Mažumoje – apmaudus pralaimėjimas Moldavijai

Šeštadienį Vilniaus LFF stadione Lietuvos moterų rinktinė tęsė preliminarios atrankos į pasaulio čempionatą varžybas. Beveik visa antrąjį kėlinį mažumoje žaidusios lietuvės paskutinėmis minutėmis praleido du įvarčius ir pralaimėjo Moldavijos komandai.

S. Čirbos nuotr.

Lietuvos komanda aktyviai pradėjo rungtynes ir 10 minutę surengė pirmą pavojingą išpuolį. Dovilė Gailevičiūtė gavo kamuolį už baudos aikštelės ir ambicingai smūgiavo į viršutinį dešinį kampą, bet kamuolys praskriejo virš skersinio ir virpsto sandūros.

Pirmajame kėlinyje daug pavojingų epizodų nebuvo užfiksuota, nors žaidimas dažniau vyko lietuvių aikštės pusėje, kur mūsų komandai teko dirbti išmušant kamuolį iš po varžovių kojų, kelis nepavojingus smūgius sustabdė vartininkė Greta Kaselytė.

Po pertraukos Lietuva liko žaisti mažumoje. Už pražangą gynyboje antra geltoną kortelę gavo Vestina Neverdauskaitė, tad jai teko palikti aikštę. Treneris Rimantas Viktoravičius iš karto atliko keitimą, koreguojantį išsidėstymą aikštėje – vietoje Samantos Karasiovaitės į aikštę žengė Milda Liužinaitė ir mūsiškės ėmė žaisti trimis gynėjomis.

Natūralu, kad po šio epizodo Moldova perėmė iniciatyvą ir daugiau kontroliavo kamuolį bei dažniau lankėsi prie mūsų komandos baudos aikštelės prieigų.

Visgi lietuvės sugebėjo surengti kontratakų ir 67 minutę uždirbo kampinį. Po pakelto kamuolio į baudos aikštelę, atsirado galimybė įmušti, bet kamuolys nuo D. Gailevičiūtės nesėkmingai atšoko vartininkei.

69 minutę realios progos neišnaudojo Moldovos rinktinė. Carolina Tabur atsidūrė baudos aikštelės centre ir turėjo erdvės smūgiui, bet prašovė šalia vartų. Po poros minučių kontratakoje Violeta Mitul sudrebino skersinį. 75 minutę G. Kaselytė atrėmė prieš ją išbėgusios varžovės smūgį ir išgelbėjo komandą nuo praleisto įvarčio.

Lietuvės bandė paspausti Moldovą ir ieškoti galimybių pelnyti įvartį. Visgi pastangos tai padaryti nedavė naudos, o per pridėtą laiką oponentės sugebėjo pelnyti įvarčius. Po baudos smūgio kamuolys nesėkmingai atšoko nuo Algimantės Mikutaitės į vartus. Dar po minutės kontratakoje pabėgusi C. Tabur įtvirtino savo komandos pergalę.

Atrankos grupės paskutinėse rungtynėse antradienį Kauno NFA stadione Lietuva susitiks su Andoros rinktine.

Lietuva – Moldova 0:2 (0:0)
Vilnius, LFF stadionas, 200 žiūrovų
Teisėja – Marte Soro (Norvegija)
Įvarčiai: 90+2 min. Algimantė Mikutaitė (į savo vartus, 0:1), 90+3 min. Carolina Tabur (0:2).
Įspėtos: 34 min. Rita Mažukelytė, 77 min. Algimantė Mikutaitė.
Pašalinta: 52 min. Vestina Neverdauskaitė.

Lietuva: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė (83 min. Paulina Potapova), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė (53 min. Milda Liužinaitė), Vestina Neverdauskaitė, Anika Kyžaitė, Oksana Imanalijeva (90 min. Laura Ruzgutė), Paulina Narbutaitė.

Atsargoje: Aušra Klevečkaitė, Laura Ruzgutė, Paulina Potapova, Ugnė Šmitaitė, Kamilė Vaičiulaitytė, Lolita Žižytė.