Neįgaliesiems

Mėnesio MVP titulą gavęs E. Baranauskas: „Kiekvienas mūsų komandoje turi tai, ko reikia lyderiui“

Futsal A lygos pirmajį turą su „Kauno Žalgiriu“ dėl asmeninių priežasčių praleidęs praėjusių metų rezultatyviausias lygos žaidėjas Edgaras Baranauskas nuo antrojo turo ir toliau sėkmingai štampuoja įvarčius. Tiesa, skirtingai nei pernai, puolėjas tuos štampus deda atstovaudamas nebe Mažeikių VIP, o gimtojo miesto – Panevėžio – komandai.

Į debiutanto „Panevėžio“ klubą su savo kraštiečiais persikėlęs E.Baranauskas savo pirmose rungtynėse įformino pokerį, antrose rungtynėse jis pasižymėjo tik kartą, tačiau jau dabar tas įvartis vadinamas pretendentu į gražiausio metų įvarčio titulą. Po juvelyrinio Arūno Šteino perdavimo E.Baranauskas į „Vikingų“ vartus įsmeigė fantastinę vinį iš oro į tolimąjį vartų kampą. Prasidėjus lapkričiui, puolėjas dar dviem tiksliais smūgiais pasveikino „Saulės krašto“ komandą. Prieš šias rungtynes futbolininkui buvo įteiktas geriausio mėnesio futsal A lygos futbolininko apdovanojimas.

„Jeigu gavau šį apdovanojimą, turbūt esu to vertas. Juk ne aš ir ne mano draugai renka, kas turi gauti apdovanojimą. Paskutines rungtynes vertinu labai gerai – pasiekta pergalė, nepaisant to, kad pirmajame kėlinyje šiek tiek strigome ir nerealizavome progų. Antrame kėlinyje viskas susistatė į savo vietas“, – po trečios iš eilės pergalės sakė spalio mėnesio laureatas.

Savo rezultatyviausiose šio sezono rungtynėse su „Radviliškiu“ panevėžietis visus keturis įvarčius pelnė po standartinių situacijų. Šis žaidimo elementas tampa didžiule „Panevėžio“ ekipos jėga.

„Ekipoje lyderių nėra – dirbame kaip komanda, vienas geriau ginasi, kitas geriau išnaudoja progas, dar kitas žaidėjas užveda komandą. Kiekvienas mūsų komandoje turi kažką, ko reikia lyderiui. Koks bus šiemet SFK „Panevėžys“? Parodys laikas, bet manau, kad lengva nebus niekam. Kol kas dar nesame pasiekę geriausios formos, bet viskas su laiku. O tada, žinoma, kovosime dėl aukščiausių vietų“, – sakė E. Baranauskas.

Praėjusį sezoną E.Baranauskas ilgą laiką tvirtai pirmavo rezultatyviausių lygos futbolininkų sąraše, tačiau vėliau patyrė traumą, dėl kurios galėjo praleisti ir Lietuvoje vykusį FIFA pasaulio futsal čempionatą. Galiausiai futbolininko sveikata susitvarkė ir jis varžėsi su geriausiais pasaulio salės futbolininkais pasaulyje.

„Trauma buvo rimta. Manau, kiekvienam žaidėjui kažkiek yra sunku tiek psichologiškai, tiek fiziškai atsigaunant po traumos, bet su tuo susitvarkiau gerai. Traumos padariniai vis dar jaučiasi ir tikriausiai jausis, kadangi reikia atlikti operaciją. Ji nėra būtina, bet jei nuspręsčiau operuotis, jau dabar sezonas būtų baigtas.

Nesinori to. Pasaulio čempionatas davė milžiniškos patirties, teko pamatyti viską iš vidaus, aukščiausio lygio komandas. Manau, kiekvienas dalyvavęs pasakytų, kad tai svajonės išsipildymas. Ir dėl to dabar ne laikas sustoti“, – sakė puolėjas.

Net keletą metų geriausi Panevėžio salės futbolo žaidėjai atstovavo Mažeikių VIP ekipai, tačiau prieš šį sezoną visi sutartinai persikėlė į gimtąjį miestą.

„Buvo noras atstovauti savo miesto komandai. Visada norėjome atstovauti Panevėžio miestui, bet vis atsirasdavo kažkokių kliūčių. Šiemet pasikalbėjome su vadovais ir žaidėjais bei nusprendėme, kad žaisime čia“, – apie naują karjeros etapą kalbėjo E. Baranauskas.

Puolėjas karjerą tęsia ne tik salės futbole, tačiau ir Panevėžio „Ekrane“, kuris pasibaigusiame sezone tapo LFF Antros lygos nugalėtoju. Pats E. Baranauskas sako, kad kol kas apie lauko futbolą negalvoja, tačiau jei atsiras galimybė atstovauti „Ekranui“, jis ta galimybe, neabejotinai, pasinaudos.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS