Neįgaliesiems

Merginų U19 rinktinės treneris C. Tullenersas: „Malonu matyti, kad merginos eina į priekį“

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos merginų U19 rinktinė vakar sužaidė draugiškas rungtynes su SFK „Riga“ futbolininkėmis.

Lietuvos Panevėžyje pirmos mušė įvartį, kai tiksliai smūgiavo Karolina Jasaitytė, tačiau paskui viešnios atsakė trimis savo smūgiais ir laimėjo 3:1.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Cederique`as Tullenersas teigė, kad iš esmės liko patenkintas tuo, kaip sužaidė jo komanda.

„Žaidėme su stipria komanda, žaidžiančia Latvijos aukščiausioje lygoje, o mes vis dar esame jaunimo komanda. Pasirinkome labiau gynybinį stilių, kad geriau pasiruoštume Europos čempionatui. Pirmame kėlinyje startavome gana gerai, nors kėlinio pradžioje dar ieškojome tinkamo išsidėstymo.

Varžovėms neleidome sukurti daug šansų, nors daug jų neturėjome ir mes, tačiau kėliniui artėjant prie pabaigos jų buvo. Esu patenkintas žaidėjų pasirodymu“, – akcentavo Lietuvos rinktinės treneris.

Kalbėdamas apie laukiantį čempionatą, belgas teigė, kad lietuvėms lengva nebus, tačiau tai – puikus šansas pasisemti aukščiausio lygio futbolo patirties.

„Manau, kad situaciją turime vertinti realistiškai, tai bus aukščiausio lygio turnyras, kurį gali organizuoti šalis, tikiuosi, kad tai taps ir postūmiu mūsų moterų futbolui, bet šiuo metu mes nesame kitų septynių geriausių šalių lygyje, turėsime atiduoti visą save, parodyti save mažiausiai šimtu procentų, kad galėtume didžiuotis savo merginų pastangomis.

Merginos demonstruoja labai gerą nusiteikimą, nori dirbti ir mokytis. Dirbti su jomis ir matyti jų progresą kasdien – labai smagu, mūsų laukia dar labai ilgas kelias, bet malonu matyti, kad merginos tuos žingsnius žengia ir juda į priekį“, – sakė treneris.

Tuo tarpu rinktinės kapitonė ir vienintelio įvarčio autorė Karolina Jasaitytė kalbėjo apie tai, kad po pirmo praleisto įvarčio rinktinė nesureagavo tinkamai.

„Pirmą kėlinį pradėjome gana stipriai, kontroliavome kamuolį, naudojome naują taktiką, buvo sunkoka įsivažiuoti, bet su laiku įsivažiuosime. Antrame kėlinyje įėjo naujos žaidėjos, joms irgi reikėjo laiko apsiprasti su taktika.

Po pirmo įvarčio neturime nuleisti galvų, turime eiti toliau, o mūsų bėda yra ta, kad praleidusios pirmą įvartį kartais nuleidžiame galvas, to būti neturi ir tai bandome išgyvendinti iš mūsų žaidimo. Tačiau yra labai gerai, kad ruošiantis Europos čempionatui galime sužaisti su tokiomis varžovėmis“, – sakė kapitonė.

Ji taip pat pridėjo, kad iš arti matė visą rinktinės augimą ir akcentavo, jog daugumai rinktinės merginų laukiantis Europos čempionatas bus didžiausias išbandymas jų karjerose.

„Su šia komanda esu jau gal penkerius metus, visas žaidėjas pažįstu ir šiais metais jau atrodo, kad esame visiškai kaip komanda, nesijaučia, kad suvažiuojame iš skirtingų klubų. Reikia kuo daugiau tokių rungtynių ir būsime pačios geriausios formos Europos čempionate.

Esame labai maža šalis, žaisime su septyniomis geriausiomis Europos komandomis, manau, kad tai bus didžiausias turnyras mano ir visos komandos gyvenime, turime eiti įrodyti, kad nebūdami favoritais vis tiek galime kovoti. Tikiu, kad su šia komanda galime nuveikti daug, tiesiog reikia eiti žingsnis po žingsnio“, – dėstė K. Jasaitytė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS