Moterų A lygos 17 turo apžvalga: skirtingos „Hegelmann“ ir „Bangos“ pergalės

Praėjusį savaitgalį moterų futbolo A lygoje sužaistos dvejos rungtynės, po kurių Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa pagal surinktus taškus pavijo „Vilnių“. Nors vilnietės yra sužaidusios vienomis rungtynėmis daugiau, tačiau puiki „Hegelmann“ pergalių serija turėtų jas neraminti.

Rungtynių rezultatai:

FK Utenos Utenis 0:3 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

FK Saned 2:3 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas | FIFA+ rungtynių santrauka

Pratęsta sėkminga atkarpa. Nors „Hegelmann“ į „Utenos Utenio“ vartus įmušė gerokai mažiau nei kitos uteniškių varžovės, žaidusios pastaruoju metu, tačiau reikia pripažinti, kad kovoje dėl pergalės intrigos daug nebuvo. O tam, kad nebūtų, labai didelį darbą padarė kapitonė Milda Liužinaitė. Sužaidus vos aštuonias minutes, Milda nelabai stipriu, bet labai tiksliu smūgiu į apatinį dešinįjį vartų kampą atidarė rungtynių sąskaitą. Vėliau Kauno rajono atstovės dar pabandė kelis kartus smūgiuoti iš toli, tačiau pataikyti į vartų plotą nesugebėjo.

Antrasis kėlinys ir toliau priklausė viešnių komandai. Po vienos iš atakų dešiniuoju kraštu, geroje pozicijoje atsidūrė Klaudija Savickaitė. Jos smūgis garantavo antrąjį įvartį. Dar po dvylikos minučių pačios „Utenos Utenio“ futbolininkės netyčia pasistengė, kad savo įvartį pelnytų ir Rusnė Makarevičiūtė. Aikštės šeimininkių klaida tobuloje vietoje dovanojo kamuolį Rusnei, kuri pasiuntė kamuolį į tinklą.

Keturios pergalės iš eilės – rimta paraiška kovoje dėl medalių. Vis tik, reikia nepamiršti, kad visos rungtynės buvo žaidžiamos su žemesnes vietas užimančiomis ekipomis. Kita dvikova – su MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Be abejo, ši dvikova padės atsakyti į klausimą, ko „Hegelmann“ komanda šiame sezone iš tikrųjų yra verta?

Pergalė per pridėtą laiką. Gargždų „Bangos“ futbolininkėms pastaruoju metu nesisekė. Vis tik, kaip sėkmė turi savo limitą, taip savo limitą turi ir nesėkmė – šios rungtynės su „Saned“ labai akivaizdžiai tai parodė. „Tigrės“ du kartus buvo atsiliekančiųjų vaidmeny, tačiau per pridėtą laiką realizavo baudinį bei iškovojo taip lauktus tris taškus.

Ši dvikova prasidėjo nuo pačių gargždiškių itin šiurkščios klaidos, kurią Alworonga Debora Stephen Luka lengvai pavertė įvarčiu. Vėliau ši legionierė pasižymėjo darkart, tačiau iki jos įvarčio pasižymėti spėjo ir „Banga“. Užsitęsus viešnių atakai, buvo atliktas smūgis, į kurį užtikrintai sureagavo „Saned“ vartininkė Gabrielė Vasilenko. Vis tik, jos nelaimei, nei viena iš komandos draugių nepasaugojo jos, o pirma prie kamuolio suskubusi Atėnė Streckytė rezultatą išlygino.

Dar pirmajame kėlinyje pirmojo „Saned“ įvarčio autorė pabandė į atakos smaigalį išvesti komandos draugę, tačiau pirma prie kamuolio buvo vartus palikusi varžovių vartininkė Karolina Curukova. Pastaroji numušė kamuolį A. D. S. Lukai, kuri tolimu smūgiu atstatė savo komandos persvarą.

Iškart po pertraukos dešiniuoju kraštu prasidėjusi „Bangos“ ataka baigėsi antruoju A. Streckytės įvarčiu. Iš artimojo atstumo A. Streckytė smūgiavo taip, kad kamuolys pataikė į skersinį, įlėkė į vartus ir vėliau grįžo į aikštę. Teisėjai konstatavo, kad įvartis turi būti įskaitytas.

Kai atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis, „Saned“ futbolininkės pačios nusprendė pakeisti situaciją. Neleistinas stūmimas į nugarą „Bangai“ suteikė baudinį, kurį realizavo Austė Bernotaitė. Ši „Bangos“ pergalė skirtumą tarp Gargždų ir Joniškio komandų padidino iki devynių taškų.