Neįgaliesiems

Moterų A lygos 16 turo apžvalga: „Gintra“ vėl vienvaldė lyderė

Daugkartinė šalies čempionė „Gintra“ 3:2 sostinėje nugalėjo MFA „Žalgiris“-MRU komandą, kurios neišgelbėjo net tai, kad ji rungtynėse pirmavo du kartus. Kažkur girdėta? Priminsime, kad antrajame rate scenarijus buvo identiškas – žalgirietės pirmavo ir 1:0, ir 2:1, tačiau pergalę šventė čempionės.

Kitose dvejose rungtynėse pergales iškovojo pretendentės į bronzos medalius – „Vilniaus“ ir „Hegelmann“ ekipos. Pirmosios išvykoje lengvai nugalėjo „Utenos Utenį“, antrosios – „Bangos“ komandą.

Rungtynių rezultatai:

MFA Žalgiris-MRU 2:3 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Banga 0:2 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Utenos Utenis 0:5 FK Vilnius | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

 

Titulo link. MFA „Žalgiris“-MRU komandos vyriausiasis treneris Vytautas Lukša pirmadienį švenčia savo 39-ąjį gimtadienį. Likus parai iki šio paminėjimo, jo auklėtinės treneriui stengėsi įteikti dovaną, tačiau to padaryti nesugebėjo. Anaiptol, apmaudus pralaimėjimas Šiaulių „Gintrą“ priartino prie eilinio čempiono titulo.

Pristatant šių rungtynių kontekstą, reikia paminėti, kad artėjant UEFA Čempionių lygos atrankai „Gintros“ ekipa stiprinasi, tuo metu „Žalgiris“-MRU dėl įvairių priežasčių išstatyti stipriausios sudėties negalėjo. Pavyzdžiui, tvirta pirmos sezono pusės lyderė Ana Cheminava persikėlė į Turkiją, kapitonė Laura Ruzgutė dar nėra grįžusi iš užsienio bei padėti komandai negali, o viena lyderių Aristelle Luise Yog Atouth dėl raumens traumos buvo pakeista vos po 3 minučių.

Nepaisant visų šių peripetijų, didelio skirtumo tarp komandų nesimatė, tik varžovių klaidas „Gintra“ išnaudojo šiek tiek geriau. Pirmasis įvartis krito sužaidus 12 minučių – tuomet Joy Ebinemiere Bokiri nuo kampinio gairelės pakėlė kamuolį artimojo virpsto link, o ten galvą pakišusi Gifty Assifuah atidarė rungtynių sąskaitą. Savo pirmąją progą įvarčiu pavertė ir šiaulietės, kai smūgiu iš 30 metrų Seina Kashima perkėlė žalgiriečių vartininkę Medą Šeškutę.

Iki pertraukos komandos darsyk apsikeitė tiksliais smūgiais. Iš pradžių Mia Leneice Darden perkėlė vartus palikusią Aušrinę Bikutę, o po trijų minučių – viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi Juliet Bassey.

J. Bassey priklauso ir rungtynių pergalingas įvartis. Pakankamai sudėtingoje situacijoje legionierė darsyk perkėlė žalgiriečių vartininkę ir antrą kartą paeiliui „Gintra“ prieš žalgirietės švenčia identišką pergalę. Šiuo metu turnyro lentelėje komandas skiria 3 taškai, tačiau šiaulietės 1 rungtynes dar turi atsargoje.

Užtikrinta pergalė. Trečią vietą užimančios ir antrus metus iš eilės į bronzos medalius pretenduojančios „Vilniaus“ futbolininkės šiame ture vargo neturėjo bei 5 įvarčiais paįvairino pergalę prieš jaunąsias „Utenos Utenio“ futbolininkes.

Iš pažiūros net pernelyg nepersistengdamos vilnietės tikslius smūgius vertė įvarčiais. Atrodo, daug kartų matyta 2023 metų sezone – gynėjos nepasaugojo, o vartininkė jau buvo bejėgė išgelbėti komandą kritiniais momentais.

Pavyzdžiui, pirmasis įvartis krito smūgiuojant iš 20 metrų į artimąjį kampą, antrasis – iš 30 metrų perkeliant varžovių vartininkę, trečiasis – po kontratakos pabėgus viena prieš vieną, ketvirtasis – šiurkščiai suklydus pačioms uteniškėms, o penktasis – darsyk po kontratakos. Įvarčius autorėmis tapo Alexandria Grace Kitty Madden ir dusyk Irina Topal su Valerija Postol.

 

Dvi iš dviejų. Trenerį pakeitęs Kauno rajono „Hegelmann“ klubas šį rupgjūtį turi kuo džiaugtis. Antrose rungtynėse dirbęs specialistas iš Anglijos Judenas Ali su žaidėjomis iškovojo antrą pergalę – šįkart Gargžduose.

Galutinis rungtynių rezultatas smarkiai nutolino „tigres“ nuo medalių, savo ruožtu „Hegelmann“ ekipai pakovoti dėl jų dabar yra tinkama proga. Tiesa, viskas galėjo pasikeisti į kitą pusę, nes pirmojo kėlinio viduryje, esant rezultatui 0:0, po kampinio atliktas smūgis galva nebuvo tikslus.

Abu rungtynių įvarčiai krito per 6 minutes pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje, atitinkamai po Agnės Žėglevičiūtės ir Emos Kriaučiūnaitės smūgių. Pirmasis įvartis itin apmaudus gargždiškėms: nestiprus, bet tikslus smūgis „Bangos“ vartininkę privertė likti stebėtojos vaidmeny. Po pertraukos kontrataka leido „Hegelmann“ ekipai skirtumą padvigubinti ir jau tuomet darbas buvo padarytas.

MFA Žalgiris nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS