Neįgaliesiems

Moterų A lyga 2021: dar labiau atjaunėjęs „Utenis“

Praėjusį sezoną „Utenio“ komanda pasitiko galingai – prieš pat pirmąsias naujojo čempionato rungtynes prie klubo prisijungė geriausia Lietuvos futbolininkė Liucija Vaitukaitytė.

Ji iškart tapo ne tik lydere aikštėje, tačiau ir savotiška žaidžiančia trenere, kurios misija – padėti tobulėti jaunosioms komandos draugėms. Tuo pačiu „Utenis“ turėjo ir dar vieną išskirtinę asmenybę – vartininkę Aušrinę Bikutę, kurios vien buvimas aikštėje sustiprindavo visą komandą. Nei Liucijos, nei Aušrinės būsimame sezone Aukštaitijos komanda savo gretose neturės.

„Liucija ir Aušrinė – puikios žaidėjos, visa komanda džiaugiasi jų pasiekimais, tačiau futbolas yra komandinis sportas ir tikrai neišskirčiau vienos ar dviejų žaidėjų, kurios turės tempti komandą. Galvoju, kad pagrindinė našta atiteks visoms į aikštę išėjusioms žaidėjoms“, – pasikeitimus komentavo naujoji komandos kapitonė Augustė Andrijevskytė.

Prieš naująjį sezoną „Utenis“ sužaidė septynerias rungtynes, iš kurių trejos – LMFA Žiemos taurės turnyre. Jame treneriai išbandė ne vieną naujokę. Daugeliui jaunų merginų tai apskritai buvo krikštas tokio lygio varžybose. Rezultatas – vienas taškas per trejas rungtynes.

„Jei atkreiptumėte dėmesį, pirmieji kėliniai mūsų komandai būdavo daug geresni nei antrieji. Tai susiję su mūsų pagrindiniu tikslu – į rungtynes įtraukti kuo daugiau merginų. Natūralu, kad atlikus 7–9 keitimus, žaidimas suprastėdavo“, – komentavo treneris Arūnas Rastenis.

Naujajame sezone „Uteniui“ atstovaus vos trys futbolininkės, kurios yra sulaukusios dvidešimtojo gimtadienio. Visos kitos – jaunesnės. Nepaisant šios priežasties, komanda nenusiteikusi varžovėms būti patrankų mėsa.

„Tikimės šį sezoną pasirodyti geriau nei praėjusį. Pernai dėl pandemijos sezoną pradėjome daug vėliau nei tikėjomės, todėl tai turėjo daug įtakos pasiruošimui. Šiais metais turėjome puikų pasiruošimą sezonui, taip pat po praėjusio sezono įgavome daugiau patirties.

Žiūrint iš vienos pusės, teigiamas rezultatas bus surinkti daugiau taškų nei praėjusiais metais, taip pat padidinti įmuštų įvarčių kiekį, tačiau, iš kitos pusės, teigiamas rezultatas bus ir tada, kai mūsų jaunosios žaidėjos ir naujokės įsilies į komandą ir įgaus daugiau žaidybinės patirties“, – sakė A. Andrijevskytė.

„Praėjusiais metais turėjome stovyklą Ukrainoje, daugiau kontrolinių rungtynių žaidėme su užsienio komandomis. Šiemet teko žaisti tik su vietinėmis komandomis, bet pasiruošimo metu merginos tikrai nuoširdžiai dirbo, mums daug padėjo jauna, bet puikiai savo darbą išmananti fizinio rengimo trenerė ir kineziterapeutė Kotryna, taigi, galima sakyti, pasipildė ir trenerių kolektyvas.

Sudėtis atjaunėjo, bet noro ir ambicijų tikrai padaugėjo ir matau, kad lipdosi jaunas, bet nuoširdžiai draugiškas kolektyvas. Sunkiai ir nuoširdžiai treniruojamės, be kovos nežadame niekam nusileisti,o ir taškų tikimės surinkti daugiau. Tikiu šiomis merginomis, todėl ir rezultatų tikiuosi geresnių“, – reziumavo A. Rastenis.

Naujasis moterų futbolo A lygos sezonas prasidės šį sekmadienį, kovo 28 dieną.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS