Neįgaliesiems

Moterų A lygos 13 savaitė: dėsningi rezultatai ir dar vienas COVID-19 įtarimas

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo A lygoje sužaistos 5 rungtynės, kurių rezultatus daugiau ar mažiau galime vadinti dėsningais. Visose rungtynėse pergales iškovojo aukštesnes vietas turnyre užimančios komandos, o iš viso įmušti 24 įvarčiai.

COVID-19. Tikėtina, kad tų įvarčių būtų buvę dar daugiau, tačiau dėl COVID-19 rizikos dvikova tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Gintros-Universiteto“ buvo nukelta vėlesniam laikui. Sekmadienio ryte futbolo klubas „Gintra“ pranešė, kad prastai jaučiasi mažiausiai keturios žaidėjos, dėl kurių jau nutrauktas ir treniruočių procesas.

Pirmadienį popiet 1 (neįvardinta) komandos narei įtarimai dėl koronaviruso nepasitvirtino – jos testas buvo neigiamas. Dar 3 (taip pat neįvardintos) žaidėjos testų rezultatus sužinos antradienį. Tik paaiškėjus rezultatams, bus sprendžiama dėl treniruočių atnaujinimo proceso.

Dar iki to nelemto sekmadienio čempiono titulą jau užsitikrinusios „Gintros“ merginos sostinėje 6:0 sutriuškino trečiąją poziciją užimantį Vilniaus MFA „Žalgirį“-MRU. Reziumuojant šias rungtynes, verta pažymėti, kad pirmus du įvarčius vilnietės įsimušė į savo vartus, rezultatyviausia sezono A lygos futbolininkė Rimantė Jonušaitė savo sąskaitą papildė dar dviem tiksliais smūgiais, po kurių ji pasiekė net 40 įvarčių ribą.

„Banga“. Dar rugsėjo 20-osios ryte Gargždų „Bangos“ komandą nuo prizininkių trejeto skyrė didžiulis ir (atrodė) nepasiekiamas 14 taškų skirtumas. Tuomet gargždiškės nugalėjo MFA „Žalgirį“-MRU, vėliau Šiaulių SG-FA „Šiaulius“ (3:1) ir, galiausiai „Utenos Utenį“ (4:0). Šiandien tarp „Bangos“ ir antroje vietoje esančio „Kauno Žalgirio“ tebėra vos 5 taškų skirtumas, o iki sezono pabaigos dar 3 rungtynės.

Labai svarbu pažymėti, kad šioje pergalių serijoje „Bangos“ treneriai galėjo remtis ne tik savo lydere Lijana Gedminaite. Pastaroji per šias 3 rungtynes pelnė vos 2 įvarčius (iš 9), be to nerealizavo 11 metrų baudinio.

Pradedant rungtynėmis su MFA „Žalgiris“-MRU merginomis, gera sportine forma pasižymėjo Vitalija Žatkina, Monika Judeikytė ir daugelis kitų komandos žaidėjų.

„Utenos Utenis“. Nors Utenos ekipa pralaimėjo abejas praėjusios savaites rungtynes (0:3 – „Kauno Žalgiriui“ ir 0:4 – „Bangai“), tačiau treneris Arūnas Rastenis pagaliau turėjo kuo pasidžiaugti. Ne rezultatu, o žaidimu.

„Po dviejų labai skaudžių pralaimėjimų merginos vėl atrado savyje jėgų ir varžovėms tikrai nebuvo lengva. Vėl atsirado komandinis žaidimas, kova iki galo. Aišku, reikėjo šiektiek pakeisti sudėtį ir pasitikėti daugiau vietinėmis žaidėjomis ir jos pateisino lūkesčius. Pagaliau vėl buvome komanda“, – po rungtynių su „Kauno Žalgiriu“ kalbėjo A. Rastenis.

Be Liucijos Vaitukaitytės žaidžiančio „Utenos Utenio“ tikslas – išsaugoti 5-ąją turnyro lentelės vietą. Ar tai pavyks? Atsakymą į šį klausimą turėtumėm sužinoti spalio 4 dieną, kai Utenos komanda namuose priims sustiprėjusias „Šiaulių“ komandos merginas.

Insa. Nors sostinės MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ ekipą sutriuškino 7:0 bei turnyro lentelėje pavijo „Kauno Žalgirį“, tačiau komandos atstovų veiduose džiaugsmo nebuvo daug. Priežastis – Insos Fischer trauma, kuri vilniečių legionierei iš Vokietijos garantavo sezono pabaigą.

Insa Fischer dėl saviizoliacijos buvo priversta praleisti ne vienas A lygos rungtynes, o sugrįžusi į aikštę praėjusią savaitę su „Gintra-Universitetu“ sužaidė kiek daugiau nei valandą. Dvikovoje su „Šiauliais“ Insa vėl aikštėje pasirodė starto sudėtyje, tačiau ir vėl kėlinio nesužaidė. 40-tą minutę, kęsdama didžiulį skausmą, dėl traumos buvo pakeista. Diagnozė – plyšusi čiurna.

Baudiniai ir įvarčiai į savo vartus. Apie sunkiai realizuojamus 11 metrų baudinius jau rašėme, tačiau praėjusią savaitę jų procentas dar labiau sumažėjo – realizuotas tik 1 (Ugnės Lazdauskaitės) baudinys iš 3 bandymų. Tuo metu, savo šansais nepasinaudojo gargždiškė L. Gedminaitė ir „Kauno Žalgirio“ viena svarbiausių žaidėjų Milda Liužinaitė. Kaunietės ir toliau išlieka blogiausiai baudinius mušančia komanda visoje lygoje.

Be prastos baudinių realizacijos, praėjusi savaitė pasižymėjo ir įvarčių į savo vartus gausa. Dominyka Vaiginytė ir Greta Markauskaitė (abi iš MFA „Žalgirio“-MRU), Greta Guižauskaitė, Augustė Andrijevskytė (abi iš „Utenos Utenio“). Verta pabrėžti, kad rungtynės vyko puikiomis orų sąlygomis, tad kuo paaiškinti nerealizuotus baudinius bei įvarčius į savo vartus, tikrai nežinome.

Autoriai – Aurimas Budraitis ir Žilvinas Lukošius

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS