Moterų A lygos 17 savaitė: po kauniečių ir šiauliečių dvikovos MFA „Žalgiris“-MRU užsitikrino 2-ąją vietą

Praėjusią savaitę buvo sužaistos vos vienos moterų futbolo A lygos rungtynės, tačiau jų baigtis leido atsakyti į klausimus, kas šiemet užims antrąją vietą, o kas – trečiąją?

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda išvykoje 5:0 nugalėjo „Kauno Žalgirio“ merginas bei antrus metus paeiliui per visą sezoną neprarado nei vieno taško.

Tuo pačiu, ši šiauliečių pergalė Vilniaus MFA „Žalgirio“-MRU merginoms užtikrino antrąją vietą. Įdomu tai, kad šiemet tiek čempiono, tiek vicečempiono titulas komandoms atiteko tuomet, kai jos net nežaidė. Galime prisiminti, kad ir „Gintros-Universiteto“ ekipa čempione tapo trečiojo rato pabaigoje, kai Gargždų „Banga“ nugalėjo tą patį MFA „Žalgirį-MRU“ bei tapo nebepavejama.

2020-aisiais liko sužaisti dvejas čempionato rungtynes, kuriose liko tik vienas nežinomasis, kam atiteks 5-oji čempionato vieta? „Utenos Uteniui“? Ar ŠSG-FA „Šiauliams“? Jei staigmenų nebus, tai aukštesnėje pozicijoje sezoną užbaigs Utenos merginos.

„Kauno Žalgiris“ – „Gintra-Universitetas“.  Per trejas iki sekmadienio žaistas tarpusavio rungtynes „Kauno Žalgiris“ visais atvejais šiaulietėms mesdavo tokį iššūkį, kokio nesugebėdavo mesti nė viena kita lygos komanda.

Galime prisiminti, kad pirmajame rate labai panašiomis oro sąlygomis Šiauliuose „Gintra“ žaidimo ilgai nerado. Galime prisiminti ir tai, kad antrajame rate lemiamą persvarą „Gintra-Universitetas“ įgijo antrojo kėlinio antroje pusėje, kai komanda aikštėje liko mažumoje. Galime prisiminti ir tai, kad trečiojo rato rungtynėse kaunietės pirmavo ir tai buvo vienintelis kartas per visą 2020-ųjų sezoną, kai čempionių ekipa buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Kažko panašaus buvo galima tikėtis ir šįsyk, tačiau… sekmadienį žaidimas vyko viena kryptimi. Net ir pirmajame kėlinyje, po kurio Šiaulių ekipos persvara tebuvo 1:0. Tame pirmajame kėlinyje kaunietės vos kelis kartus sugebėjo pereiti į varžovių aikštės pusę, o vienintelis įvartis krito po sėkmingo Jessicos Ayers reido kairiuoju kraštu ir perdavimo Rimantei Jonušaitei. Pastaroji galva pelnė 48-ąjį sezono įvartį.

Antrojo kėlinio viduryje pasižymėjo pati J. Ayers. Šįsyk ji sulaukė puikaus perdavimo iš krašto bei varžovių vartininkei nepaliko jokių šansų.

Dar po dešimties minučių paaiškėjo, kad R. Jonušaitei sezonas baigtas. Po kampinio ji kovojo su varžove dėl kamuolio, sudavė alkūne į veidą, užsidirbo antrąją geltoną kortelę bei paliko savo komandą žaisti dešimtyje. Kad „Gintrai“ ne problema žaisti mažumoje, precedentų mes jau matėme.

Šis kartas nebuvo išimtis. Po raudonos kortelės per devynias minutes į „Kauno Žalgirio“ vartus krito net trys įvarčiai. Iš pradžių po puikaus perdavimo Gabijai Toropovaitei, ji atsidūrė viena prieš vartininkę, netrukus Ru Mucherera pasinaudojo komandos draugės tolimu smūgiu, skersiniu ir atšokusiu kamuoliu jai. Paskutinį sezono tašką padėjo Alika Keene, kuri po driblingo į baudos aikštelę atliko užtikrintą smūgį bei pelnė įvartį.

MFA „Žalgiris“-MRU. Sostinės ekipa praėjusį sezoną žaidė LMFA Pirmoje lygoje, tačiau sugrįžimas į aukščiausiąjį divizioną jai dovanojo pasiekimą, kokio istorijoje dar neturėjo. Aišku, puikiai padaryti tarpsezonio namų darbai, kai į ekipą sugrįžo Gabija Gedgaudaitė, sėkmingas legionierių pasirinkimas, iki elitinio lygio užaugusi Ugnė Lazdauskaitė lėmė, kad vilnietės šį sezoną pasidabins sidabro apdovanojimais.

„Kauno Žalgiris“. Kauno komanda praėjusiais metais iškovotus sidabro medalius yra priversta iškeisti į šiemet laimėtą bronzą. Galima spėti, kad kaunietės sezoną susigadino pačioje jo pradžioje, kai prarado gerokai per daug taškų.

Vis tik, „Kauno Žalgiris“ turi kuo didžiuotis. Šiemet į komandą buvo įkomponuotos jaunos žaidėjos, kurios jau kitą sezoną neabejotinai turėtų vaidinti svarbią rolę.

Sezono pabaiga. Kitą penktadienį bus sužaistos paskutinės dvejos rungtynės. MFA „Žalgiris“-MRU namie priims Gargždų „Bangą“, o „Kauno Žalgiris“ – ŠSG-FA „Šiauliai“ ekipą. Kaip jau minėjome, šios rungtynės bus aktualios tik svečiuose žaisiančioms komandoms.