Neįgaliesiems

MEL garbingo žaidimo reitinge pirmauja vilnietės

Remiantis elektronine „Comet“ sistema, apskaičiuoti pirmosios sezono pusės Merginų elitinės lygos (MEL) komandų garbingo žaidimo („Fair Play“) taškai.

UEFA garbingo žaidimo rungtynių metu taškus sudaro 6 kriterijų suma – geltonos ir raudonos kortelės, pavyzdingas žaidimas, pagarba varžovui, pagarba teisėjui, komandų oficialių asmenų elgesys, žiūrovų elgesys.

Pirmasis kriterijus apskaičiuojamas šia formule – komandai, sužaidusiai rungtynes skiriama 10 taškų. Kiekviena komandos per rungtynes gauta geltona kortele atima 1 tašką, o raudona – 3 taškus.

Pavyzdingas žaidimas (atakuojanti taktika, įvarčių troškimas, spartus žaidimas, laiko „nevilkinimas“) yra vertinamas teisėjo nuo 1 iki 10 taškų. Visi likę kriterijai teisėjo yra vertinami nuo 1 iki 5 taškų.

„Angeliškus“ rodiklius demonstruoja trečią vietą užimanti FK „Vilniaus“ merginų komanda, kurios žaidėjos vienintelės išvengė geltonų kortelių bei surinko 14,286 taško.

„Dažniausiai mes stengiamės nesivelti į žodinius ar smurtinius konfliktus, nes futbolas ir be to gražus. Mes žiūrime į varžovę kaip į žaidėją, o ne kaip į priešininkę. Nei viena iš mūsų nenorėtų būti pargriauta ar apšnekėta blogais žodžiais, todėl mes į varžoves žiūrim taip pat, kaip į save pačias. Žinoma, futbole kortelės yra neišvengiamos norint sustabdyti greitą varžovų ataką ar išvengti įvarčio. Be abejo, tokiomis temomis mes bendraujame ir su treneriais, treneriai mus skatina būti geromis aikštelėje ir už jos ribų. Jie, kaip ir mes, netoleruoja patyčių bei smurto“, – pakomentavo kapitonė Aistė Šveckutė.

Čempionato nedrausmingiausia komanda yra „Kauno Žalgirio“ FA, kurios žaidėjoms parodytos 7 geltonos kortelės. Dažniausiai geltonas korteles prieš save išvydo kaunietė Vanesa Vasiliauskaitė, teisėjų įspėta 3 kartus.

Geltonų kortelių priežastimi 6 kartus tapo grubus žaidimas, 6 kartus –  nesportiškas elgesys, 5 kartus –  perspektyvios atakos nutraukimas ir 1 kartą –  nesutikimas su teisėjo sprendimu.

Garbingo žaidimo reitingas po penkių turų

Vieta

Komanda

Taškai

Vidurkis

Įspėjimai

Šalinimai

1

FK Vilnius

14,286

2,857

0

0

2

FK Banga

13,714

2,743

2

0

3

Ukmergės SC

13,714

2,743

2

0

4

MFA Žalgiris

13,429

2,686

3

0

5

FA Utenis

13,143

2,629

4

0

6

Kauno Žalgirio FA

12,286

2,457

7

0

Futbolo klubo „Vilnius“ nuotr.

 

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS