Maskvoje pralaimėjo šeimininkų komandai

Lietuvos U-16 (2002 m. ir jaunesni žaidėjai) antradienį pradėjo Valentinui Ivanovui atminti skirtą turnyrą Maskvoje. Neišnaudoję kelių gerų progų lietuviai nusileido Rusijos bendraamžiams 0:3.

rfs.ru nuotr.

Nors lietuviai rungtynes pradėjo neblogai, 13 minutę krito įvartis į mūsų komandos vartus. Po klaidos aikštės viduryje, rusai pabėgo į kontrataką ir nors vartininkas Dovydas Vilkas atrėmė pavojingą oponentų smūgį, tačiau prie kamuolio pirmasis prišokęs Sergejus Volkovas nepraleido šanso įmušti į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje lietuviai neišnaudojo kelių gerų progų pasižymėti. Meinardas Mikulėnas atsidūrė vienas prieš vieną, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. Pabėgęs nuo gynėjų šalia vartų smūgiavo Karolis Žebrauskas. Itin pavojingas buvo Lino Zingerto smūgis iš toli, kurį puikiai atmušė Rusijos vartų sargas.

Šeimininkai įtvirtino savo persvarą. 62 minutę gražaus perdavimo pažeme sulaukė Egoras Schapaviovas, kuris išniręs prieš vartininką sėkmingai užbaigė ataką.

Dar vieną šansą turėjo K. Žebrauskas, bet jo smūgį iš aštraus kampo atmušė vartininkas. Po kampinio L. Zingerto smūgį nuo vartų linijos galva atmušė gynėjas.

Netrukus Rusija sudaužė paskutines Lietuvos viltis išpešti rezultatą – po perdavimo iš krašto, Maksimas Savelevas laimėjo oro dvikovą ir smeigė tikslų smūgį galva.

“Rungtyniaujant su tokiomis aukšto lygio komandomis kaip Rusija privalai išnaudoti visas sukurtas progas, o jų buvo šiandien ne viena – tai gelbėjo vartininkas, tai gynėjas išmušė iš tuščių vartų. Visi vaikinai stengėsi, atidavė labai daug jėgų, visą širdį kovodami už savo šalies garbę. Stengsimės kuo greičiau atgauti jėgas, išanalizuoti rungtynes su Rusija ir ruošimės kitoms rungtynėms”, – komentavo rinktinės treneris Svajūnas Česnulis.

Jo auklėtiniai turnyre dabar turės dienos pertrauką, po kurios susitiks su Izraelio ekipa, o šeštadienį surems ginklus su Bulgarijos rinktine.

Lietuva – Rusija 0:3 (0:1)
Eduardo Streltsovo stadionas, Maskva
Teisėjas – Roman Safian
Įvarčiai: 13 min. S. Volkov (0:1), 62 min. E. Schapovaiov (0:2), 65 min. M. Savelev (0:3).
Įspėti: 8 min. K. Mantinis (Lietuva), 70 min. L. Zingertas (Lietuva)

Lietuva: Dovydas Vilkas, Žygimantas Baltrūnas, Gytis Makauskis (74 min. Natanas Žebrauskas), Karolis Mantinis (68 min. Saulius Vikertas), Linas Zingertas, Tomas Krivošievas (41 min. Meinardas Mikulėnas), Eimantas Abramavičius (68 min. Nedas Labukas), Karolis Žebrauskas (75 min. Titas Juzėnas), Nojus Burdaitis, Matas Dedura, Deimantas Rimpa. Atsargoje: Aivaras Ugianskas, Ugnius Selvenis.