Neįgaliesiems

Moterų A lygos 12 savaitė: „Gintra“ ilsisi, „Gintra“ – čempionė

Praėjusią savaitę moterų futbolo A lygoje sužaistos vienos rungtynės, kurios vyko netikėtai, kurios baigėsi netikėtai ir kurios sudėliojo taškus ant Šiaulių „Gintros-Universiteto“ čempioniškų ambicijų.

Niekas neabejoja, kad Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės vienokiu ar kitokiu būdu būtų užėmusios pirmąją vietą, tačiau tam būtų reikalingas ketvirtasis ratas. Šiuo atveju „Banga“ namie nugalėjo Vilniaus MFA „Žalgirį“-MRU bei sudėliojo taškus anksčiau laiko.

COVID-19. Šią apžvalgą vertėtų pradėti nuo to, kad rungtynės Gargžduose tarp „Bangos“ ir MFA „Žalgirio“-MRU komandų turėjo įvykti dar prieš savaitę, tačiau kelių žalgiriečių klasės draugo teigiamas antikūnų testas privertė būti atsargesniems ir rungtynes perkelti į vėlesnį laiką.

Su COVID-19 reikalais susijęs ir vilniečių legionierės Insos Fischer nedalyvavimas rungtynėse. Ji ne per seniausiai sugrįžo į Lietuvą ir vis dar buvo priversta laiką leisti saviizoliacijoje.

Žalgiriečių vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis šioje dvikovoje neturėjo ir motokroso varžybose traumą patyrusios Adrijos Skudutytės, o dar keturios komandos atstovės tik šeštadienį grįžo iš rinktinės stovyklos ir pripažinkime.. žaidė gerokai prasčiau nei galėtų.

Lijana. Nieko naujo nepasakysime kalbėdami apie „Bangos“ lyderę Lijaną Gedminaitę. Jai esant aikštėje „tigrių“ komanda yra vienokia, jai nesant – visiškai kitokia. Šįsyk Lijana apie savo gebėjimus pranešė pačioje rungtynių pradžioje, kai galingai sukirto kamuolį į skersinį. Vėliau po standartinės situacijos ji atsilaisvino, atsidūrė viena prieš varžovių vartininkę bei įmušė išlyginamąjį įvartį. Antrajame kėlinyje ji laisva buvo atsidūrusi dar dviejose situacijose, tačiau tuomet kažko ypatingo nenuveikė.

Kortelės. Moterų A lygoje geltonos kortelės yra retas reiškinys, ką jau kalbėti apie raudonas. Šioje dvikovoje buvo parodytos dvi raudonos ir net penkios geltonos kortelės. Taip, merginos negailėjo vienos kitų, tačiau kad tai išaugs į savotišką karą buvo sunku įsivaizduoti.

Pirmoji raudona kortelė buvo parodyta 59 minutę. Tuomet „Banga“ po Vitalijos Žatkinos įvarčio jau pirmavo, o Monika Judeikytė kažkiek paprovokavo žalgiriečių komandos kapitonę Laurą Ruzgutę. Pastaroji nesusivaldė ir buvo pašalinta iš aikštės. Tiesa, kalbant apie M. Judeikytę, ji buvo viena geriausių antrojo kėlinio žaidėjų aikštėje. Kairiajame krašte ji karaliavo daugelyje situacijų.

Antroji raudona kortelė jau pridėto laiko metu buvo parodyta MFA „Žalgirio“-MRU vyriausiajam treneriui Karoliui Jasaičiui. Po vieno dviprasmiško teisėjo sprendimo, jis jį užplūdo necenzūriniais žodžiais ir buvo pašalintas iš techninės zonos.

Rungtynės. Trumpai reziumuojant pačią dvikovą, labiausiai reiktų kreipti dėmesį į žalgiriečių gynybą. Ji buvo viena silpniausių per visą sezoną. Savo ruožtu, „Bangos“ merginų tikėjimas savo jėgomis atnešė jos rezultatą.

Turnyro lentelė. Po sužaistų trijų ratų liko dvi intrigos. Čempionė aiški, ketvirtos vietos laimėtoja (Gargždų „Banga“) praktiškai aiški, tad liko sužinoti, kuri komanda užims antrąją ir kuri užims penktąją vietą.

Vilnietės tiek po pirmojo, tiek po antrojo rato buvo antros, o ši netikėta nesėkmė jas nustūmė į trečiąją poziciją. Be abejonės, abiejų Žalgirių ketvirtojo rato dvikova žada būti pati įdomiausia šiame sezone.

Visai smagiai sezoną pradėjusios „Utenos Utenio“ futbolininkės pastaruoju metu itin klumpa. Ar tuo pasinaudos sustiprėjusi ŠSG-FA „Šiaulių“ komanda, sužinosime artimiausiu metu.

Autoriai – Aurimas Budraitis ir Žilvinas Lukošius

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS