Neįgaliesiems

Merginų U-16 rinktinė pergale pabaigė stovyklą Vilniuje

Vytauto Jančiausko treniruojama Lietuvos merginų (iki 16 metų) rinktinė 3:1 (1:1) pranoko FM „Ateities“ jaunių komandą, o žaidėjos džiaugiasi pagerėjusiu susižaidimu ir puolimu.

Sostinės LEU stadione įvykusiose rungtynėse merginų komanda turėjo žaidybinę iniciatyvą ir sukūrė daug progų pasižymėti. Įvarčius pelnė Odeta Kalendauskaitė, Erika Šupelytė ir Meda Šeškutė. Priešininkų gretose išsiskyrė Danielis Zakarka.

Šios stovyklos metu merginų U-15 rinktinė taip pat įveikė Talentų futbolo akademijos ekipą rezultatu 7:1. Sekanti rinktinės stovykla numatyta lapkričio pradžioje Kaune.

„Mes įvykdėme užduotis tobulinti komandinę taktiką ir kad merginos suprastų, kaip reikia žaisti visose pozicijose, kaip persiformuoti iš gynybinių veiksmų į ataką ir atvirkščiai. Šiandien man patiko aštrūs perdavimai iš aikštės vidurio į priekį – į tarpus tarp varžovų gynėjų. Šitaip po perdavimų merginos pelnė du įvarčius.

Itin patiko kovingumas, buvau nustebintas, kad žaidėjos laimėjo beveik visas dvikovas. Jos labai drąsiai žaidė prieš vaikinus ir tai sveikintina – tokiu būdu atsiranda pasitikėjimas savo jėgomis ir mes tai ugdysime.

Rytoj šią stovyklą baigiame, nes merginų savaitgalį lauks Moterų I lyga, o kai kurios žaidžia jau A lygoje. Kitą kartą susitiksime lapkričio pradžioje Kaune, kur planuojame atlikti giluminius sveikatos patikrinimus. Norime kasmet patikrinti žaidėjų sveikatos būseną, kokie jų fizinio parengtumo pokyčiai“, – po dvikovos pakomentavo V. Jančiauskas.

Alytiškė Odeta Kalendauskaitė patikino, kad stovyklos metu sustiprėjo ryšys tarp rinktinės narių. „Dabar komandiškiau žaidžiame ir tiksliau atliekame perdavimus. Treneris per treniruotes sako, kad, jei turi galimybę smūgiuoti, tai pabandyk – būtent šiandien pelniau pirmą įvartį, atsiplėšusi nuo varžovų“.

Jaunoji Erika Šupelytė mano, kad labiausiai patobulėjusi rinktinės žaidimo grandis yra puolimas: „Man pakėlė kamuolį ir po perdavimo pelniau gražų įvartį. Aš tikiuosi, kad pateksiu į galutinę rinktinės sudėtį 2018 m. Europos čempionate, nes labai strengiuosi ir pastoviai einu treniruotis“.

Lietuvos merginų U-16 rinktinės sudėtis rungtynėse prieš FM „Ateitį“: Odeta Atkočiūnaitė, Gintarė Blažytė, Erika Deventinaitė, Odeta Kalendauskaitė, Monika Markevičiūtė, Gabrielė Ragauskaitė, Loreta Rogačiova, Vaida Rutkauskaitė, Silvija Safronovič, Karolina Sarkanaitė, Dominyka Vaiginytė;

Antrajame kėlinyje pasirodė Dorotėja Aidukaitė, Monika Bačkieriūtė, Marija Galkina, Emilija Ivaškaitė, Eva Jakaitė, Karolina Kunelytė, Ugnė Lazdauskaitė, Judita Sabatauskaitė, Meda Šeškutė, Erika Šupelytė, Gabija Toropovaitė, Karolina Zelbaitė.

Autorius – Robertas Každanas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS