Moterų A lygos 14 turo apžvalga: rezultatyvi antro rato pabaiga

Po mėnesio pertraukos į stadionus sugrįžo stipriausios šalies moterų ekipos. Per sužaistas dvejas 14 turo rungtynes staigmenų neužfiksuota – „Vilnius“ ramiai nugalėjo „Saned“, o dar prieš tai „Gintra“ nepasigailėjo „Utenos Utenio“.

Rungtynių rezultatai:

FK Gintra 13:0 FK Utenos Utenis | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Vilnius 3:1 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

J. Sunday įvarčių septynetas. Vos 1 tašką šiame sezone surinkusios „Utenos Utenio“ futbolininkės antrąją sezono pusę pradėjo patirdamos skaudų pralaimėjimą. Uteniškės neišvengė priverstinio vartininkės keitimo, neišvengė pirmos gana pavojingos atakos, sužaidus vos 20 sekundžių ir neišvengė praleisto Juliet Sunday įvarčio po kampinio 8-ąją susitikimo minutę.

Tuo metu, tikėtina, kad pati „Gintros“ legionierė nenutuokė, koks vakarėlis jos iš tikrųjų laukia. Dabar jau galime konstatuoti, kad septynis įvarčius per tą vakarėlį įmušusi J. Sunday beveik padvigubino savo įvarčių sąskaitą bei rikiuojasi rezultatyviausių lygos žaidėjų viršūnėje.

Tiesa, įvarčius mušė ne tik Juliet. Dar iki pertraukos tiksliais smūgiais pasižymėjo Meida Proscevičiūtė ir Tereza Romanovskaja. Pirmoji po reido netraukiamai pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą, antroji – po kampinio, pirmoji pribėgusi prie kamuolio, pelnė penktąjį susitikimo įvartį.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė – skirtumas reguliariai tik augo, kol galiausiai išaugo iki 13:0. Tarp įvarčių autorių ir Saulutė Railaitė, kuri pirmąkart šiame sezone A lygoje sužaidė be keitimų bei pirmąkart džiaugėsi tiksliu smūgiu.

„Vilnius“  dar tvirčiau trejete. Antrąją sezono dalį „Vilniaus“ futbolininkės pradėjo namų dvikova prieš Joniškio „Saned“. Pradėjo taip užtikrintai, kad prieš ketvirtoje vietoje esančią „Bangą“ pranašumą padidino iki 5 taškų.

Šiose rungtynėse „Saned“ komandai atstovavo tik 5 legionierės. Akivaizdu, to buvo per maža, nes vilniečių persvara nekėlė jokių klausimų nuo pat dvikovos pradžios.

Pirmas labai pavojingas epizodas buvo sukurtas sužaidus trečdalį pirmo kėlinio. Po kampinio Aistė Šveckutė smūgiavo galva, tačiau Gabrielė Vasilenko į smūgį sureagavo ir kamuoliui į vartus įskrieti neleido.

Tuomet pradėjo žibėti Irinos Topal žvaigždė. Iš pradžių smūgiu iš 16 metrų, o vėliau įsiveržus į baudos aikštelę, dviem įvarčiais „Vilniui“ sukūrė persvarą.

Per likusį laiką komandos apsikeitė įvarčiais, o tai reiškia, kad sostinės komanda į turnyro lentelę įsirašė labai svarbius papildomus taškus.

Šį savaitgalį. Sekmadienį „Vilniaus“ laukia išvyka į Gargždus ir dvikova su ketvirtoje pozicijoje esančia „Banga“. Po šių rungtynių pirmasis trejetas arba dar labiau atitols, arba kova dėl bronzos taps itin įdomi.

Kitose rungtynėse „Saned“ susikaus su „Hegelmann“, o „Utenos Utenis“ – su MFA „Žalgiris“-MRU komanda.