Moterų A lygos 11 turas: po pertraukos atsinaujinęs sezonas pažėrė intrigą iki paskutinių rungtynių minučių

Po dviejų mėnesių pertraukos į stadionus sugrįžo Lietuvos moterų futbolo A lygos komandos. Pirmieji trys susitikimai Vilniuje, Utenoje ir Gargžduose gerbėjams padovanojo 18 įvarčių.

Atkakliausia ir įdomiausia dvikova vyko tarp „Bangos“ ir „Kauno Žalgirio“. Dėl bronzos kovojančios komandos nugalėtojų taip ir neišsiaiškino, o susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Sostinėje FK Vilnius beveik valandą sėkmingai kovėsi su „Gintra“, tačiau paskutiniam pusvalandžiui paprasčiausiai pritrūko jėgų ir tuo labiausiai pasinaudojo eilinį karjeros hetriką pasiekusi Rimantė Jonušaitė.

Visiškai kitoks scenarijus buvo surašytas Utenoje, kur MFA „Žalgiris“-MRU jau dvidešimtą minutę pirmavo 4:0, o Karilė Liužinaitė jau buvo įsirašiusi (greičiausią karjeroje) hetriką. Vėliau vilnietės pristabdė, bet per likusį laiką skirtumą vis tiek sugebėjo išauginti dvigubai. Karilė per tą laimėjo savo sąskaitą papildė dar vienu tiksliu smūgiu.

Nepasisekė. Jei žalgirietei Karilei Liužinaitei rungtynės klostėsi kaip iš natų, tai jos bendrapavardei Mildai iš „Kauno Žalgirio“ buvo tiek nesėkminga diena, kad po jos įsimušto įvarčio į savo vartus rungtynės su „Banga“ baigėsi lygiosiomis. Tas įvartis kaunietėms neleido sugrįžti į prizininkių trejetą.

Dvikova Gargžduose žalgirietėms prasidėjo įspūdingai. Iš pradžių Rimantė Kunickaitė, o netrukus ir Ema Kriaučiūnaitė komandai suteikė dviejų įvarčių persvarą. Atrodė, jog kaunietėms to užteks pergalei pasiekti.

Dabar jau žinome, kad to kaunietėms padaryti nepavyko. Viltė Švarcaitė 14 susitikimo minutę atsilikimą sušvelnino iki minimumo, o tai reiškė, kad didžioji kova prieš akis. Rungtynių likimas buvo nulemtas 82 minutę, kai jau minėta Milda įsimušė į savo vartus, o vos po aštuonių minučių rungtynių arbitras užfiksavo jau antras tarpusavio lygiąsias šiame sezone.

Rungtynių fotoalbumas

Gytė. Penkiolikmetė MFA „Žalgiris“-MRU auklėtinė Gytė Ulenskaitė debiutavo A lygoje. Komandai prieš „Utenį“ pirmaujant 6:0, Gytė buvo mesta į kovą ir per likusį laiką su komandos draugėmis džiaugėsi dar dviem įvarčiais.

Nuo mažų dienų prie „Žalgirio“-MRU sistemos prisijungusi futbolininkė dabar jau gali sakyti, kad yra perlipusi visas klubo pakopas – nuo žaidimo jaunučių komandoje, Merginų elitinės lygos, LMFA Pirmos lygos ir dabar jau A lygos.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai svarbiausias akcentas – lygių skirtumas. Kai K. Liužinaitė 20 minutę pelnė savo trečiąjį, o komandos ketvirtąjį įvartį, „Utenio“ vyriausiasis treneris Arūnas Rastenis ėmėsi permainų – net neįpusėjus pirmajam kėliniui, jis pakeitė dvi savo auklėtines.

Po pertraukos, kaip jau minėjome, Karilė hetriką iškeitė į pokerį, dusyk pasižymėjo Ugnė Lazdauskaitė, o viską užbaigė baudinį realizavusi Ana Cheminava.

Eksperimentas. UEFA Čempionių lygai besiruošiančios Šiaulių „Gintros“ treneriai atliko eksperimentą – į dvikovos su „Vilniumi“ starto sudėtį išleido tik tris legionieres. Neįprasta? Tikrai, taip. Rezultatas? Turbūt, ne toks, kokio tikėjosi treneriai.

Nepaisant didžiulės žaidybinės persvaros, šiaulietės iki pertraukos sugebėjo pasižymėti tik vienu įvarčiu, kurį pelnė Simona Veličkaitė.

Antrajame kėlinyje į aikštę žengė po traumos sugrįžusi Jelena Čubrilo taip pat Algimantė Mikutaitė, varžovės pavargo ir vaizdas pasikeitė kaip reikiant. Gabija Toropovaitė, R. Jonušaitė, J. Čubrilo, dar dusyk R. Jonušaitė ir „Gintra“ šventė dar vieną įtikinamą pergalę.

Priminsime, kad svarbiausios rugpjūčio mėnesio kovos Lietuvos čempionių laukia jau rugpjūčio 18 dieną Šiaulių miesto centriniame stadione.

Autorius – Aurimas Budraitis / Jurgitos Riekašienės nuotr.