Neįgaliesiems

Moterų A lyga 2021: traumų apsuptyje „Kauno Žalgirio“ bandymas kopti aukštyn

Daugkartinės moterų futbolo A lygos prizininkės „Kauno Žalgirio“ futbolininkės naująjį sezoną pradės kaip niekada išretėjusiomis pajėgomis.

LMFA Žiemos taurės turnyro metu prie jau anksčiau traumas patyrusių Ivetos Inčytės, Agnės Žėglevičiūtės prisijungė ir rezultatyviausia ekipos žaidėja Kamilė Vaičiulaitytė. Gydytojų prognozės neįkvepiančios – Lietuvos rinktinės puolėja iš žaidimo iškrito mažiausiai pusei metų.

Negana to, komanda patyrė milžinišką nuostolį ir gynybos grandyje. Tiesa, ne dėl traumos – septyniolikmetė Tereza Romanovskaja sulaukė daugkartinio Lietuvos čempiono Šiaulių „Gintros“ pasiūlymo prisijungti prie klubo.

Visus nuostolius „Kauno Žalgirio“ treneriai Mantas Babušis ir Ingrida Siliūnienė bandys kompensuoti naujokėmis: seserimis Egle ir Gintare Raznauskaitėmis, Simona Lunevičiūte, Ligita Toropovaite, Ilona Birgėlaite ir Andželika Naumčiuk. Deja, pastaroji irgi jaučia skausmus, tad neaišku, ar sezoną galės pradėti nuo pirmųjų rungtynių.

„Kaip žaidėja iš šio sezono tikiuosi gerų ir sunkių rungtynių bei didesnio susidomėjimo iš aplinkos. Kaip komanda tikimės sugrįžti geresnės nei buvome praeitais metais. Visgi, praėjusių metų sezonas parodė, kad moterų A lyga tampa konkurencingesnė, o tai reiškia – ir labiau įdomesnė. Labai norėčiau tikėti, jog po truputį moterų A lygos sezonas bus vis daugiau sekamas ir žiūrimas.

2020-ieji metai buvo keisti metai. Vis dar Europą ir pasaulį krečiantis koronavirusas neleido atsipalaiduoti nei tada, nei dabar, tačiau šiais metais esame daugiau susipažinę su esama situacija ir jos valdymu, nesame nežinioje. Todėl šie metai turėtų būti bent jau aiškesni. Dėl pačios komandos sudėties, deja, turėjome nemalonių pasikeitimų. Vėlgi, traumos neaplenkia mūsų komandos ir tai labai liūdina. Tačiau labai džiaugiuosi jog komandą gali papildyti jaunos ir perspektyvios žaidėjos. Galbūt tai į komandą atneš šviežumo“, – pozityvo ieškojo „Kauno Žalgirio“ kapitonė Milda Liužinaitė.

Praėjusiais metais tuometinės Lietuvos vicečempionės labai prastai pradėjo sezoną – per pirmąjį ratą buvo iškovotos tik dvi pergalės.

„Daug kalbėjomės komandos viduje. Priežastys kaip ir aiškios, bet ne visada taip greitai ir paprastai įmanoma jas išspręsti. Viena iš priežasčių – traumos, kita – motyvacija. Nesakau, kad merginos nėra motyvuotos žaisti. Tik kartais pritrūksta tos motyvacijos iš aplinkos“, – sakė M. Liužinaitė.

„Kauno Žalgiris“ LMFA Žiemos taurės turnyre užėmė trečiąją. Per ketverias sužaistas rungtynes kaunietės iškovojo dvi pergales (prieš FK „Vilnių“ ir „Bangą“) ir patyrė du pralaimėjimus (prieš „Gintrą“ ir MFA „Žalgirį“-MRU pusfinalyje).

„Per tarpsezonį nuveikta nemažai svarbių dalykų, tokių kaip fizinis pasirengimas ir žaidėjo profilis bei forma. Žinoma, galima prieiti ir prie to, kad ir individualius įgūdžius patobulinome kalbant apie kamuolio valdymo techniką ir, žinoma, patį komandinį žaidimą. Kadangi man tai yra antras sezonas prie moterų komandos, tai galima paprastai palyginti, kad praeitais metais pasiruošimas įvyko panašiu metu kaip šįmet, tačiau del COVID-19 buvo beveik dviem mėnesiams pristabdytas. Šis visiškai kitoks, nes viskas vykdoma pagal planą.

Į Žiemos taurės turnyrą žiūrėjome kaip į kontrolines rungtynes ir pasiruošimą moterų A lygos sezonui. Apibendrinus, mūsų tikslas buvo pasiruošti fiziškai, vykdyti atskiras žaidėjo užduotis.

2020-ųjų sezonas buvo įvairus: pirmas ratas mums buvo labai sunkus, antras – visiškai kitoks, tačiau tuomet jau buvome praradę labai daug svarbių žaidėjų. Man kaip treneriui viskas buvo nauja. Mažai ką žinojau apie moterų futbolą ir kitas komandas, o tai lėmė ir mano nemažai padarytų klaidų. Šį sezoną ruošėmės rimčiau ir stengsimės sugrįžti į antrą vietą“, – reziumavo treneris M. Babušis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS