Neįgaliesiems

Moksleiviai dienai tapo rinktinės nariais

Projekte 3:0 vokiečių futbolo naudai pasižymėjusiems Kauno moksleiviams paskutinis rugsėjo savaitgalis buvo išskirtinis – jie turėjo galimybę dalyvauti jaunių U-19 rinktinės stovykloje.

Šiemet Goethe‘s instituto kartu su Lietuvos futbolo federacija organizuotame konkurse 3:0 vokiečių futbolo naudai geriausias vokiečių kalbos žinias pademonstravo Kauno jėzuitų gimnazijos „Fußballpiraten“ komanda. Jų laimėtas prizas – galimybė susitikti su būsimais futbolininkais ir pasijusti jų komandos dalimi.

Praėjusį savaitgalį su Lietuvos jaunių (iki 19 metų) rinktine Palangoje pabuvojo šeši Kauno Jėzuitų gimnazijos 7a klasės mokiniai Šarūnas, Armandas, Ainas, Luka, Goda, Milda (klasės auklėtoja – Lina Milkintienė). Moksleiviams išvykoje vadovavo gimnazijos kūno kultūros mokytojas Rimantas Pavydis.

Moksleiviai dalyvavo rinktinės susirinkime, stebėjo treniruotę ir rungtynes tarp rinktinės kandidatų. Kartu su rinktinės nariais atliko šuolio į aukštį testą (varžybas laimėjo gimnazistė Luka, kuri iššoko net 47 cm). Rinktinės treneriai apdovanojo visus gimnazistus prizais.

Stebėdami varžybas gimnazistai analizavo rinktinės žaidėjų veiksmus aikštėje, bandė analizuoti jų klaidas ir sėkmę aikštėje kartu su juos išvykoje lydėjusiu vaikų futbolo treneriu, LFF atstovu Stasiu Petrausku.

Taip pat moksleiviai patys išbandė atskirus pratimus su futbolo kamuoliu. Sekmadienį vaikai kartu su rinktine bėgo krosą, mankštinosi pajūrio pušyne. Vaikai pademonstravo išskirtinę ištvermę ir norą niekuo neatsilikti nuo profesionalių futbolininkų.

Anot išvykoje vaikus lydėjusio kūno kultūros mokytojo, galimybė praleisti dieną su rinktine šiems vaikams formuoja išskirtinai teigiamą požiūrį į futbolą kaip komandinį žaidimą, vaikus sužavėjo komandos vienybė, disciplina, drausmė. Mokytojo manymu, vaikai šia patirtimi mielai pasidalins su savo bendramoksliais, draugais, šeimos nariais.

Gimnazistas Armandas, kuris vienintelis iš šešetuko nuolat lanko futbolo užsiėmimus Kauno FM Ąžuolas futbolo mokykloje, sutiko, jog ši patirtis jam labai pravers siekiant futbolo aukštumų ir dar labiau sustiprins motyvaciją treniruotėse dirbti iš visų jėgų.

Konkurse 3:0 vokiečių kalbos naudai buvo ir kitų laimėtojų. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos komanda „Jurbarko kikeriai“ geriausiai žaidė futbolą, todėl buvo apdovanoti specialia taure ir Goethe‘s institute prizu „Viena diena su vokiečių kalba“ Goethe‘s institute.

Konkurso absoliučiais nugalėtojais tapo „Wir sind Superkicker!“ komanda iš Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos. Jie laimėjo futbolo savaitgalį Berlyne su futbolo treniruotėmis, vokiečių kalbos pamokomis bei apsilankymu futbolo klube Berlyno „Hertha BSC“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS