Neįgaliesiems

Milane žaidžianti Rimantė Jonušaitė – apie trečią titulą, augantį populiarumą Italijoje ir panašumą į švedų aktyvistę

Trečius metus iš eilės rezultatyviausios „Spark Energy“ moterų A lygos žaidėjos titulas atitenka aštuoniolikmetei, buvusiai Šiaulių „Gintros“ puolėjai Rimantei Jonušaitei. Futbolininkė per 2021 metų sezoną pasižymėjo 42 tiksliais smūgiais, o ji taip pat buvo įvertinta ir kaip geriausia čempionato puolėja.

R. Jonušaitė pripažįsta, jog rekordą pagerinti norėjosi – 2020 metų sezone ji pelnė 48 įvarčius – tačiau dėl tam tikrų priežasčių to padaryti nepavyko.

Išrinkta geriausia puolėja džiaugiasi šių metų „Gintros“ išskirtinumu – komandos sudėtyje per metus buvo tik keletas pasikeitimų, sugrįžo beveik visos legionierės, prisijungė nedaug naujų žaidėjų.

„Tai leido mums susižaisti. Turėjome tikslą po praeitų metų nesėkmės atsitiesti Čempionių lygoje, deja, nepavyko“, – mintimis dalinosi futbolininkė.

Anot R. Jonušaitės, gintriečių paslaptis, leidžianti klubui skinti titulus Lietuvos moterų futbole, yra artimas komandos ryšys: „Visos per tiek metų yra susižaidusios. A lygoje gali žaisti tik 4 legionierės, todėl beveik visada aikštėje yra lietuvės, jos viena kitą gerai pažįsta. Manau, kad čia ir yra pagrindinis „Gintros“ ginklas – geras susižaidimas.“

Geriausia A lygos puolėja sezono užbaigti Lietuvoje nesuspėjo – lapkričio 5 dieną ji oficialiai prisijungė prie AC „Milan“ klubo ir pasirašė sutartį, galiosiančią iki 2024 metų liepos mėnesio.

Italijos „Serie A“ pirmenybėse R. Jonušaitė debiutavo prabėgus vos 2 dienoms po oficialaus prisijungimo paskelbimo – į aikštę išbėgo 52-ąją minutę mače su „Empoli“, kurį Milano ekipa laimėjo rezultatu 1:0.

Lietuvė atvirauja, jog naujoje šalyje vis dar vyksta adaptacijos laikotarpis, o didžiausias iššūkis – italų kalba. Vis tik puolėja iškart priduria, jog yra daug žaidėjų, atvykusių iš kitų šalių, kurios padeda jai adaptuotis.

Paklausta, kuo skiriasi žaidimas Šiauliuose ir Milane, R. Jonušaitė nieko nelaukusi atsakė – intensyvumu.

„Ten negali stabtelti pailsėti ar pavaikščioti. Ten turi atiduoti viską, negali sustoti. Aukštas lygis ir didelis intensyvumas.

Sunkiausia diena – antradienis. 9 valandą jau turime būti bazėje, kur persirengiame, nueiname į sporto salę, darome savo pratimus. Tuomet atliekame vaizdo įrašų analizę, po kurios sporto salėje su treneriais darome aktyvaciją, tada einame į aikštę ir treniruojamės. Po treniruotės su komanda pietaujame, o po to jau poilsio laikas“, – akcentavo ji.

Puolėja džiaugiasi, jog, nepaisant intensyvumo ir didelio krūvio, Italijos klube sukurta jauki aplinka: „Komandoje nėra jokių išskirtinių žaidėjų. Italė, lietuvė ar slovakė – jos visos yra vienodos, todėl atmosfera komandoje labai gera.“

Milane žaidžiančios futbolininkės vienas iš esminių tikslų – nesustoti siekti rekordų.

„Norisi kuo greičiau Italijoje įmušti tą pirmą įvartį ir už to užsikabinti. Ir kas žino – galbūt metams einant tapti rezultatyviausia žaidėja“, – užsibrėžtu siekiu dalijasi R. Jonušaitė.

AC „Milan“ komandoje lietuvė vilki 21-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius, o šis skaičius pasirinktas visai ne atsitiktinai.

„Istorija tokia, kad Zlatanas Ibrahimovičius prieš du metus grįžo į „Milan“ ir pasirinko 21-ą numerį. Jam tas skaičius buvo tikrai sėkmingas, tad pagalvojau, kodėl nepabandžius ir man. Taip ir pasirinkau 21-ą numerį“, – pasakojo lietuvė.

Po persikėlimo į Italiją R. Jonušaitės populiarumas ėmė augti lyg ant mielių – tik ką pasirašius kontraktą su legendiniu Italijos klubu, įvairių dienraščių antraštėse nušvito futbolininkės vardas.

„Malonu, kai tos žinutės niekaip nesustoja ir tai tas žmogus parašo, tai tas; kai visos Lietuvos žinios apie tai rašo ir kalba. O Italijoje futbolas yra kaip antra religija, tai būna, kad ir gatvėje atpažįsta“, – išaugusiu dėmesiu džiaugiasi futbolininkė.

Nuo ankstyvo amžiaus jaunimo rinktinėse žaidžianti R. Jonušaitė ypač vertina galimybę žaisti už Lietuvą: „Lietuvos rinktinei atstovauti kiekvienam yra šlovė ir garbė – tai kiekvieno žmogaus pareiga. Džiaugiuosi, kad yra suteiktos visos sąlygos grįžti ir žaisti Lietuvos rinktinėje.“

Paklausta, ar egzistuoja ritualas, kurį futbolininkė atlieka prieš kiekvienas varžybas, R. Jonušaitė kukliai atsako jį turinti.

„Prieš išeinant į aikštelę persižegnoju ir prašau, kad čia būtų geriausios mano gyvenimo rungtynės ir kad jomis pasimėgaučiau“, – atviravo rezultatyviausia sezono žaidėja.

Kaip pagrindinį savo motyvacijos šaltinį futbolininkė mini šeimą ir nuo vaikystės lydintį užsispyrimą siekti svajonių. Anot puolėjos, svarbu tiksliai žinoti, ko nori ir ko sieki – tada troškimus pildyti kur kas lengviau.

Italijoje žaidžianti lietuvė šiuo metu vis dar mokosi mokykloje – nuotoliniu būdu, o didelę dalį laisvalaikio skiria bendravimui su šeima ir draugais.

AC „Milan“ paskelbus apie pasirašytą kontraktą su R. Jonušaite, klubo sirgaliai socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis įrašais ir komentarais ir teigė, jog lietuvė stebėtinai panaši į švedų aktyvistę Gretą Thunberg.

Futbolininkė, paklausta, ar pati panašumų įžvelgia, juokdamasi atsakė, jog apie tai susimąstė tik pradėjusi skaityti AC „Milan“ gerbėjų komentarus.

„Esu keletą kartų susirišusi plaukus taip, kaip ji, tai gal žmonės tų panašumų ir įžvelgia. Bet mano pagrindinė šukuosena yra kitokia, tai manau, jog nelabai esu į ją panaši“, – šypsodamasi sakė R. Jonušaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS