Merginų U-17 rinktinė iškovojo pergalę prieš armėnes

Europos čempionato atrankos B lygos rungtynėse Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė po įtemptos kovos rezultatu 2:1 įveikė bendraamžes iš Armėnijos.

Pirmajame kėlinyje Tatjanos Veržbickajos treniruojama Lietuvos rinktinė turėjo žaidybinę iniciatyvą, dažnai rengė atakas ir prasiveržimus aikštės kraštuose, tačiau finalinėje atakų fazėje šlubavo progų realizacija. Daugiausiai iššūkių armėnėms sukėlė Meida Proscevičiūtė, smūgiuoti į vartus taip pat mėgino Ema Kriaučiūnaitė, Rusnė Šešplaukytė.

Varžovės sukūrė savo pavojingiausią progą pačioje kėlinio pabaigoje, tačiau Ineta Šukštulytė atrėmė Tamaros Sahakian smūgį. Per paskutinę pridėjo laiko minutę lietuvaičių pastangos pagaliau buvo vainikuotos M. Proscevičiūtės įvarčiu.

Antroje rungtynių pusėje aktyvesnės buvo armėnės, kurioms papildomo impulso suteikė kapitonės Milenos Sajadian įvartis 50 minutę. Lietuvės atsakė savo įvarčiu – 73 minutę po Emos Kriaučiūnaitės perdavimo pasižymėjo M. Proscevičiūtė.

Puikios progos nepavyko išnaudoti Viltei Švarcaitei, 80 minutę kamuolį pataikiusiai į vartų virpstą. Vėlesnėje žaidimo atkarpoje įsivyravo nervingas žaidimas, armėnėms surengus lietuvių vartų apgultį. M. Sajadian pavyko nukreipti kamuolį į vartus, tačiau teisėja užfiksavo nuošalę ir Lietuvos rinktinė išsaugojo pergalingą persvarą.

Paskutines atrankos B lygos 2-osios grupės rungtynes lietuvaitės žais rugsėjo 29 dieną Lučko mieste prieš Kroatijos bendraamžių rinktinę.

Rungtynių statistika: Lietuva – Armėnija 2:1 (1:0)

Zagrebo Sv. Josip Radnik stadionas, teisėja – Katarzyna Lisiecka-Sęk (Lenkija)

Įvarčiai: 45+4 min., 73 min. Meida Proscevičiūtė (Lietuva); 50 min. Milena Sajadian (Armėnija)

Įspėtos: 28 min. Meida Proscevičiūtė, 90+3 min. Karolina Jasaitytė (Lietuva)

Lietuvos merginų U-17 rinktinės sudėtis: Ineta Šukštulytė, Kotryna Maželytė, Karolina Jasaitytė, Miglė Žižytė, Agnieška Kazarina, Rusnė Šešplaukytė (72 min. Neda Klezaitė), Atėnė Streckytė, Ema Kriaučiūnaitė, Žemyna Lekavičiūtė, Viltė Švarcaitė, Meida Proscevičiūtė. Atsargoje: Martyna Paplauskaitė, Santa Lichareva, Irūna Blaškytė, Saulė Uždavinytė, Paula Saulėnaitė, Kamilė Ivanovaitė, Saulutė Railaitė, Aistė Šveckutė.