Neįgaliesiems

Merginų salės futbolas užkariauja Vilniaus rajoną

Kaip niekad, šią žiemą salės futbolo renginių gausu Vilniaus rajono savivaldybėje, kuri džiugina aktyvesniu merginų įsitraukimu į futbolo šventes. Sausio 24-ąją Nemenčinėje surengtos pirmos merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas“ rungtynes ir jose netrūko įvarčių, emocijų, azartiškos kovos.

Naujas  iššūkis lauks vasario 4-ąją: žiūrovai kviečiami garsiai palaikyti Nemenčinės MFK, kuri namų salėje sužais Lietuvos moterų salės futbolo čempionato rungtynės prieš titulą ginančias vilnietes bei ambicingas debiutantes iš Klaipėdos.

„LadyGolo“ startas Nemenčinėje

2016 metais Lietuvoje startavusių „LadyGolo“ žaidynių tikslas yra populiarinti salės futbolo žaidimą Lietuvos mokyklose bei sudominti mergaites sportu ir sveika gyvensena. Pirmasis sezonas pranoko žaidynių organizatorių lūkesčius – jose rungėsi net 347 mokyklinės komandos, o „LadyGolas“ pripažintas vienu iš trijų geriausių Europos moterų futbolo rinkodaros projektų.

Šiemet „LadyGole“ jėgas išbandys 445 komandos, kurios pagal žaidėjų amžių suskirstytos į tris divizionus. Būtent Nemenčinėje buvo sužaistos pirmos rungtynės ir jose susirungė trys Vilniaus rajono gimnazijų šeštų klasių moksleivės.

Debiutinė žaidynių diena buvo sėkminga „Nemenčinės gėlėms“ (K. Parčevskio gimnazija), kurios nugalėjo „Nemėžio amazones“ (Šv. R. Kalinausko gimnazija) ir aikštės šeimininkes – Nemenčinės Gedimino gimnazistes. Pastarosios pelnė vieną pergalę prieš „Nemėžio amazones“. Po atkaklių rungtynių, Nemenčinės žaidėjos draugiškai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Merginos įrodė, kad jos gabios salės futbolui ir pademonstravo aukštą žaidimo spartą bei įvarčių mušimo techniką. 2017 metų pirmąjį žaidynių įvartį pelniusi Viktorija pasidalino įspūdžiais: „Buvau labai laiminga, kai komandai pelniau šį įvartį. Lankau futbolo būrelį Nemenčinėje, man patinka šis žaidimas už tai, kad galiu su draugais susitikti ir pažaisti su jais“.

Viso Vilniaus r. savivaldybė „LadyGole“ delegavo 8 komandas: iš Bezdonių, Marijampolio, Nemenčinės, Nemėžio ir Rudaminos. Vasario 27 d. – kovo 24 d. vyks Vilniaus apskrities finalai, kuriuose tarpusavy susikaus tik savivaldybių finalų nugalėtojos. Žaidynių eigą galite sekti svetainėje www.ladygolas.lt.

Svarbus salės futbolo čempionato etapas

Sausio 22 d. prasidėjo 9 komandų Lietuvos moterų salės futbolo čempionatas, kuriame varžosi ir 1995 m. įkurta Nemenčinės MFK-„Rūta“. Pirmame ture Nemenčinės jaunosios žaidėjos rungėsi Šventupėje ir patyrė pralaimėjimus sostinės „JL Stars“ ir Ukmergės SC ekipoms. Nepaisant sunkaus starto, nemenčinietės pelnė 4 įvarčius – Silvija Šafranovič įmušė tris, o Erika Deventinaitė – vieną įvartį.

Antrojo turo rungtynės vyks vasario 4 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijos salėje. „Melsvai baltos“ nemenčinietės susikaus 15:00 val. su čempionėmis – Vilniaus FM-2, o 16:00 val. – su Klaipėdos FM auklėtinėmis. Draugiškas žiūrovų palaikymas salėje išties būtų svarbus jaunosioms žaidėjoms!

„Antrajame ture pasistengsim kovoti iki galo. Salės futbolo čempionate norėtųsi užimti prizinę vieta, bet, aišku, svarbiausia dalyvauti ir tobulėti. Malonu žinoti, kad kažkas palaiko tave, tiki tavimi. Tas jausmas motyvuoja, tada tu aikštelėje atiduodi visas savo jėgas“, – sirgalius palaikyti kviečia Silvija Šafranovič.

Susidomėjote futbolu ir norite jį išmėginti? Svetainėje www.futbolotreniruotes.lt rasite futbolo mokyklų merginoms ir vaikinams kontaktus.

Autorius – Robertas Každanas, Gretos Guižauskaitės nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS