Neįgaliesiems

Metų rinkimuose – futbolo apžvalgininkų įvairovė

Futbolo kultūros dalis – ne tik žaidimas aikštėje ar žiūrėjimas per TV, bet ir rungtynių ar su futbolu susijusių reiškinių aptarimas. Antrus metus iš eilės Lietuvos futbolo federacija (LFF) siūlo išrinkti geriausią futbolą raštu, garsu ar vaizdu apžvelgiančią iniciatyvą.

Geriausio futbolo blog‘o (tinklaraščio) rinkimuose praėjusiais metais triumfavo „Futbolotreneris.lt“. Puslapio socialiniame tinkle autoriai Tomas Staniūnas, Robertas Šuškevičius, Mindaugas Malinauskas ne tik rašo apie futbolą ar demonstruoja įvairią treniravimo medžiagą, bet ir užsiima renginių organizavimu. 2019 metais jie prisidėjo prie būrį žinomų specialistų sutraukusios didelės konferencijos organizavimo.

Tarp trijų geriausių praėjusiais metais pateko ir „15min“ portale tinklalaidė (podcast) „Skrieja kamuolys“. Žurnalisto Gintaro Radausko vedamuose pokalbiuose Lietuvos ir užsienio futbolo aktualijas sezono metu kiekvieną pirmadienį aptaria sporto žurnalistas Marius Bagdonas, komentatorius Rytis Vyšniauskas ir aistruolis, viktorinos organizatorius Paulius Ambrazevičius.

Kitas nominantas, kuris praėjusiais metais buvo arti tikslo – žurnalistas ir komentatorius Nerijus Kesminas. Jis savo kritiškus pastebėjimus apie futbolą rašo socialinio tinklo paskyroje, o pernai visus metus įžvalgomis dalijosi mėnesinėje „Laisvės TV“ internetinėje laidoje „1 prieš 1“ kartu su žurnalistu Evaldu Gelumbausku.

Glaustesnio formato internetinė TV laida „Vieni vartai“ su sporto žurnalistais Tautvydu Vencevičiumi ir Ervinu Kvitkausku rodoma šeštadienio rytais. Laidoje aptariamos paskutinės savaitės futbolo aktualijos, ypatingą dėmesį skiriant įvykiams Lietuvoje,  apžvelgiamos artėjančio savaitgalio futbolo rungtynės. Laidoje retkarčiais lankosi žinomi Lietuvos futbolo žmonės, pateikiamos Lietuvos rinktinės rungtynių video analizės.

Aternatyvų požiūrį į futbolo kultūrą siūlantis „Sveiks Valio“ atsiskleidžia ne tik interneto erdvėje, bet ir spausdintu pavidalu. 2019 metais Agnės Žiūkaitės, Artūro Žarnovskio ir kitų autorių pastangomis išleisti trys žurnalo numeriai, kurių dėmesio centre – žinomos lietuviško futbolo asmenybės.

Reguliarumu ir informacijos kiekiu išsiskiria tinklaraštis „Antra Geltona“. Jis savo skaitytojams pateikia įdomiausias naujienas kelis kartus per dieną.

Retesnius, tačiau išsamesnius pasakojimus ir analizes pateikia „Vienuolika“, kuris pristato kaip futbolo enciklopedininkų, „bokalinių“ ekspertų ir ištikimų sirgalių tinklaraštis. Jo kūrėjų gretose – futbolo mėgėjai Kostas, Edvinas, Donatas, Karolis ir kiti.

Futbolo tinklaraščių įvairovėje savo statistine informacija, istoriniais faktais, turnyrų struktūrų analize pasižymi „Geofutbolas“. Į jo autoriaus akiratį dažniau patenka ne garsiausios futbolo lygos, o tolimesnių žemynų varžybos.

Daugiausiai sekėjų „Facebook“ socialiniame tinkle turi tinklaraštis „Nuogas Futbolas“. Jos autorius Ričardas Zabulionis daugiausiai apžvelgia užsienio futbolo įdomybes ir aktualijas.

Rinkti geriausiąjį galima svetainėje DELFI.lt, skiltyje „Lietuvos futbolo apdovanojimai“. Nuo vasario 10 iki 17 d. rinkimuose liks trys kandidatai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS