Metų vyrų trenerio rinkimai: ar tęsis V. Čeburino titulų serija?

Buvęs Marijampolės „Sūduvos“ pergalių kalvis Vladimiras Čeburinas gali tapti pirmuoju, kuris geriausio metų vyrų futbolo trenerio titulą iškovojo trečius metus iš eilės.

Nuo 2008-ųjų rengiamuose rinkimuose to nepavyko padaryti dar nė vienam strategui.

V. Čeburinas daugiausiai balsų surinko 2017 ir 2018 metų rinkimuose – tais pačiais metais, kaip ir jo komanda tapo čempione. 2019 metais „Sūduvai“ sezonas buvo dar sėkmingesnis nei ankstesni – prie A lygos trofėjaus komanda taip pat pridėjo LFF taurę bei buvo arti patekimo į UEFA Europos lygos grupių etapą.

A lygos čempionu strategas dažniausiai renkamas geriausiu treneriu, tačiau yra buvę ir išimčių – tokį titulą iškovojo savo komandas ant prizininkų pakylos atvedę Virginijus Liubšys, Igoris Pankratjevas, Konstantinas Sarsanija ir Valdas Urbonas. Pastarasis yra daugiausiai kartų – keturis – rinktas metų treneriu. Tiesa, 2018-ieji šiam strategui buvo kupini didesnių iššūkių nei bet kada anksčiau – jis ėmėsi vadovauti Lietuvos vyrų rinktinei, kuri pastaraisiais metais išgyvena sunkų periodą ir nedažnai pradžiugina pergalėmis.

„Sūduvos“ stabilumas – kontrastas permainų vėjų neišvengusiems kitiems klubams. Praėjusieji metai nebuvo dėkingi treneriams – juos keitė daugelis A lygos komandų. Portugalas Joao Martinsas netikėtai padirbėjo net dvejose ekipose. Jo vadovaujamas „Stumbras“ solidžiai pradėjo sezoną, tačiau vėliau dėl finansinių sunkumų pasitraukė iš čempionato. Užsirekomendavusiam strategui darbą vasarą pasiūlė Vilniaus „Žalgiris. Visgi jame pasiekti trofėjų nepavyko.

Permainų neišvengė ir Vilniaus „Riteriai“, kurie su Aurelijumi Skarbaliumi išsiskyrė po nesėkmingo pasirodymo UEFA Europos lygoje. „Kauno Žalgiris“ šiame turnyre taip pat nesužibėjo, tačiau sezono metu pasitikėjo Mindaugu Čepu ir iškovojo galimybę sužaisti Europoje antrą kartą iš eilės.

Stabilesnės trenerių kėdės buvo Pirmoje lygoje. Ten ilgametis Vilniaus „Vyčio“ strategas Algimantas Liubinskas po puikios antrosios sezono dalies atvedė komandą iki bronzos medalių, o Gargždų „Bangos“ treneriais Tomas Tamošauskas su ekipa iškovojo sidabrą, laimėjo papildomas rungtynes dėl patekimo į A lygą ir pasiekė LFF taurės finalą.

Visgi Pirmos lygos pagrindinius laurus nuskynė ne šie labiau patyrę specialistai, o naujokas vyriausiojo trenerio poste – Marius Šluta. Buvęs Telšių „Džiugo“ žaidėjas sugebėjo persiorientuoti į naujas pareigas ir prisidėti prie komandos triumfo lygoje.

Užsienyje visus metus dirbo vienintelis strategas iš Lietuvos – Valdas Dambrauskas. Rygos RFS ekipa sezono pradžioje Latvijos čempionate pirmavo ir nors šios pozicijos neišsaugojo, pagal užimtas vietas padarė žingsnelį pirmyn: lygos turnyro lentelėje iš 3 pakilo į 2 vietą, o taurės turnyre tapo nugalėtoja. Nesėkmingas buvo tik debiutas UEFA Europos lygoje, kur nepavyko išsaugoti pirmose rungtynėse įgytos persvaros.

Balsuoti už geriausius metų trenerius ir žaidėjus galima DELFI.lt „Lietuvos futbolo apdovanojimuose“.