Neįgaliesiems

Moterų A lygos 13 turas: „Bangos“ rekordas ir staigmena Vilniaus derbyje

Kol Šiaulių „Gintros“ merginos stengėsi įgyvendinti savo svajonę UEFA Čempionių lygoje, keturios komandos santykius aiškinosi nacionalinėse pirmenybėse. Užfiksuotos absoliučiai skirtingos rungtynės, kuriose sumušta net 16 įvarčių.

Utenis – Banga. Praėjusį savaitgalį „Utenis“ namie priėmė „Bangos“ tigres ir nuo jų prasileido 11 įvarčių. Tiek daug gargždiškės per klubo istoriją dar nebuvo įmušusios, o tai reiškia, kad „Bangos“ merginos gali pasigirti nauju rekordu.

Nors pirmasis rungtynių įvartis buvo įmuštas pačioje susitikimo pradžioje, tačiau pirmasis kėlinys didelio blogio Utenos merginoms nežadėjo. Apskritai, beveik įpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė tik keturi įvarčiai. Kaip parodė tolesni įvykiai, toks pralaimėjimas „Uteniui“ būtų buvęs pakankamai padorus.

Didieji nemalonumai komandai atsitiko per paskutines 13 susitikimo minučių. Per jas dukart pasižymėjo trylikametė Estela Tamošauskaitė, savo trečiąjį rungtynių įvartį pelnė komandos lyderė Lijana Gedminaitė ir tašką padėjo Monika Grikšaitė.

„Banga“ ir „Kauno Žalgiris“ pagal prarastus taškus yra identiškoje situacijoje. Jei taip išliks iki sezono pabaigos, gali būti, kad trečios vietos likimą lems įvarčių santykis. Šiuo atveju, „Banga“ padarė labai daug.

MFA Žalgiris-MRU – FK Vilnius. MFA „Žalgirio“-MRU merginos šiame sezone taškus yra praradusios vos prieš dvi komandas – Šiaulių „Gintrą“ ir FK „Vilnių“. Jei prieš „Gintrą“ taškus prarado visi, tai su „Vilniaus“ ekipa situacija yra kiek kitokia.

Penktoje vietoje esančios A lygos debiutantės šiame sezone visose trejose rungtynėse „Žalgirio“ merginas vertė dirbti iš peties ir net du kartus palikti aikštę neiškovojus pergalės. Maža to, galime prisiminti, kad ir tas trečias kartas (pirmajame rate) buvo toks, kai MFA pergalingą įvartį pelnė paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Trečiojo rato dvikova prasidėjo dviem MFA „Žalgirio“-MRU ekipai skausmingais Gabijos Valiukevičiūtės šūviais. Pirmuoju atveju, ji pasinaudojo varžovių gynėjų klaida bei, atsidūrusi viena prieš žalgiriečių vartininkę, nepaliko jai šansų; antruoju atveju – nuostabiai realizavo baudos smūgį.

Tokiais atvejais stipresnėms komandos svarbiausia yra nepalūžti. Verta pažymėti, kad žalgirietės ir nepalūžo – vos po minutės puikiu Karolinos Jasaitytės perdavimu pasinaudojo rezultatyviausia „Žalgirio“-MRU žaidėja Ugnė Lazdauskaitė bei vėl skirtumą sušvelnino iki minimumo. Nuo šios akimirkos Karolio Jasaičio auklėtinės pasislinko dar aukščiau ir žaidimas didžiąja dalimi vyko viena eismo kryptimi. Šioje vietoje vertėtų pagirti kitos eismo krypties dalyves, kurios gynėsi nepriekaištingai.

Likus dvylikai minučių iki dvikovos pabaigos, MFA kapitonė Laura Ruzgutė tolimu smūgiu rezultatą išlygino. Pajutusios, kad gali perlaužti rungtynes ir iškovoti tris taškus, žalgirietės visiškai pamiršo apie gynybą ir už tai teko skaudžiai sumokėti. Puikias fizines savybes pademonstravusi Skaistė Petrauskaitė aplenkė varžovių gynėjas, aplenkė varžovių vartininkę bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Iškovojusios pergalę 3:2, Kotrynos Kulbytės treniruojamos „Vilniaus“ merginos iki 4 taškų sumažino atsilikimą nuo ketvirtoje vietoje esančio „Kauno Žalgirio“ ir iki 7 taškų – nuo trečioje vietoje esančios Gargždų „Bangos“. Ar šis atstumas gali būti panaikintas, sužinosime jau greitai.

Autorius – Aurimas Budraitis; fkbanga.lt nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS