Neįgaliesiems

Marijampolėje surengtas regioninių komandų finalinis renginys

Gruodžio 2-ąją dieną Marijampolės arenos manieže susibūrė 2010 metų gimimo futbolo žaidėjų bei trenerių bendruomenė.

Lietuvos futbolo federacijos techninis departamentas šiemet sukūrė naują projektą, skirtą suteikti dar daugiau kokybės ugdant mūsų šalies jaunuosius futbolininkus.

Regioninių talentų centrų programa siekia sukurti tvarų kelią ilgalaikiam gabių žaidėjų tobulėjimui, maksimaliai padidindama kiekvieno dalyvaujančiojo galimybes kiekvieną dieną būti vis geresniu. Šiemet regioniniai talentų centrai buvo įkurti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose ir Marijampolėje.

Projektas leido sutelkti dėmėsį į U10–U11 ir U12–U13 amžiaus grupių futbolininkus. Taip pat svarbus akcentas buvo regioninių centrų trenerių integravimas į nacionalinių jaunimo rinktinių stovyklas bei galimybė jiems pažinti Lietuvos rinktinių štabų darbą iš arti.

Šio projekto antroji dalis buvo skirta suburti keturias regionines rinktines iš 2010 metais gimusių žaidėjų, siekiant įvertinti jų potencialą kitąmet atstovauti Lietuvos vaikinų U15 rinktinei.

Marijampolėje pasirodė 4 komandos, suburtos regioniniu principu. Geriausiai turnyre pasirodė Vakarų Lietuvos atstovai, finale nugalėję sostinės futbolininkus.

Futbolas.tv reportažas apie renginį

„Projekto pradžioje kėlėme tikslą atrinkti po 22 žaidėjus į kiekvieną regioninę komandą, ką mes padarėme atvirųjų treniruočių bei regioninių treniruočių metu, taip pat stebėdami Lietuvos jaunimo futbolo čempionatus. Turnyro Marijampolėje tikslas buvo pamatyti vaikinų pasirengimą kitąmet atstovauti nacionalinei U15 rinktinei bei atrinkti žaidėjus, kurie bus kviečiami į stovyklas. Šį žaidėjų skautavimą atliko visas LFF techninis departamentas su atitinkamų rinktinių treneriais.

Kiekvienas regionas turi savo žaidimo technikos prieskonių. Pamatėme geras potencialą, norą ir dvikovas. Skyrus šiems žaidėjams laiko ir dėmesio rinktinių treniruočių metu bus galima siekti tam tikrų rezultatų tarptautiniu lygmeniu.

Projektas atskleidė, kad turime didelį kiekį talentingų ir norinčių tobulėti vaikų, nekalbant tik apie 2010 metų gimimo. Ta talentų skrynia yra labai didelė, tad mums reikia panerti į ją dar giliau, atrasti ir ugdyti šiuos vaikus, kurie gali išaugti į puikius futbolininkus“, – apibendrino projekto vadovas Lukas Artimavičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS