Neįgaliesiems

Moterų A lygos 10 savaitė: favoričių užtikrintos pergalės

Praėjusią savaitę moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės. Pirmąkart per šį sezoną didesnės intrigos nebuvo nei vienoje dvikovoje, o mažiausias skirtumas tarp komandų net 4 įvarčiai. Per visą turą įmušta 19 įvarčių (vidutiniškai po 6,3).

Simona. Pavasarį pagimdžiusi, o prieš savaitę į aikštę sugrįžusi Simona Veličkaitė pagaliau pajuto, ką reiškia žaisti prieš „Gintrą-Universitetą“. Ilgametė „Gintros“ saugė su Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ ekipos merginomis bandė įkąsti savo buvusiai (turbūt, ir būsimai) komandai, tačiau, kaip parodė rungtynės, šiuo metu tai yra neįmanoma misija.

Apskritai vertinant, rungtynės neeilinės. Per pirmąjį kėlinį „Gintros-Universiteto“ merginos sugebėjo pasižymėti vos du kartus. Maža to, per tą laiką kaitrą pakeitė stipraus vėjo gūsiai, o vėliau ir galinga audra, kuri galėjo nutraukti rungtynes.

Grįžtant prie Simonos, tai futbolo specialistams kėlė nuostabą šios futbolininkės sportinė forma. Turėdama tokio kalibro žaidėją savo sudėty, gali būti, „Šiaulių“ komanda šiame sezone dar nustebins. Galbūt, ne prieš „Gintrą“, bet, kaip sakė trenerė Tatjana Veržbickaja, prieš savo lygio komandas – „Utenos Utenį“ arba „Bangą“.

Nepatenkintas pirmuoju kėliniu, „Gintros-Universiteto“ vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius per pertrauką pakeitė net 4 žaidėjas, jos žaidė gerokai aktyviau ir per antrąjį kėlinį persvarą padidino nuo 2 iki 7 įvarčių.

Ugnė. Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU rezultatyviausia šio sezono žaidėja Ugnė Lazdauskaitė prie pergalės išvykoje prieš „Utenos Utenį“ 8:0 prisidėjo 4 įvarčiais. Tai nėra geriausias šios puolėjos pasirodymas sezone, tačiau po vasaros pertraukos Ugnės rezultatyvumas buvo kiek priblėsęs, todėl prieš finalinę sezono fazę toks įvarčių gūsis yra sveikintinas tiek pačiai futbolininkai, tiek visai sostinės komandai.

Žalgiriečių strategas Karolis Jasaitis šiose rungtynėse buvo priverstas formuoti sudėtį be Indrės Venskevičiūtės, Insos Fischer, Adrijos Skudutytės, Erikos Šupelytės ir Paulinos Potapovos. Vis tik, šių futbolininkių trūkumas vaizdui aikštėje neatsiliepė niekaip. Nuo pirmos minutės sostinės ekipa užgulė uteniškių vartus ir reguliariai didino persvarą.

Sunku paaiškinti, kas nutiko „Utenos Utenio“ komandai, kurių sudėty buvo visas pagrindas: Liucija Vaitukaitytė, Greta Guižauskaitė, Ieva Markūnaitė, Aušrinė Bikutė.

Galutinis rezultatas dar neatspindi to vaizdo, kuris iš tikro buvo aikštėje, nes skirtumas galėjo būti žymiai didesnis.

Ema. Keturiolikmetė „Kauno Žalgirio“ puolėja Ema Kriaučiūnaitė į A lygą atskriejo tarsi viesulas. Debiutinėse rungtynėse prieš „Gintrą-Universitetą“ atliktas rezultatyvus perdavimas, vėliau nuostabus įsiliejimas į dvikovą su MFA „Žalgiriu“-MRU, o šįkart ir pirmasis karjeros įvartis A lygoje.

Su šia jauna žaidėja atsitiko tai, kai „nėra to blogo, kas neišeitų į gera“. Dvikovoje su „Gintra-Universitetu“, kauniečių strategas Mantas Babušis neturėjo pernelyg didelio pasirinkimo ir tik dėl to į aikštę metė savo jaunąją puolėją. Kaip dabar matome, rezultatas daug geresnis nei buvo galima tikėtis.

„Kauno Žalgiris“ 14-ame ture Gargždų „Bangą“ sutriuškino 4:0, o Ema pelnė ketvirtąjį įvartį. Kaip ir kitose turo rungtynėse, galutinis rezultatas ne visiškai atspindi realaus vaizdo aikštėje. Kaunietės už varžoves buvo keliomis galvomis geresnės.

„Man pačiai visada atrodo, kad yra kur tobulėti ir aš net negalvojau, kaip atrodo iš šono. Atrodo, jog tiesiog dariau tai ką moku, žinoma buvo daug sunkiau nei žaidžiant prieš bendraamžes, bet žinau, kad man tai tik į naudą“, – sakė Ema Kriaučiūnaitė.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS