Neįgaliesiems

Merginų U-19 rinktinės trenerė T. Veržbickaja: „Merginos parodė, jog nori tobulėti ir siekti geresnių rezultatų“

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė šią savaitę užbaigė savo kovas Europos merginų čempionato atrankos varžybose.

Jelgavoje (Latvija) vykusiame atrankos turnyre lietuvės grupėje turėjo susitikti su Juodkalnijos, Serbijos ir Latvijos komandomis.

Per tris mačus surinkusios keturis taškus lietuvaitės užėmė antrą vietą. Pirmame mače mūsiškės 1:0 nugalėjo Juodkalniją, vėliau 0:2 neprilygo turnyro nugalėtojomis tapusioms serbėms, o paskutiniame mače be įvarčių 0:0 išsiskyrė su šeimininkių Latvijos rinktine.

Turnyrą įvertinusi rinktinės trenerė Tatjana Veržbickaja teigė, kad galutinis rezultatas nėra prastas, tačiau pats žaidimas galėjo būti geresnis.

„Atsižvelgiant į turnyre užimtą antrą vietą – pasirodėme tikrai gerai, tačiau žaidimo atžvilgiu galėjome pasirodyti ir geriau. Kadangi mūsų sezonas dar tik įsivažiuoja, matėsi, kad trūko žaidimo praktikos, tačiau merginos tikrai puikiai kovojo aikštėje, stengėsi laikytis žaidybinio plano. Kiekvienos rungtynės ar stovyklos yra sėkmingos, kai komanda ar žaidėja patobulėja, įsisavina gautą informaciją, kiekvienose rungtynėse stengiasi nebekartoti padarytų klaidų“, – rinktinės patirtį reziumavo trenerė.

Ji teigė, jog pirmas ir paskutinis mačai kažkuo buvo panašūs, o labiau išsiskyrė tik akistata su Serbija.     

„Rungtynės su Juodkalnija ir Latvija buvo panašios, varžovių lygis buvo panašus. Tuo tarpu Serbijos rinktinė išsiskyrė savo technika, mąstymu aikštelėje, greitu žaidimu. Mums labai svarbu turėti rungtynių su įvairaus lygio komandomis, kad galėtume tobulėti“, – teigė strategė.  

Kaip favorites ji išskyrė Serbijos komanda, kuri ir tapo atrankos turnyro grupės nugalėtojomis.

„Manau, jog sunkiausia buvo prieš serbes. Visada sunkiau, kai komanda turi žaisti be kamuolio, kantriai gintis ir laukti momento, kada galės realizuoti susikurtą progą.  Tiek Juodkalnija, tiek latvės žaidė kietai, tačiau mūsų merginos joms nenusileido, parodė charakterį ir kietą žaidimą“, – mintimis dalinosi T. Veržbickaja.   

Ji turnyre taip pat galėjo įžvelgti ir pozityvių ženklų, tačiau išskyrė, jog buvo pelnytas tik vienas įvartis.

„Skirtingose rungtynėse galėjome pamatyti merginų charakterį, komandinį darbą, tai, kaip jos įsisavina gautą informaciją treniruočių metu ir kaip greitai gali panaudoti tai aikštelėje.   

Visada norisi daugiu įvarčių. Šį kartą sukurtų progų realizacija nebuvo tokia gera, kokios norėtumėme. Kažkur paskubėjome, kažkur per lėtai sužaidėme, tiek įvarčių ir turime“, – minėjo ji.

Visgi dar sykį apibendrindama įgautą rinktinės patirtį, T. Veržbickaja ją įvertino teigiamai.

„Visose rungtynėse akcentavome ne tik taktinius dalykus, bet ir komandinį darbą, komunikaciją. Smagu matyti rungtynių metu atliekamus veiksmus, kuriuos susitarėme prieš rungtynes.

Merginos savo darbu aikštelėje ir už jos ribų parodė, jog nori tobulėti ir siekti geresnių rezultatų. Šio turnyro metu pamatėme kur dar reikia tobulėti“, – užbaigė ji.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS