Moterų A lygos 12 turas: kovoje dėl bronzos – ir toliau lygybė

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos dvejos rungtynės. Dėl pasiruošimo UEFA Čempionių lygai „Gintra“ dvikovą su MFA „Žalgiris“-MRU ekipa atidėjo, o likusios dvejos turo rungtynės baigėsi favoričių pergalėmis.

„Kauno Žalgirio“ merginos užtikrintai 4:0 nugalėjo Utenos „Utenį“, o Gargždų „Banga“ namie 1:0 įrodė pranašumą prieš FK Vilnius ekipą. Šios dvejos rungtynės situacijos turnyro lentelėje nepakeitė – „Utenis“ ir „Banga“ ir toliau lieka su vienodu taškų kraičiu, ir toliau dalinasi trečią – ketvirtą vietas.

Banga – Vilnius. Jei pirmajame kėlinyje komandos labiau buvo nusiteikusios galvoti apie savo vartų saugumą, tai po pertraukos vaizdas pasikeitė iš esmės. Be abejo, tam didelę įtaką padarė Lijanos Gedminaitės greitas įvartis.

Kaip jis buvo įmuštas? Turbūt, kaip daugelis Lijanos įvarčių per jos futbolininkės karjerą. Tolimas perdavimas jai, ji pabėga nuo varžovių, atsiduria prieš varžovių vartininkę ir smūgiuoja neatremiamai.

Ta pati L. Gedminaitė galėjo „uždaryti“ rungtynes, bet neišnaudota proga lėmė pakankamai nervingai susitikimo pabaigą. Daugiausiai tų nervų kainavo 80 minutę, kai „Vilniaus“ merginos turėjo du itin realius šansus pasižymėti, tačiau abiem atvejais nesugebėjo įveikti varžovių vartininkės.

Dar kalbant apie šias rungtynes, vertėtų išskirti net keturias geltonas (viena jų virto raudona) korteles „Vilniaus“ komandai. Tai, neabejotinai, vienas nedrausmingiausių pasirodymų per visą šį 2021 metų sezoną.

Utenis – Kauno Žalgiris. Jauniausia pagal amžiaus vidurkį A lygos dalyvė „Utenio“ komanda dvikovoje prieš „Kauno Žalgirį“ buvo dar mažiau patyrusi, nes pirmą kartą nuo susitikimo pradžios į aikštę buvo mesta tik ką šešiolikos sulaukusi Roberta Viplentaitė, o septyniolikmetei Laurynai Andrijauskaitei tai apskritai buvo debiutas A lygoje.

Kaunietės turėjo persvarą visos dvikovos metu, tačiau žaidimas joms ne visada klostėsi taip, kaip norėtų komandos treneris.

Iki pertraukos praleidusios du (Agnės Žėglevičiūtės ir Evelinos Ščerbavičiūtės) įvarčius, Utenos merginos galėjo pakankamai garbingai užbaigti susitikimą. Tačiau joms neužteko jėgų ir Ema Kriaučiūnaitė dusyk tuo pasinaudojo.

Puikų sezoną žaidžianti penkiolikmetė Ema savo sąskaitoje jau turi devynis įvarčius.

Autorius – Aurimas Budraitis; Jurgitos Riekašienės nuotr.