Neįgaliesiems

Moterų A lyga: prie starto linijos

Birželio 7-ąją startuos 2020 metų moterų futbolo A lygos čempionatas, kuriame šiemet dalyvaus 6 komandos.

Prie pernykščių ekipų prisijungs į aukščiausiąjį divizioną sugrįžtanti Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU. Iš viso, komandos sužais po 20 rungtynių (keturiais ratais), o tikslus tvarkaraštis ir nuostatai artimiausią ketvirtadienį bus tvirtinami LMFA prezidiumo.

Daugelio komandų atstovės tikina, kad Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės išlieka čempionato favoritėmis, tačiau, skirtingai nei ankstesniais metais, joms nebebus taip lengva.

Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“

Pernai: 1 vieta.

Praradimai: Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė, Greta Lukjančukė, visos praėjusio sezono legionierės.

Naujokės ir sugrįžusios: Madison Gibson, Alika Keene, McKenna Davidson, Jess Ayers (JAV); Tristan Corneil (Kanada), Jelena Čubrilo (Serbija), Gabija Toropovaitė, Meda Šeškutė.

Citata: „Komandos sudėtis rotuojasi kiekvieną sezoną, tačiau šį kartą turime žymesnių pokyčių. Dėl asmeninių priežasčių klubą paliko ilgametės ir labai svarbios žaidėjos. Dabartinis komandos tikslas yra susižaidimas tarpusavyje, geresnis viena kitos supratimas aikštėje.

Kaip ir kasmet, keliame aukščiausius tikslus, privalome apginti tiek Lietuvos čempionato, tiek Baltijos lygos titulus. Svarbiausias tikslas – UEFA Čempionių lygoje išeiti iš grupių etapo ir patekti tarp 32-ų geriausių Europos moterų komandų, tada bandyti žygiuoti dar toliau. Žinoma, viskas priklausys nuo esamos pandemijos pasaulyje, bet tikimės, kad viskas stos į savo vėžes, visi čempionatai įvyks, kad galėtume šiuos tikslus įgyvendinti“, – kalbėjo Dovilė Gailevičiūtė. 

Kauno FK „Kauno Žalgiris“

Pernai: 2 vieta.

Praradimai: treneris Rolandas Čepkauskas.

Naujokės ir sugrįžusios: treneris Mantas Babušis, Danielė Svirnelytė, Gabija Valiukevičiūtė, Klaudija Savickaitė.

Citata: „Svarbiausias klausimas šiuo metu išlieka dėl mūsų pagrindinės vartininkės Klaudijos Savickaitės. Ji šį sezoną pradėjo Italijos Sasario „Torres“ klube. Kaip žinote, čempionatas ten yra sustabdytas, klubas paleido žaidėjas namo, bet kol kas kontraktų dar nėra nutraukę, nes oficialiai čempionatas neatšauktas.

Bet kokiu atveju, keliame tikslą surinkti daugiau taškų nei praėjusiame sezone, kad galėtume įsitvirtinti antroje lentelės vietoje ir, žinoma, mesti iššūkį „Gintrai-Universitetui“. Privalome išlaikyti kovingumą ir komandinę dvasią visą sezoną. Taip pat yra dar trenerių iškelti tikslai, tačiau jų atskleisti negaliu“, – pakomentavo Milda Liužinaitė.

Gargždų FK „Banga“

Pernai: 3 vieta.

Praradimai: nėra.

Naujokės: Auksė Bernotaitė, Dovilė Dockaitė.

Citata: „Labai svarbu, kad po praėjusio sezono sugebėjome išsaugoti branduolį bei pasipildėme merginomis, kurios turėtų sustiprinti komandos sudėtį. Tai mums leidžia tikėtis pakovoti dėl prizinės vietos, o galbūt kartelę iškelti dar aukščiau.

Žinau, kad nenusileisime nei vienai komandai, įskaitant ir čempiones, visada kovosime iki paskutinio švilpuko ir stengsimės visapusiškai tobulėti. Iššūkius mes mėgstame, todėl galutinis rezultatas ne visada viską pasako apie rungtynes“, – sakė Monika Grikšaitė.

Šiaulių SG-FA „Šiauliai

Pernai: 4 vieta.

Praradimai: Gabija Toropovaitė, Meda Šeškutė, Karilė Liužinaitė.

Naujokės ir sugrįžusios: Jotvilė Šapaitė, Lolita Kalinauskaitė, Kamilė Latanauskaitė, Kamilė Drąsutytė.

Citata: „Komanda vėl atjaunėjo. Prisijungė naujų jaunų mergaičių, todėl tikimės užauginti naujų talentų ir, žinoma, kad komandai iš to bus naudos. Mūsų ekipos tikslas yra tobulėti, suteikti žaidėjoms varžybinės praktikos, paruošti jas rinktinėms. Žinoma, sieksime ir kuo aukštesnių rezultatų“, – teigė Agneta Patilskytė.

Utenos FK „Utenos Utenis“

Pernai: 5 vieta.

Praradimai: Adrija Skudutytė, Sandra Mažeikaitė, Vesta Šarkytė, Agilija Skudutytė, Evelina Gedzevičiūtė, Vanesa Venslovaitė, Gabrielė Pereklytė, Aušrinė Mardosaitė, Akvilė Galgatavičiūtė.

Naujokės: Ugnė Kvartūnaitė, Greta Guižauskaitė, Ieva Markūnaitė, Ugnė Korytė, Goda Papartytė ir Neonila Ivanovskaja. Iki sezono komanda tikisi pasipildyti dar keliomis naujokėmis.

Citata: „Turime praradimų, bet nemažai žaidėjų ir sustiprino mūsų ekipą. Sustiprinome vidurio linijos bei gynybos pozicijas. Klubo iškeltas tikslas yra pasirodyti daug geriau nei praėjusiais metais ir A lygoje užimti 4-ąją vietą“, – pažymėjo Augustė Andrijevskytė.

Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU

Pernai: 1 vieta LMFA Pirmoje lygoje.

Praradimai: nėra

Naujokės ir sugrįžusios: Karilė Liužinaitė, Adrija Skudutytė, Gabija Gedgaudaitė, Milita Ragauskaitė, Indrė Venskevičiūtė, Greta Markauskaitė. Iki sezono pradžios tikimasi papildyti šį sąrašą.

Citata: „Į A lygą sugrįžtame su nauju treneriu Karoliu Jasaičiu, kuris niekada neslėpė aukštų ambicijų. Šio sezono tikslas – vicečempionių vardas“, – reziumavo komandos vartininkių trenerė Aistė Griciūtė.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis, Beatos Štampachovos nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS