laiką (šiame čempionate pratęsimas nėra žaidžiamas), 11 metrų baudinių serijoje kojos mažiau sudrebėjo Vokietijos futbolininkėms.

Merginų čempionatuose kasmet žaidžia vis jaunesnės futbolininkės, tad ankstesniuose finaluose dalyvavo tik nedaugelis. Tačiau rungtynių išvakarėse, viešbutyje Kauno centre, prie bendro stalo susėdusioms komandų trenerėms viskas jau gerai pažįstama.

Buvusi gynėja, 1995 metų Europos čempionė Anouschka Bernhard savo sąskaitoje turi jau keturis WU17 čempionato medalius. Ji abu kartus triumfavo prieš savo kolegę iš Ispanijos, taip pat buvusią gynėją, 1997 metų Europos čempionato prizininkę María Antonia Is Piñera.

„Vienos kitas gerai pažįstame, – konferencijoje žiniasklaidai šyptelėjo vokiečių strategė – Stengsimės rasti vieną silpną varžovių pusę ir jas nugalėti. Manau, kad rungtynės bus aukšto lygio. Ispanija puiki komanda.“

„Labai džiaugiuosi kad esame čia ir vėl žaisime su Vokietija. Laukia puikios rungtynės, tikras moterų futbolo spektaklis. Vokietijos komanda šiame čempionate įmušė daugiausiai įvarčių. Žinome, kad varžovės labai gerai organizuotos“ , – apie oponentes kalbėjo M.A.I. Piñera.

Vokietės čempionate startavo sunkiai: tik paskutinėmis minutėmis įveikė suomes ir taip pat rungtynių pabaigoje išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Olandijai. Tačiau po to sekė pergalės 8:0 prieš Lietuvą ir Angliją. Visose čempionato rungtynėse pasižymėjusi puolėja Shekiera Martinez savo sąskaitoje turi jau 9 įvarčius.

Ispanės taip pat įsibėgėjo po truputį – pradėjo lygiosiomis 0:0 su Italija, vėliau 2:1 įveikė Angliją, nepaliko vilčių Lenkijai (5:0), o pusfinalyje 1:0 palaužė ryžtingąsias suomes.

Komandos išbandys jėgas pirmadienio vakare Marijampolės stadione. Prieš penkerius metus metus jau išdalintas vienas Europos čempionų aukso medalių komplektas. 2013 metais čia vyko Europos vaikinų (iki 19 metų) futbolo čempionato finalo dvikova. Tuomet Serbija 1:0 nugalėjo Prancūziją.

Ant „Arvi“ arenos žaliosios vejos tuomet grūmėsi tokios būsimos žvaigždės kaip Anthony Martialis (dabar atstovauja „Manchester United“), Aymericas Laporte („Manchester City“), Adrienas Rabiot („Paris Saint-Germain F.C.), Sergejus Milinkovičius-Savičius (Romos „Lazio“), Aleksandaras Mitrovičius („Newcastle“) ir kiti.

Šį kartą Marijampolėje sužibėti galės naujos futbolo žvaigždutės. Vokietės jau turi idealų pavyzdį – prieš dešimtmetį šios amžiaus grupės (WU17) čempionato rezultatyviausia žaidėja tapusi Dzsenifer Marozsán pastaruosius trejus metus renkama tarp trijų geriausių žemyno futbolininkių, tapo Europos čempione ir laimėjo olimpinį auksą.

Europos merginų futbolo čempionato finalas vyks gegužės 21 dieną nuo 19 valandos. Rungtynes transliuos LRT televizija Kultūros kanalu.

Šiek tiek anksčiau, 14 valandą, Alytuje dėl trečiosios vietos ir kelialapio į Pasaulio čempionatą kausis Anglijos ir Suomijos merginų rinktinės. Bilietus į rungtynes platina „Ticketmarket.lt“.

Finalininkių konferencijos įrašas:

Finalininkių fotosesija:
(Matt Browne/UEFA.com nuotr.)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS