Moterų A lygos 13 turo apžvalga: dvivaldystė turnyro lentelėje

Praėjusią savaitę moterų futbolo A lygoje sužaistos ketverios rungtynės. Dvejos iš jų baigėsi užtikrintomis favoričių pergalėmis, dar dvejose likimas nebuvo aiškus iki paskutinio teisėjo švilpuko. Galiausiai, vienas  treneris neteko darbo ir tai yra pirmas pasikeitimas trenerių poste 2023 metais.

11-ojo turo nukeltų rungtynių rezultatas:

MFA Žalgiris-MRU 2:2 FK VilniusFIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

13-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK Banga 0:4 FK GintraFIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FC Hegelmann 1:0 FK VilniusFIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 0:11 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Lygiosios derbyje. Dėl prizinių vietų kovojančios abi sostinės komandos nugalėtojos taip ir neišsiaiškino. Vertinant rungtynes, žalgirietės sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių, tačiau net ir tai joms nesutrukdė kurti progą po progos. Galiausiai, to neužteko.

Nepaisant didelio karščio, futbolininkės net nespėjo sukaisti, kai krito pirmasis įvartis. „Vilniaus“ komanda perdavimu per 50 metrų numetė varžovėms kamuolį už galvų, o pabėgusi Irina Topal perkėlė varžovių vartininkę ir įmušė pirmąjį įvartį.

Žalgirietės nesutriko ir perėmė žaidimo kontrolę. Rezultatas buvo išlygintas kėlinio viduryje, kai po kontratakos „Vilniaus“ vartininkė Aušra Klevečkaitė buvo bejėgė.

Po pertraukos „Žalgirio“-MRU futbolininkės įjungė dar aukštesnę pavarą ir vos po kelių minučių Laura Ruzgutė po idealaus perdavimo iš kairiojo krašto išvedė savo komandą į priekį.

Artėjant dvikovai į pabaigą, savo žodį tarė Mia Leneice Darden. Įveikusi žalgiriečių gynėją ir vartininkę, rezultatyviausia „Vilniaus“ žaidėja šiek tiek uždelsė, bet, vis tiek, užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Per likusį laiką ta pati M. L. Darden galėjo pelnyti ir pergalingą įvartį, o per pridėtą teisėjo laiką užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalinta iš aikštės.

Trenerio kaita. Po pralaimėjimo „Hegelmann“ ekipai, „Vilniaus“ klubas pranešė, kad abipusiu susitarimu yra nutraukiamas bendradarbiavimas su treneriu Vytautu Masaičiu. Ar tai buvo teisingas sprendimas, parodys ateitis, bet jau dabar galime konstatuoti faktą, kad be M. L. Darden „Vilniaus“ komandoje trūksta žaidėjų, galinčių dažnai įmušti. Priminsime, dar kartą, kad Mia prieš kelias dienas vykusiose rungtynėse užsidirbo raudoną kortelę ir, tuo pačiu, vienų rungtynių diskvalifikaciją.

„Hegelmann“ šį sezoną dar nė karto nebuvo įveikęs „Vilniaus“ ekipos, tačiau šįsyk dvikovą pradėjo pirmu numeriu. Kaip parodė vėlesni įvykiai, nesuklydo. Įvarčio tereikėjo laukti dešimt minučių, o jį pelnė Klaudija Savickaitė, pirma prišokusi prie Aušros Klevečkaitės atmušto kamuolio.

Kaunietėms to neužteko ir jos turėjo dar ne vieną šansą skirtumą padvigubinti. Geriausia proga priklausė tai pačiai K. Savickaitei, kuri perėmusi kamuolį, pabėgo viena prieš varžovių vartininkę, tačiau smūgiui jai nebeužteko jėgų.

„Vilniui“ šios rungtynės, neabejotinai, buvo vienos blogiausių, ar net pačios blogiausios, per visą šį 2023 metų sezoną.

Tomo Miliausko komentaras

22 minučių šou. „Gintros“ legionierės Juliet Bassey, Juliet Sunday ir Abigail Sunday per pirmojo kėlinio 38 minutes sumušė keturis įvarčius, tuo užtikrindamos savo komandai dar vieną pergalę. Pasibaigus kėliniui, šiauliečių treneris atliko trigubą keitimą, taip parodydamas, jog jis netiki „Bangos“ šansais atsitiesti.

Pirmasis įvartis krito 15 minutę, kai J. Bassey varžovių baudos aikštelėje gerinosi sau poziciją tiek, kad galiausiai jai tereikėjo iš kelių metrų įmušti į tuščius vartus.

Po šešių minučių į ataką pabėgo J. Sunday, kuriai pakako įveikti tik vieną varžovių gynėją, kad atsidurtų viena prieš vartininkę. Tokia užduotis „Gintros“ atakų lyderei nepasirodė sudėtinga.

Trečiasis įvartis krito „Bangos“ vartininkei sudvejojus palikti vartus ar ne, o ketvirtasis – šiurkščiai suklydus gynėjai ir atidavus kamuolį J. Bassey Sužaidus 38 minutes, visi klausimai, iš esmės, jau buvo atsakyti.

Simono Alsio komentaras | Kalojano Petkovo komentaras

Vienuolika įvarčių. Po nenusisekusių rungtynių prieš „Vilnių“, „Žalgirio“-MRU futbolininkės visą pyktį nusprendė išlieti ant „Saned“ žaidėjų. Tas pyktis buvo liejamas taip, kad iki pertraukos buvo įmušti septyni įvarčiai, iki antrojo kėlinio vidurio – dar keturi. Pabaigoje buvo įjungta kiek žemesnė pavara ir daugiau skirtumas nebeaugo.

Šios dvikovos pagrindinė žvaigždė – Julien Ramirez, kuri rungtynių sąskaitą atidarė 27-ąją sekundę, o iš viso įmušė penkis įvarčius. Hetriku pasižymėjo ir Aristelle Luise Yog Atouth, kuri su 12 įvarčių tapo rezultatyviausia lygos žaidėja.

MFA „Žalgiris“-MRU taškais susilygino FK „Gintra“ – abi komandos dabar turi po 29 taškus, tačiau žalgirietės lygoje turi geresnį įvarčių skirtumą.