Neįgaliesiems

Marokas pristatė savo galimybes rengti Pasaulio futbolo čempionatą

Šiandien marokiečiai susitiko su Lietuvos futbolo federacijos vadovais ir pristatė jau nuveiktus darbus. Šį šiaurinė Afrikos valstybė pernai rugpjūtį FIFA pateikė prašymą surengti planetos pirmenybes 2026 m. ir prisijungė prie Kanados, Meksikos bei Jungtinių Valstijų, kurios čempionatą norėtų organizuoti kartu.

„Džiaugiamės šiuo susitikimu, kuris parodo, kad Lietuvos futbolo federacija tampa vis svarbesnė pasauliniame kontekste, o mūsų balsas – vertinamas. Susitikimo metu ne tik išklausėme Maroko karalystės pasiruošimą rengti Pasaulio futbolo čempionatą, bet ir aptarėm tolimesnio bendradarbiavimo galimybes“, – po susitikimo teigė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

Marokas jau keturis kartus bandė tapti pasaulio čempionato šeimininkais – 1994, 1998, 2006, 2010 metais – tačiau tąsyk juos įveikė Jungtinės Amerikos valstijos, Prancūzija, Vokietija ir Pietų Afrikos Respublika.

Galutinis sprendimas turi būti priimtas 2018 metų birželio 13 d. FIFA kongreso metu Maskvoje.

„Esame pasiruošę organizuoti Pasaulio futbolo čempionatą.14 stadionų laukia stipriausių pasaulio komandų bei aistringų sirgalių. Džiaugiamės susitikimu su Lietuvos futbolo federacija ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo bei palaikymo“, – sakė Maroko pasaulio futbolo organizacinio komiteto vice prezidentė, du kartus buvusi Maroko Jaunimo ir sporto reikalų ministrė Nawal El Moutawakel

Grupės etape ir antrame etape stadione turi tilpti 40 tūkstančių žiūrovų, pusfinaliuose – 60000, o finale 80000 žiūrovų. Atidarymo rungtynės ir čempionato finalai vyktų „Grand Stade de Casablanca“ stadione, kuris talpina 93000 žiūrovų.

Maroko svarbiausi organizuoti futbolo renginiai:

1988 m. – Afrikos tautų lyga
1997 m. – Afrikos jaunimo čempionatas
2011 m. – Afrikos U23 čempionatas
2013 m. – Afrikos U17 čempionatas

2013 m. – Pasaulio klubų čempionatas

2014 m. – Pasaulio klubų čempionatas

2018 m. – Afrikos tautų lyga

Kitas susitikimas su Kanados, Meksikos bei Jungtinių Valstijų pasaulio futbolo jungtiniu organizaciniu komitetu numatytas gegužės 22 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS