Neįgaliesiems

Merginų U-19 rinktinės trenerė T. Veržbickaja: „Bent dvi pergales iškovoti tikrai galime“

Praėjusį šeštadienį į Bulgariją išvykusi Lietuvos merginų U-19 rinktinė jau šiandien rungtynėmis su aikštės šeimininkėmis pradės atranką į 2022 metų Europos čempionatą.

Dar po dviejų dienų lietuvių laukia Graikijos iššūkis, o spalio 26-ąją – akistata su bendraamžėmis iš Kazachstano.

„Kaip bus – parodys ateitis, bet su merginomis svajojame apie pirmą vietą. Nežinau, kiek tai realu, bet bent dvi pergales iškovoti tikrai galime“, – likus dienai iki svarbiausio metų starto sakė merginų U-19 rinktinės vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja.

Iš visų trijų varžovių lietuvės geriausiai pažįsta Graikijos bendraamžes, kurioms prieš pandemijos pradžią pralaimėjo rezultatu 0:3. Dvikovos su šios amžiaus grupės bulgarėmis ir kazachėmis bus pirmosios istorijoje.

„Apie Graikiją bus galima kalbėti po pirmųjų jų rungtynių. Dabar jos metus laiko nėra žaidusios nė sykio, tad koks jų lygis, galime tik spėlioti. Bulgarijos rinktinė paskutines kontrolines rungtynes žaidė vasarą. Išanalizavome ir galiu pasakyti, kad tiek mūsų, tiek jų komandos yra panašaus lygio. Kazachstanas, beje, taip pat“, – apie varžoves kalbėjo T. Veržbickaja.

Merginų U-19 rinktinės langas sutampa su nacionalinės rinktinės langu, o tai reiškia, kad jaunėms padėti negalės rezultatyviausia moterų A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė. Tiesa, moterų rinktinės treneriai jaunėms „paskolino“ Terezą Romanovskają.

„Be abejo, su Rimante būtų lengiau. Ir ne tik su ja. Pavyzdžiui, dėl saviizoliacijos rinktinėje neturėsime Ugnės Slankauskaitės. Mūsų komandai tai yra milžiniškas nuostolis. Aišku, šioje vietoje nesame kažkokie išskirtiniai, tačiau COVID-19 kaip reikiant kiša koją“, – sakė T. Veržbickaja, pridūrusi, kad dėl tos pačios priežasties rinktinė bus priversta suktis be vartininkių trenerės.

Į kitą atrankos etapą patenka grupių nugalėtojai ir geriausia antrą vietą užėmusi komanda.

Tvarkaraštis:

Spalio 20 d. 14:30 val. Lietuva – Bulgarija;

Spalio 23 d. 14:30 val. Graikija – Lietuva;

Spalio 26 d. 14:30 val. Kazachanas – Lietuva.

Rinktinės sudėtis:

Vartininkės: Ineta Šukštulytė (MFA „Žalgiris“), Gabrielė Vildžiūnaitė (FA „Panevėžys“);

Gynėjos: Austė Bernotaitė (FK „Banga“), Deimantė Bikutė (FK „Utenos Utenis“), Laura Kubiliūtė (FK „Gintra“), Gintarė Raznauskaitė („FK Gintra“), Tereza Romanovskaja (FK „Gintra“), Alina Špakovskaja (FK „Vilnius“), Donata Švarcaitė (FK „Banga“);

Saugės: Adriana Alekberovaitė (FK „Vilnius“), Dovilė Dockaitė (FK „Šešupė“), Iveta Inčytė („Kauno Žalgirio“ FA), Neonila Ivanovskaja (FK „Vilnius“), Rusnė Makarevičiūtė („Kauno Žalgirio“ FA), Eitvydė Partikaitė (FK „Gintra“), Ligita Toropovaitė (Ukmergės SC);

Puolėjos: Skaistė Petrauskaitė (FK „Vilnius“), Meida Proscevičiūtė (Ukmergės SC), Evelina Ščerbavičiūtė (FK „Vilkija“), Erika Šupelytė (MFA „Žalgiris“).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS