Neįgaliesiems

Mažeikiuose vyks integruoto futbolo varžybos

Rugpjūčio 12 dieną (šeštadienį) Mažeikių miesto dirbtinės dangos futbolo stadione vyks neįgaliųjų sporto šventė „Kartu mes stipresni“, kurioje dalyviai iš visos Lietuvos turės galimybę dalyvauti įvairiose rungtyse, tarp jų – ir futbolo.

Mažeikių, Akmenės, Plungės, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių neįgalieji galės dalyvauti neįgaliųjų rankų lenkimo, smiginio, krepšinio, šachmatų turnyruose, bėgimo dviračių, bokštų statymo ir integruoto futbolo varžybose, kurias pristatys Kauno kolegijos vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos katedra ir tarptautinio projekto Integrated football. The new frontier of sport for all  koordinatorius Lietuvoje – dr. Andrius Brusokas.

Integruoto futbolo varžybose komandos žaidžia kitokiomis taisyklėmis nei įprastame futbole. Ekipą sudaro aštuoni žaidėjai, bet leidžiama rungtyniauti ir šešiese. Kiekvienas futbolininkas  turi individualų vaidmenį aikštėje, priklausomai nuo savo neįgalumo ir judesių koordinacijos lygio, todėl didesnes galimybes turintys žaidėjai gali būti komandos draugų pagalbininkais ir atlikti jų veiksmus atitinkamose situacijose.

Rungtyniaujama mažesnio ploto aikštėse, o įvarčiai mušami net į keturis vartus: du įrengti įprastuose aikštės galuose, o du – ties šoninės ir centrinių linijų sankirtomis. Tačiau šoninių vartų baudos aikštelės yra mažesnės už pagrindinių vartų baudos aikštelės. Kamuolys į aikštę iš užribio gali būti išmetamas rankomis arba įridenamas.

Rungtynės yra padalintos į 4 aštuonių minučių kėlinius, o pertrauka tarp jų negali viršyti penkių minučių.

Registracija į šventę prasideda rugpjūčio 12 d. (šeštadienį) 10:30 val., o numatoma pradžia – 11 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS