Moterų A lygos 10 turo apžvalga: „Gintros“ paskutinės minutės pareiškimas

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų A lygoje sužaistos ketverios rungtynės, po kurių didelių pasikeitimų neįvyko, nors nedaug trūko, kad viskas būtų pasibaigę kitaip. Be abejo, kalbame apie „Gintros“ pergalę, kurią lėmė įmuštas įvartis jau per pridėtą laiką.

Kitose dvejose rungtynėse pergales iškovojo „Hegelmann“ ir „Saned“ klubai – jie atitininkai nugalėjo „Utenos Utenio“ ir „Bangos“ ekipas. „Banga“ taip pat turėjo pripažinti ir „Žalgirio“-MRU pranašumą.

14-ojo turo atkeltų rungtynių rezultatas:

MFA Žalgiris-MRU 4:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

10-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Utenos Utenis 2:4 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Gintra 2:1 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 0:2 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas

Paskutinis skambutis. Sporte neretai yra kartojama frazė „nugalėtojų mentalitetas“. Akivaizdu, kad ją šiame sezone drąsiai galime pritaikyti FK „Gintra“ komandai, kurios jau kelintą kartą išsigelbėja tuomet, kai jau atrodo, kad taškai bus prarasti.

Dvikovą su „Vilniumi“ šiaulietės pradėjo aukštu spaudimu, kuris leido įgyti tiek teritorinę, tiek žaidybinę persvarą. Taip pat leido kurti progas, o dar neįpusėjus pirmajam kėliniui išsiveržti į priekį.

Po standartinės situacijos kamuolys labai gerai atšoko Marijai Galkinai, kuri dviem lietimais ir smūgiu į apatinį vartų kampą atidarė rungtynių sąskaitą.

Standartinė situacija suvaidino lemiamą vaidmenį mušant ir antrąjį įvartį. Po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės Viktorija Magalinskaja iššoko aukščiau už varžoves bei pasiuntė kamuolį į tinklą.

Be abejo, „Gintros“ tokia įvykių eiga netenkino. Šiaulietės vėl aiškiai perėmė iniciatyvą ir dvikovos pabaigoje pradėjo lemiamą varžovių vartų šturmą. „Vilniaus“ nelaimei, Alina Špakovskaja patyrė traumą, kuri, veikiausiai, irgi prisidėjo prie lemiamos klaidos praleidžiant įvartį. Abigail Sunday įmušė, rungtynių arbitras netrukus paskelbė susitikimo pabaigą.

Marijos Galkinos komentaras | Vytauto Masaičio komentaras

Feniksas iš pelenų? Ambicingai naująjį sezoną pasitikusi „Hegelmann“ ekipa sezono pradžioje nepateisino lūkesčių. Sekė pralaimėjimas po pralaimėjimo ir komanda įsitaisė apatiniame trejete. Vis tik, kokybės Kauno rajono komandoje yra ir ji tą parodė per pastarąsias dvejas rungtynes iškovojusi šešis taškus. Ši sėkminga serija komandai turnyre leido pakilti į ketvirtą vietą.

Utenos atstovės bandė rodyti nagus, tačiau joms toks šansas buvo suteiktas tik tada, kai rungtynių baigtis, atrodė, buvo daugiau mažiau aiški. Kaip jau įprasta, „Hegelmann“ atakų smaigalyje karaliavo Simona Petravičienė, dviem įvarčiais prisidėjusi prie komandos įtikinamos persvaros 3:0.

Panašu, kad „Utenos Utenio“ žaidėjos yra išmokusios pamoką žaisti iki paskutinio švilpuko, nes net ir toks deficitas jų neatbaidė nuo šanso pabandyti išsigelbėti. Ir ne taip daug trūko – Agnė Šerepėkaitė ir Darija Mikuckytė per tris minutes pelnė du įvarčius ir į rungtynes sugrįžo intriga.

Vis tik, dar vienam smūgiui aikštės šeimininkės buvo nepasiruošusios, o Ema Kriaučiūnaitė, likus žaisti penkias minutes, įtvirtino savo komandos pergalę.

Tomo Miliausko komentaras

Joniškio triumfas. Itin trumpas „Bangos“ suolas neleido komandai nutraukti pralaimėjimų serijos prieš vos antrą pergalę šiame iškovojusį „Saned“ klubą. Kaip jam įprasta, vėl buvo bandoma pasinaudoti nuostatų išlyga, kai sužaidus penkias minutes, vartininkė iš Lietuvos buvo pakeista legioniere.

Tai ne vienintelis panašumas stebint skirtingas „Saned“ rungtynes. Gynėjos ir puolėjos, tarsi, sudarė dvi komandas, kai apsigynus kamuolys mušamas toli į priekį, o ten puolėjos bandė pabėgti nuo varžovių. „Bangos“ nelaimei, gargždiškės įsivėlė į tokį, kaip pačios sakė, „balaganą“, iš kurio sulaukti rezultato yra neįmanoma.

„Geras čempionato startas užkėlė kartelę. Atrodo, merginos, ir nori, ir gali, bet kažko vis pritrūksta. Psichologiškai jos pradėjo labai stipriai save spausti. Akys dega, bet kojos daro priešingai. Reikia persikrauti psichologiškai, tą ir darysime“, – sakė „Bangos“ treneris Simonas Alsys.

Rungtynių baigtį lėmė dvi „tigrių“ klaidos pačioje rungtynių pabaigoje. Tos dvi klaidos kainavo du įvarčius.

Simono Alsio komentaras | Vytauto Paunksnio komentaras

Žalgirietės liko pirmos. Dar iki pralaimėjimo „Saned“ ekipai „Banga“ savaitės viduryje patyrė nesėkmę prieš lygoje pirmaujančią MFA „Žalgiris“-MRU ekipą. Atsakinga gynyba, patikimas vartininkės žaidimas ir sėkmė leido 40 minučių gargždiškėms išlaikyti „sausą“ rezultatą.

Paskiau sekė baudinys, kurį realizavo Ana Cheminava, o po pertraukos prie jos prisijungė ir du įvarčius pelniusi Busra Taskin bei Aristelle Luise Yog Atouth. Pirmoji abu įvarčius įmušė po kampinių, antroji – po sėkmingai įžaisto kamuolio į baudos aikštelę.